| xFaith a întrebat:

Heii.
Am nevoie de un sfat. Imi place mult un tip. este genul de baiat mai nebun ( in sensul bun ) mai, glumet, zapacit etc. cam genul meu, pot sa spun.
Vorbim pe fb etc. faza e ca eu mereu ajung sa-l bag prima in seama si el ma baga in seama dar nu mereu cum il bag eu. imi da de inteles prin alte cuvinte ca i-ar place de mine... el nu prea are poze pe fb cu fete, dar cu mine are 2 happy.
Nu stiu. nu vreau ca eu mereu sa fac primul pas, nu vreau sa ma creada ca sunt o disperata. nu stiu cum sa procedez in felul asta happy. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Picasso a răspuns:

Helloo,
Mai "ciudatoo", sa iti ofer un exemplu : Fetele mai mari de la 20 de ani in sus, provoaca baietii cu " trupul", sti tu, pune ce are in evidenta, unele sunt exagerate unele nu, celelalte ii provoaca cu capul smug, fi istetza, provoacal, determinal sa se intalneasca cu el, incearca sa te rezumi la : a provoca, alintal cu : timid, baiatul lu mammi, grisuletz -astea, mai de varsta ta! Si mai incearca sa scapi de rusine, ca si tu esti, ti-am zis, vrei sa il ai, determinal sa se intalneasca cu tine, nu ii cere asta, cu scopul ca vrei sa pleci undeva, si apoi va plimbati, zii ca vrei sa ii zici ceva intre 4 ochi, si sarutal, zii ca o sa vrei sa ii zici mai multe, dupa lasa-l pe pasarel sa vezi ce poate si el, poate o fi vreo fire mai emotiv, sensibila, mai pizdicel asa laughing, si incerca sa eviti cu cat mai mult posibil sa vb cu baietii pe facebookwinking, fata in fata e mai frumoswinking, propo, ca toot faci cinste cu un ceai, de unde ziceai ca esti?

| xFaith explică (pentru Picasso):

Bucuresti. Tu?

| Picasso a răspuns (pentru xFaith):

La fel!

| xFaith explică (pentru Picasso):

Wow in ce zona big grin?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu mai trimite aiurea poze cu tie, asteapta sa fii placuta de un baiat real, nu virtual.

| oprescudorin11 a răspuns:

Intr-o relatie barbat -femeie, intotdeauna unul este mai puternic (caracterial), uneori femeia, alteori barbatul. Nu exista decat reguli protocolare vechi, care-l faceau pe barbat sa aiba initiativa, ca o obligatie. O femeie insa, poate sa-l determine pe barbat sa aiba acea initiativa :cand vrea si cum vrea ea. Daca esti sigura de reciprocitatea iubirii, nu va crede ca esti disperata.Iti vei da seama de asta. Daca as fi fata, l-as lasa sa fiarba nitel, sa ma prefac suparata, si as trage concluziile. Depinde de flerul si puterea si mai ales dragostea reala sau nu. Daca insa e vorba de sex ocazional, discutia isi pierde sensul.

| xFaith explică (pentru oprescudorin11):

Nu poate fi vorba de sex, sub nici o forma! Faza e. ca doar imi place mult de el si am inceput sa ma gandesc la el mai mereu, atata tot happy.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru xFaith):

Atunci purcede la comunicare! E asa greu? Sau scoateti-l din cap, daca nu are aceeasi pregatire, stil, nivel, preocupari, valori de fapt.Se simt lucrurile astea la doua trei 'convorbiri'.

| MacheteX a răspuns:

Spune-i ce simti, de multe ori noi baietii suntem prea timizi sa facem primul pas ^^