| FamousGirl4 a întrebat:

Heii TPU. Am 14 ani, si, imi place de un baiat. Este mai mic ca mine cu un an si ceva, si, nu spun asta pentru ca mi-e rusine, spun asta pentru ca, si eu acum un an, gandeam diferit, nu eram la fel de matura, si asta urasc cel mai mult la el, ca este prea glumet uneori...
Sa incep, imi place de el de 2-3 luni. Mereu vorbim, imi spune cam tot ce face, este cel mai destept baiat din clasa lui. Are stilul care ma atrage, mereu este interesat de cum arata, nu isi bate joc. Pe la scoala, ma ia in brate, cand se suna mereu ma tine de mana si nu ma lasa sa plec. Nu stiu cum sa-i dau de inteles ca il plac. De la un timp, nici nu ma mai saluta, desi zic eu ca nu am facut nimic, ma evita. Sincer, imi place mult de el, dar probabil lui ii place de o prietena buna de-a mea, si nu ma pot baga in sentimentele omului. Cel putin, nu sunt sigura ca o place, adica am vazut cand ma vede, se cam inroseste putin, dar fiind mai mic, il inteleg. Un sfat, ceva? Multumesc.

5 răspunsuri:
| viorelos a răspuns:

Pupal si zi ceva de genu" wei prostutule tu nu-ti dai seama cat te iubesc". apoi un sarut s gata.

| Dragutza_Paloma_Bianka_1998 a răspuns:

Da pai daca el e pampalau fa tu prima miscare intreaba-l ma placi ca na ce se poate intampa?

| DannySh a răspuns:

Deci, iubirea nu are hotar si nu e nimic ca e mai mic. daca nu vrea sa dea ochii cu tine, atunci ii este rusine ca a intragit pe alt cineva. si tu trebuie sa fii cu el cel mai bun prieten. poate atunci se va trensforma prietenia in iubire..incearca

| FamousGirl4 explică (pentru DannySh):

Nu pot sa ii fiu cel mai bun prieten, daca el ma evita. Si, sincer, sunt orgolioasa. Nu ma milogesc de el sa vorbeasca cu mine. Multumesc de sfat. Apreciez.

| FlorycykFlor a răspuns:

Uite ce cred eu: cred ca el te place.Numai ca tu, din cauza orgoliului nu ii dadeai nici un indiciu ca te place.Si baietii...ii stii, au si ei orgoliul lor ca si tine asa ca poate s-a gandit ca ar fi si randul tau sa il cauti.Iti dau un sfat: Incerca sa vb cu el! daca ai mandria asta in tine nu o sa poti sa te impaci cu el.Baietilor le plac ca si fetele sa le bage cateodata in seama. Daca nu poti sa ii zici fata in fata vb pe mess. Uite, iti dau o idee: scrie ceva in alta limba la status de genul: Vreau sa ne impacam sau ceva mai romantic, o poezie. Apoi baga-l in seama, intreaba-l ce face, banalitati. Apoi ii zici: da nu esti curios ce scrie la status.El probabil o sa iti zica ca da.Atunci da-i indicii si lasa-l sa ghiceasca.O sa fie un moment foarte frumos.Sau poti sa treci peste orgolii si il intrebi de ce nu mai sta cu tine. Ii zici:Stii ca eu sunt intelegatoare dar nu inteleg de ce ma eviti. Sper ca te-au ajutat sfaturile mele. Fundita daca da!