| AlexandraNenu a întrebat:

Hei. Vorbesc in fiecare seara cu un baiat si cred ca ma place. Ce mesaj subtil ii pot trimite in timpul conversatiei sa-si dea seama ca si eu il plac? Gen. sa ii spun subtil ca il plac. Sa-si dea el seama.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa ajungi astfel incat sa intrebati de ce vorbiti voi doi. La care tu sa spui ca iti place de el, cum gandeste si ce face. Si dupa sa bagi repede altceva, alt subiect, sa inceapa sa il roada laughing

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc sa incerci sa devii putin mai tupeista si sa-i dai de inteles ca-l placi in mod deosebit din moment ce stai cu el atat de mult in povesti seara de seara, sau daca consideri ca esti in stare ar fi si mai indicat sa o faci in mod direct fata in fata pentru a-i spune, a-l anunta ca ai dori sa deveniti prieteni foarte buni sau chiar mai mult de atat in cazul in care doreste si el acest lucru. De asemenea ai putea sa-i spui in mod direct cuvintele magice; imi place de tine si as vrea sa stiu daca acest sentiment este reciproc. Procedand astfel pur si simplu l-ai obliga sa-ti dea un raspuns direct fara echivoc. Nu este considerat deloc deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Mult succes.

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i direct ca-l placi.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Mi-ar face placere sa... impreuna. (punctele le completezi cu ce vrei tu: plimbare, mancat o inghetata, sa ne vedem doar noi, etc)