| Cezaraa1 a întrebat:

Heii! Am o problema. Acum 3 luni am avut o cearta cu fostul meu prieten si de atunci nu am mai vorbit. El e cu mine in liceu si doua luni si ceva nu avea curajul sa imi spuna nici macar un buna, fugea de mine ..pff la naiba ma evita mai pe scurt. Si evita orice discutie pe care voiam sa o port cu el. Totul s-a terminat brusc, si stiu ca el prin ianuarie a mai fost cu o fata si noi ne-am despartit in decembrie. De fapt nici nu am cazut de acord sa ne despartim.Pur si simplu i-am reprosat ca nu mai avea timp de mine si l-am intrebat daca mai suntem impreuna si el a zis ca da. Si tot el a facut pe indiferentul dupa pentru nu stiu ce motiv. Apoi cand un prieten a incercat sa vorbeasca cu el sa il intrebe care e treaba, i-a spus ca spera sa mai fim impreuna si sa ii spuna din partea lui ca ma iubeste (probabil credea ca sunt suparata pe el). Eh si de atunci nu am mai auzit nimic de la el ..adica nimic care sa aiba legatura cu mine. De curand am avut balul bobocilor(da stiu, tocmai acum am avut balul) pe 17 Martie. Si in aceeasi zi a fost si ziua lui si a fost si el la bal. Stiu ca toata seara s-a uitat la mine, iar cand un baiat m-a luat la dans stiu ca s-a uitat urat la noi. Apoi treceam pe langa el si un prieten bun m-a dus la el ca sa pot sa ii zic la multi ani (sincer fara el nu puteam sa ii spun lma ). Si cand m-am apropiat de el m-a intrebat ce fac si a zambit iar eu nici nu puteam sa fac contact vizual cu el pentru ca imi era foarte rusine.dar il vedeam cu coada ochiului. Apoi prietenul meu a spus sa il pup pe obraz si eu am zis ca nu. pentru ca imi era chiar foarte rusine si nu stiam cum va reactiona..adica dupa atata timp de cand nu ne-am mai spus o vorba era cam ciudat sa il pup pe obraz. Si apoi prietenul meu i-a spus lui sa ma pupe pe obraz si m-a pupat. A fost chiar foarte dragut si ma inrosisem total. Dupa am plecat. Apoi iar am trecut pe langa masa lui si el era o prieten.iar prietenul lui a spus : "ce bunaciune". Iar el s-a uitat la mine, a zambit si a confirmat (stiu asta pentru ca mi-a zis o prietena care era in spatele meu). Si prietenul lui stia ca am fost impreuna. Faza e ca tot balul s-a uitat la mine. Eh si joi eram la liceu si am trecut pe langa el si prietenul lui era cu el si se uita la mine si ii spunea ceva (el de obicei are prieteni langa el care ii spun ce fac eu in momentul in care trec pe langa el sau sunt in zona) si ma simt destul de aiurea dar totusi inseamna ca e ineresat de ce fac eu? Nu stiu. Pe langa asta, uneori ma mai saluta pe hol si zambeste (ceea ce e socant pentru ca el nu ma saluta de obicei). La mesaje raspunde cand are chef...si uneori chiar nu raspunde. Si nu stiu ce sa mai cred.Eu il plac super mult si tin enorm la el si nu i-as dori raul niciodata, chiar daca s-a purtat asa de urat cu mine. Acum voi credeti ca se poate schimba ceva? O sa mai fim impreuna? Sau macar ii mai pasa de mine?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Va comportati ca doi copii mici. Ia-l la o discutie, spune-i ce simti pentru el si lamuriti lucrurile intre voi cu sinceritate. Iar daca va hotarati sa fiti impreuna, stabiliti ca este un nou inceput iar trecutul se ingroapa.

| Cezaraa1 explică (pentru SkyPilot):

In ianuarie am incercat sa il iau la o discutie fata in fata si a evitat sa vorbeasca cu mine. Si acum mi-e frica sa-i spun ce simt. Adica daca nu simte si el acelasi lucru si am sa ma injosesc iar? Ca i-am mai spus in ianuarie ca il plac intr-un mesaj si nu mi-a zis nimic

| Cezaraa1 explică (pentru SkyPilot):

Am mai incercat prin ianuarie sa vorbim fata in fata si a evitat. Si acum imi e frica sa ii spun ce simt. Am mai incercat tot in ianuarie printr-un mesaj sa ii spun ce simt si nu a zis nimic (dar atunci cred ca era cu cineva). Acum daca ma duc la el si incerc sa vorbesc cu el despre asta daca o sa ma ia de proasta? Sau daca o sa profite de mine ca i-am spus asta. As avea curaj, dar mi-e frica de ce ar putea spune. As vrea sa stie ca m-am schimbat mult din decembrie si dupa despartire mi-am vazut greselile si nu am sa le mai repet daca o sa mai fim impreuna.

| SkyPilot a răspuns (pentru Cezaraa1):

Mai incearca pentru ultima oara. Spune-i exact ce mi-ai spus mie despre schimbat s greseli. Nu are importanta ce spune.

| Cezaraa1 explică (pentru SkyPilot):

Si sa ii spun saptamana viitoare sau sa mai las putin timpul sa treaca?

| SkyPilot a răspuns (pentru Cezaraa1):

Nu mai ai de ce sa lasi timpul sa treaca. In despartiri timpul lucreaza impotriva sentimentelor.