| Karina1333 a întrebat:

Am 13 ani si am o poveste destul de lunga. E un baiat de la mine din scoala pe care il plac de mai mult timp, dar acum e din ce in ce mai tare. Acum aprox. 3 saptamani am vorbit cu el pe facebook. El face o ora in plus pentru olimpiada la matematica si m-a rugat sa vin si eu, dar nu am putut veni. In ziua aia la scoala mi-a cerut numarul de telefon. Urmatoarele zile a fost normal. El ma saluta si eu abia ii puteam zice un `buna`, pentru ca roseam, mi se imbarliga limba-n gura si transpiram (Aduc aminte ca nu am facut in halu` asta la nimeni). La scoala nu ma baga aproape deloc in seama. Asta pana intr-o zi, cand imi era frig la scoala. Am imbratisat o prietena din clasa lui care stie ca il plac si a a intrebat anumita cine ma incalzeste si s-a oferit el. M-a imbratisat si a trebuit sa plec, deoarece se sunase. De atunci ne imbratisam zilnic, ma baga foarte mult in seama, si pot sa vorbesc cu el, nu ca inainte. >:" Cand eram la olimpiada la fizica mi-a deschis usa (nu am cunoscut un baiat pana acum sa faca asta). >:" >:" Prietena mea spune ca ma priveste altfel si incarca mereu sa-mi atraga atentia. Acum intrebarea mea este : Oare ma place?
Sunt foarte timida cand e vorba de iubire. puppy dog eyes Cum as putea sa-i zic ca-l plac? Sau cum pot face sa afle? Cum sa-i spun?
Multumesc ca mi-ati citit povestea. happy Funda pentru raspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| Razvann97 a răspuns:

Atunci priveste-l mult timp in ochi cand te ia in brate, da-i semne cum ca tii la el, daca si el iti raspunde prin aceleasi semne e clar ca te iubeste, incearca sa treci peste timiditate, nu ai nimic de castigat din asta. Fii tare! Daca nu te-ar fi placut nu ti-ar fi dat asemenea semne Karina. Treci peste timiditate sau fa-l pe el s-o faca. Incearca :3.

13 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

La 13 ani tu te gandesti la iubire? of

| wolder a răspuns:

Cred ca il placi si el te place. Zambeste-i dulce, priveste-l lung si va intelege cat de mult il placi. Intalniti-va in timpul liber la un suc, un film, o plimbare, apropiati-va cat mai mult si marturiseste-i sentimentele

| Azµre a răspuns:

La voi nici măcar nu e iubire asta, e o iluzie, vrei să fii prietenă cu el, vorbește mai mult cu el, te place te scoate afară nu asta e.

| Voidwithin a răspuns:

Spune-i tu in fata, sau pune o colega/coleg de al lui sa-i spuna, trimite-i un biletel etc...

| Karina1333 explică (pentru Voidwithin):

Ca si in raspunsul de mai sus, mi-e frica sa refuze. puppy dog eyes

| Voidwithin a răspuns (pentru Karina1333):

Daca te place da, iar daca nu asta e sunt multi baieti asemanatori idee e ca ai de unde alege laughing.Nu trebuie sa-ti fie frica pentru ca nu te omoara nimeni.E baiatul tau e alegerea ta.

| Liliana1981 a răspuns:

E clar ca te place altfel nu te-ar lua in brate, nu? Pai si de ce trebuie sa-i zici? De ce nu lasi tu lucrurile asa acum cand sunt toate bune? Chiar e nevoie de atatea cuvinte? Dragostea se simte, nu se spune.

| marinageorgiana14 a răspuns:

Hey buna!
daca el te imbratiseaza zilnic inseamna ca te place e evident ii poti trimite un biletel si sa scrii pe el : vrei sa fim impreuna? daca sunteti deja nu ezita sa-i zici si tu cat de mult il placi si ca atunci cand il vezi ti se lumineaza ochii si iti face ziua mai fericita nu ezita sal imbratisezi si sal saruti si poate chiar sa iesiti la un film...
sper ca ti-am fost de ajutor
funda?

| Claudix a răspuns:

Pai cand te mai imbratiseaza lipesteti buzele de el ca din intamplare. faci ceva de genul rasucire brusca a capului si ups.primu e mai greu ca dupa aia o sa tot vrea

| Razvann97 a răspuns:

Uite, avand in vedere ca amandoi reactionati la fel, placut, fa tu primul pas ca fata. Nu stiu, surprinde-l. spune-i ca-ti place mereu cand te ia in brate, te face sa nu te simti singura, spune-i ce-ti place la el dupa care marutiseste-i ca-l iubesti. Invita-l undeva, intalniti-va dupa ore, sunt multe lucruri pe care ai putea sa i le spui avand in vedere de ce ai spus mai sus si multe locuri unde ati putea sa fiti. Iti urez succes si sper ca totul sa fie cum iti doresti tu. Nu uita un lucru esential, priveste-l in ochi daca ii spui fata-n fata si fii sincera.

| Karina1333 explică (pentru Razvann97):

Raspunsul tau e foarte bun, dar mi-e frica sa ma refuze, sau sa raspunda negativ. Nu vreau ca apoi sa se rada pe seama mea. Am spus ca sunt foarte timida. puppy dog eyes

| Razvann97 a răspuns (pentru Karina1333):

Atunci priveste-l mult timp in ochi cand te ia in brate, da-i semne cum ca tii la el, daca si el iti raspunde prin aceleasi semne e clar ca te iubeste, incearca sa treci peste timiditate, nu ai nimic de castigat din asta. Fii tare! Daca nu te-ar fi placut nu ti-ar fi dat asemenea semne Karina. Treci peste timiditate sau fa-l pe el s-o faca. Incearca :3.

| sheggy a răspuns:

Dai id-ul Am13aniSiSuntPreaMicaPentruChestiiDeastea@MickeyMouse.com

| RoirraaaW95 a răspuns:

Baiii copilasi...la 13 ani deja aveti probleme in dragoste? OMG time out Duceti-va si traiti-va copilaria ca aveti timp si de baieti! Du-te si uita-te la desene animate ca astea sunt pentru varsta ta.