| HoHOO a întrebat:

Heii buna! Am si eu o intrebare.Cum sa cuceresc un baiat? Eu am 12 ani si el are 16. Fundaaa maree!:*

Răspuns Câştigător
| LoneWolf a răspuns:

In mod normal baietii ar trebui sa cucereasca fetele, nu invers laughing

29 răspunsuri:
| Bianca1864 a răspuns:

Greu de facut.am trecut si eu prin asta, am incercat sa ma vad cu unul mai mare, dar nu a mers.ei, cand te vad asa, mai mica nu isi dau interesul sa te cunoasca.eu iti recomand sa o lasi balta, pentru ca daca te vei indragosti, nu va iesi bine.

| LoneWolf a răspuns (pentru Bianca1864):

Hei hei hei... Nu generaliza! Nu toti baietii sunt asa... Bine, acum nu am de unde sa stiu ce fel de baiat e cel in cauza.

| LoneWolf a răspuns (pentru Bianca1864):

Hei hei hei... Nu generaliza! Nu toti baietii sunt asa. Bine, acum nu am de unde sa stiu ce fel de baiat e cel in cauza. Eu am fost cu o fata de 13 ani cand eu aveam 15 si totul a mers perfect 3 ani de zile, dar dupa ce s-a facut fetita mare m-a lasat ea pe mine. La inceput era cuminte si inocenta, dar odata ce a crecut s-a dus totul de rapa... sigh S-a "smecherit".

| HoHOO explică (pentru LoneWolf):

Daaa...dar intre voi doi este o diferenta de 2 ani...si intre mine si acel baiat este de 4.

| LoneWolf a răspuns (pentru HoHOO):

Nu cred ca diferenta asta de 4 ani conteaza. Daca baiatul e de treaba si te place si stie sa te aprecieze asa cum esti, totul e perfect. Problema e daca e un baiat asa cum a spus Bianca1864. Daca e in felul ala, eu zic sa iti iei gandul de la el. Daca nu e, raman la prima parere: EL trebuie sa te cucereasca pe tine, nu tu pe el. Tot ce trebuie sa faci in cazul asta e sa iesi in evidenta in fata lui ca sa isi dea seama ca esti interesata de el, vezi ce se intampla si actionezi in consecinta.

| HoHOO explică (pentru LoneWolf):

Hai sa-ti spun povestea eu l-am cunoscut de mai demult cand am fost intr-o excursie dar din pacate nu am stat mult in excursie fiindca eu nu prea mancam si mama cand a venit sa ma vada eram slaba(am stat 2 zile) si de atunci nu l-am mai vazut(in excursie nu mi-a placut de el).Si acum in vacanta de Paste cand m-am dus la tara a fost venit un nou copil in sat(era el) dar eu nu l-am mai recunoscut(si atunci cand l-am vazut me se parea atat de urat) si acum am ajuns sa-l iubesc.Mie mi se pare foarte de treaba si de fiecare daca cand trecea pe langa mine la tara imi zicea ‘’ceau’’(el zicea primul).Dar imi este si un pic frica de el fiindca al a fost cu cea mai buna prietena a mea si i-a cerut sa faca dragoste daca mai vrea sa fie cu el(clar ea nu acceptat fiindca are 13 ani)

| LoneWolf a răspuns (pentru HoHOO):

straight face Nu imi place asta... Niciun baiat de treaba nu ti-ar cere asa ceva, sa faci dragoste ca sa ramai cu el, ce prostie! Nu cred ca el a iubit-o pe cea mai buna prietena a ta si nici pe tine nu cred ca te va iubi. Eu, de exemplu, niciodata nu i-am cerut prietenei mele asta pentru ca am iubit-o cu adevarat si i-am respectat orice decizie; si daca vreodata voi mai fi cu cineva, voi face la fel. Acelasi lucru trebuie sa il faca si baiatul despre care imi vorbesti. Am mai auzit povestea cu "i-a cerut sa faca dragoste sa ramana impreuna" si nu imi place deloc, nu sunt de acord... In plus, 13, chiar si 16 ani mi se pare cam devreme sa iti incepi viata sexuala.

| Bianca1864 a răspuns (pentru LoneWolf):

Nu am vrut sa generalizez.doar spuneam prin ce am trecut.si fara suparare, diferenta dintre 13, 15 e una, cea de fata e...alta.cred ca te-ai prins.

| Bianca1864 a răspuns (pentru HoHOO):

Acum fara alte completari, renunta! si la mine s-a intamplat aproape la fel.pt binele tau renunta.

| Bianca1864 a răspuns (pentru LoneWolf):

Imi place faza cu luatul deciziilor din dragoste.probabil ca baiatul in cauza doar vrea sa se distreze.stii cum fac unii. dragostea e un ideal, cei care nu il ating, se multumesc cu atat.cu distractia.

| LoneWolf a răspuns (pentru Bianca1864):

Mda, subscriu... Am atins si eu idealul asta odata... Si tare mi-e frica sa imi deschid din nou inima dupa ce s-a m-am daruit trup si suflet si am fost aruncat ca un gunoi. Dar in fine, aici nu era vorba de mine laughing

| Bianca1864 a răspuns (pentru LoneWolf):

Eu am avut oarecum noroc.am avut langa mine oameni minunati, care m-au ajutat enorm, desi tot eu a trebuit sa duc greul normal.dar sincer nu regret, suferinta e buna.de exemplu, dupa aceasta intamplare, am devenit mai profunda, adica asa cred eu.sunt fericita ca am trecut prin asta pentru ca acum stiu cu adevarat sa diferentiez prietenia de dragoste, etc

| LoneWolf a răspuns (pentru Bianca1864):

Tu abia dupa ce ai patit chestia aia ai reusit sa diferentiezi prietenia de dragoste? Eu am simtit-o, stiam cum e, o aveam, era a mea... Dar eu am invatat altceva, am invatat cat de mult se pot schimba unii oameni. Lucruri pe care ea le considera urate, pe care le trata cu dispret, despre care spunea "niciodata nu o sa fac asta/nu o sa ajung asa", acum exact pe alea le face, a ajuns opusul ei, ca si cum ar fi murit persoana pe care o stiam eu, infatisarea e tot ce a ramas din ea. Din cauza asta m-a lasat, i s-au schimbat total parerile, prioritatile, tot. Eu nu ma bucur pentru ca am trecut prin asta, nu m-a ajutat cu nimic, mi-a lasat un gust amar si dispret...

| Bianca1864 a răspuns (pentru LoneWolf):

Nu dupa.cand s-a intamplat deja il iubeam.si a fost greu sa-l uit.el a fost,, prima mea dragoste,, ca sa zic asa.pana atunci, pana sa-l intalnesc aveam impresia ca simpatia era dragostea si imi era mult mai usor sa afirm ca iubesc pe cineva.dar dupa prima dragoste sunt mult mai retrasa din punctul asta de vedere si nu ma mai ad cu cineva doar de dragul de a o face.

| cirsiti a răspuns:

Daca vrei sa-l cuceresti uitate dupa el si sa nu aiba deja prietena at nu ai nici o sansa daca nu stai pe langa el si poate o sa te intrebe daca vreti sa iesiti, incearca poate merge. love struck:d

| Șttefania a răspuns:

Prea mare.

| HoHOO explică (pentru Șttefania):

Ce sa fac daca m-am indragostit de un baiat ''prea mare'' pentru mine?

| Șttefania a răspuns (pentru HoHOO):

Incearca sa te indragostesti de altul. Merge smug

| HoHOO explică (pentru Șttefania):

Pana gasesc un baiat sa ma indragostesc de el o sa mai dureze.

| LoneWolf a răspuns (pentru HoHOO):

Nu e nicio problema, ai toata viata la dispozitie, ai doar 12 ani laughing

| HoHOO explică (pentru LoneWolf):

Daa....stiu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Xenaaaa a răspuns:

Hei girl, eu zic sa nu incerci, e foarte dureros. Am trecut si eu prin asa ceva, si a tinut un an, insa nu a fost ce-mi doream. Te sfatuiesc sa-ti gasesti pe cineva pana in 14 ani.

| Denisa20000 a răspuns:

Diferenta de varsta e cam mare... nu crezi?

| impresivepanda a răspuns:

Ei bine, si eu sunt intr-o perioada de asta. Si adevarul e ca pe mine ma baga mult in seama tipul, nu stiu de ce :?/ dar probabil ca l-a convins personalitatea mea. In primul rand am niste rude care s-au casatorit di diferenta e de 10 ani, mai am altele 14 ani diferenta= ce vreau sa spun e ca dragostea nu are limite, e pe gratis si in plus poate fi oricine. Incearca sa fi spontana si sa nu arati ca iti place de el, dar e o problema deja de la 16 ani tipul s-a maturizat si o sa faca misto de tine poate sau sa rada ca esti prea mica, in plus ei au niste discutii mai serioase. Dar chiar daca se intampla sa zica tu sa nu te pierzi foloseste niste replici bestiale ca sa-l uimesti, apoi poti sa-l cuceresti prin talentul tau : de exemplu poate esti foarte buna la volei... joaca volei in fata lui sau daca il cu el, sau multe altele.Imprietenitiva si poate relatia o sa mearga :*

| HoHOO explică:

El a locuit in Timisoara dar acolo tatal lui a batut-o pe mama lui si ea saraca femeie s-a dus la mama ei dar acolo era si fratele ei si sotia fratelui ei asa ca s-a dus in stainatate sa lucreze iar el a fost crescut de bunica lui.Pe banii aia care i-a castigat si-a cumparat casa la mine la tara.

| alexdumitru45 a răspuns:

Conteaza dif de varste avand in vedere ca e de 4 ani. peste 2 ani el o sa aiba 18! chiar crezi ca la 18 ani o sa stea cu o fata de 14 ani. Mai bine gasesti un baiat de varsta ta max 14 ani.

| Bianca1864 a răspuns (pentru alexdumitru45):

Bine daca o sa o iubeasaca va sta si la 18. dar tot e cam dificil...

| blondutza2000 a răspuns:

J mie imi place de cineva de 14 ani j eu am 13 dar am facut cea mai mare greseala I-AM SPUS K IL PLAC j acum face misto de mine asa ca te sfatuiesc sa nu incerci k oricum e dureros