| AndaluziaM a întrebat:

de data asta am o intrebare pentru baietii.dar si pentru fete. aceasta ar fi :
1.De ce baietii sunt mai retrasi in ceea ce priveste marturisirea sentimentelor?
2.De ce ei nu arata cum sunt de fapt partea lor buna ..nu cea de vagabonti ..care spun toata ziua ca nu`mi pasa, da`o dracu chestii gen ..intreb asta pentru ca am intalanit un asemenea specimen. face pe duru.dar ii sensibil si plangacios ...astept raspunsurile voastre :*

Răspuns Câştigător
| Valentin_Alexandru_1993 a răspuns:

Pai sa iti raspund la intrebarea no1, daca fata ii marturiseste sentimentele asa o sa faca si baiatul, bine inteles daca nu este curvar laughing) si nu prea poti dupa o luna, doua sa isi spuna te iubesc laughing) si no 2 pentru ca sunt needucati, adica vor sa para macho man si ei fac pe ei happy asta'i mentalitatea barbatului, televizorul prosteste laughing)

11 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pentru ca multa lume ironizeaza asta.Ca de mic ii auzi " esti barbat nu trebuie sa iti arati sentimentele, esti barbat nu trebuie sa faci aia, si aialalta. Oricum chestia e ca i-am aratat unei femei sentimentele si si-a cam batut joc de ele.Cum sa mai am incredere sa o fac? Prefer sa ma perceapa un agarici.E mai ok happyDaca nu vrea sa ma descopere e problema eiwinking

| Wihox a răspuns:

1. Baietii sunt foarte speriati de faptul de a fi respinsi. Un baiat care nu este sigur pe el nu isi va marturisi niciodata sentimentele prea usor. Spun din proprie experienta ca a durat cam 2 luni de tacere ca sa pot sa-mi exprim cu adevarat sentimentele (si atunci eram beat rau ).
2. Este un fapt biologic. Baietii se uita dupa cantitate iar fetele dupa calitate. Pentru a impresiona o fata, un baiat trebuie sa fie dur si impunator. In caz ca nu este o sa simuleze un asemenea caracter. Dar fii linistita, dupa ce reuseste sa atraga atentia fetei o sa fie el insusi in mare parte.

| RAY a răspuns:

1 eu personal cred ca este o slabiciune sa spui sincer ceea ce simti, uite un exemplu simplu cand cineva stie ca esti dependent de ea/el acea persoana se va simti superioara fata de acea persoana in mod inconstient va vi superioara si il va putea manipula cum vrea, de aici aflam ca slabiciunile tale sunt armele altora. ceea ce denota ca trebuie sa fi indiot sa ti le arati cuiva
partea cultura cea in care toata ziua de mic toti isi spun ca doar fetitele plang, isi exprima sentimenetele e un fel de credinta de a nega ce simti, apoi tradarea baieti nu au o relatie cu mama lor ca fetele ei cred mult in prima care daca lea tradat confirma credinta, o credinta confirmata se transforma in religie pe viata greu de scos din mentalitatea cuiva
2 pentru ca omul bun i luat de fraier asta e adevarul, cand spui vagabonzi la ce te referi? tupeu e o inteleptiune sa stii, ca a avea curajul de a infrunta viata, hoti, criminali, eu le spun gunoaie umane nu vagabonti

| HueyFreeman a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu: fiindca ni se rupe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca un baiat care isi arata sentimentele va fi luat de prosti si ar fi un prost. asta e ce ne invata societatea din clasa 1 si pana crapam.
se mai mira femeile dupa 35 de ani de ce unii nu stiu sa spuna ce simt. DOHH

ps." face pe duru.dar ii sensibil si plangacios", pai daca face pe duru de ce crezi ca e plangacios? sau zici tu asa ca sa te simti bine? ca nu am inteles bine

| gingergirl1 a răspuns:

Exact ca tine, cunosc un astfel de tip laughing
Recunosc, mi-a placut de el si ma rog, au fost niste neintelegeri cu o profa...Adica la ore ii tot zicea de mine gen " ai mai vorbit cu iubitica ta" si tot felul de genul asta laughing Si il enerva la culme,de fata cu colegii lui se uita urat la mine,ma injura si etc straight face >cu totul ca eu nu aveam nici o vina< Si venise cu taica'su la scoala laughing Si am aflat ca plangea non stop acasa,si am aflat multe chestii "penibile" despre el laughing)))) ^nu pot sa zic^ In fine, la scoala era" macho man" si acasa cu ai lui uda batistele tongue
Deci, fato, asa sunt baietii. Mereu vor sa para "cool" in fata prietenilor si de cele mai multe ori se lauda ca "am facut-o sa planga pe aia " si chestii de genu straight face
Ma rog, sunt fel si fel de baieti. De obicei un "bad boy" se comporta asawinking De aceea prefer tipii la locul lor big grin

| AndaluziaM explică (pentru gingergirl1):

Mdea m-am lamurit ...prea multe specimene

| NameHarris a răspuns:

Acest lucru este de multe ori din cauza anturajului din care face parte poate preieteni lui chiar sunt duri si na vrea sa dea bine in ochi lorwinking dar cand este cu o persoana in care are incredere isi arata adevarta fatahappy De exemplu un prieten de al meu cand vorbea cu prietena lui la tel si eram noi de fata numa proasta nebuna sa-l suga ii ziceabig grin dar cand am vajut niste mesaje vedeam cum isi cerea scuze si chiar ea mi-a zis ca plange uneorihappy Ori esti barbat ori nu mai estilaughing)

| Dante30 a răspuns:

1. Deoarece stim ce va poate capu' in general voua fetelor/femeilor, in ideea ca a-ti marturisi sentimentele inseamna sa iti arati cea mai importanta latura a ta, si anume latura ce are nevoie de afectiune, si astfel ne expunem la riscul de a fi luat-i de prosti, de sentimentali, sau pur si simplu ne luat-i peste picior nu toate insa ca si in cazul meu, de ce mi-as recunoaste sentimentele cand:
Eu fac conversatia sa prinda viata si sa ramana asa, eu imi dau interesul fata de tine, imi folosesc resursele intr-o mai mare parte decat tine, ca in final sa ne da-ti acelasi bulls*** de "Te vad doar ca un prieten, esti de treaba dar doar atat, nu cred ca va exista o relatie intre noi".
Si ne mai intreaba cate o fata de ce nu ne expunem/exprimam sentimentele pe fata, FIINDCA NU MERITATI, Uite o intrebare si de la mine pentru tine, Voi macar aveti idee ce anume aveti nevoie?
Fiindca ne bagati in ceata in ultimul hal, si crede-ma am avut si am si eu experientele mele, de-a face cu tot felul de fete si nici un timid/prostanac nu sunt sa zic ca nu pot face o conversatie sa ma arat interesat afectiv, si atent.

2. Genul de baieti de care spui sunt doar niste idioti in opinia mea nu toti dar majoritatea, toti avem N fatade dar unii aleg sa iti puna la expunere fix cea mai idioata fatada, si de fapt sa fie un papa lapte respectivul, Si cred ca fac asta din ideea ca nu stiu cum sa va campeteze atentia asa ca se dau importanti si "vagabonti" cand de fapt sunt doar niste oligofreni.

| Mimzy a răspuns:

In general, baietii nu vor sa isi arate partea asta sensibila pentru ca ei se vad ceva de genu "ba, eu sunt baiat nu ma plang ca fetele si nu ma vad acu sentimental..." Adica ei incearca sa faca pe durii, sa fie mai...barbati ca sa spun asa! Dar am intalnit si tipi timizi si la locul lor care sunt sinceri de fata cu o fata, adica nu se aplica la toti ^_^

| GrayGaby a răspuns:

Bla bla bla numai prosti ziceti big grin un baiat isi arata sentimentele dar nu o face cu orice fata/femeie trebuie sa fie speciala ca el sa faca asta si faza a doua nu e nimic biologic pur si simplu 80% din partea masculina a Romaniei sunt Cocalari(toti stim ce inseamna un cocalar si cum se comporta in societate ) asa ca aveti sanse mari sa intalniti mai mult de unu in viata big grin