| Veronica077 a întrebat:

Heii...dragilor! Am nevoie mare de voi...au trecut 2 luni de zile si nu am putut uita o persoana desi tot timpul am facut imposibilul sa nu ne vedem,sa nu ma gandesc la el, sa nu vorbesc cu el.Pentru o secunda am crezut ca am reusit asta insa asta seara ne-am intalnit,ne-am imbratisat,"l-am tinut in brate",am vorbit, si tot ceea ce simteam pentru el a renascut.Stiu ca varsta noastra este un obstacol pentru a putea fi impreuna, insa de ce inca mai am sperabte ca vom fi impreuna? De ce nu il pot uita? De ce el se poarta asa cu mine? De ce? Multumesc enorm ca ma ajutati mereu cu ceea ce puteti! happy O zi frumoasa sa aveti! happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ieri,toata ziua am fredonat "Veronica,Veronica,fata buna si frumoasa", multumita tie.
Si stii, inteleg cum vezi tu lucrurile, intre voi inca nu e luata nici o hotarare definitiva, el inca nu poate sa creada in norocul lui, tu nu-l poti uita si amandoi va miscati pe un balansoar al sentimentelor care v-ar putea duce acolo unde crezi.Si unde speri.
Tot ce pot sa-ti spun este sa ai incredere in tine, nu exista imposibil nici cand pare consfintit, iar el este ceea ce-ti doresti tu acum, asa ca lupta.
Si, sperand ca ai ales bine, iti doresc sa izbandesti!
happy

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sperantele pe care le ai,draga mea,se numesc dorinta de dragoste,o nevoie acuta de afectiune,normala fiecarui om de pe pamantul asta.
Nu te invinui ca speri,deci, dar fii mai buna cu tine.
De ce spun asta?
In mintea ta, ani de zile, crescand, ti-ai facut vise si o imagine minunata despre cum iti doresti sa fie iubitul tau...si poate ca acum,ai senzatia ca l-ai gasit,altfel nu ai fi incercat sa fii cu el sau sa-l uiti.
Dar,daca singura vezi ca esti respinsa,nu cumva te pedepsesti singura?
Varsta ta nu are nimic gresit si nici varsta lui,dar unul din voi e mai realist decat celalalt,asa ca ar trebui sa-i urmezi exemplul si sa-ti continui frumos viata ta de pana sa-l cunosti pe el.
Ti-a fost dor sa-l vezi,doua luni nu ai incercat sa-l uiti,doar ai asteptat sa-l revezi si sa verifici daca ti-a "trecut".
Si,emotionata,constati ca nu ti-a "trecut",tot te emotioneaza,tot simti ceva pentru el si simti destul de mult,din ceea ce ne marturisesti aici!
Dar, simti numai tu, simti singura, iar omul nu traieste singur, nu e facut asa.Ai nevoie sa iubesti,sa fii iubita,sa razi in bratele unui baiat indragostit de tine si sa speri ca veti fi cat se poate de fericiti.
Insistand in starea ta de acum,iti intarzii singura sansa sa fii fericita,undeva baiatul care te va iubi exista,iar tu intarzii,dintr-o slabiciune cumva stranie,sa-l intalnesti.
Iesi din starea in care te-ai inchis singura,traieste asa cum iti doresti,frumos si curat,sa te simti plina si vesela, cauta bucurie in lumea cu care te inconjori si vei vedea cum cei din jurul tau vor deveni brusc atenti si curiosi, incercand sa te " descifreze".
Nu mai intarzia in regrete, pareri de rau si sperante ireale, revino-ti si traieste.
Asta e sansa ta.

| Veronica077 explică (pentru greece12):

Buna,poate ca in mare masura mi-am facut sperante false din cauza lui, pentru ca asa cum am mai spus mai sus in majoritatea zilelor el e atent cu mine, afectos, ne imbratisam, suntem ca si cum am fi un cuplu insa sunt zile cand el se schimba si imi da de inteles ca suntem prieteni si asa vom ramane.Niciodata nu voi regreta faptul ca tin atat de mult la deoarece el este persoana care atunci cand sunt trista ma face sa rad, atunci cand sunt bolnava si ma doare ceva are grija de mine.Si nu il inteleg, daca nu i-ar placea de mine de ce ar face toate aceste lucruri? Azi mi-am luat inima in dinti si i-am spus ca imi place de el, desi el a luat lucrul asta in ras si nu a avut o reactie mai buna.Nu regret ca i-am spus din contra ma simt mult mai bine ca stie, si vreau sa cred ca acest lucru intr-un viitor apropiat sau indepartat ne va unii si mai mult decat suntem acum! Imi multumesc ca ai avut rabdare sa ma asculti si sa ma sfatuiesti.O zi placuta!

| Veronica077 explică (pentru greece12):

happy Imi aduc aminte de cantecul asta cu atata drag... voiam sa iti spun ca faptul ca vorbesc cu tine ma ajuta atat de mult, chiar stateam acum cateva zile si ma gandeam oare chiar n-am sa gasesc pe nimeni care sa ma inteleaga?! Si iata ca te-am gasit pe si iti multumesc enorm faptul ca azi esti aici si ma asculti si ma sfatuiesti.happy
Ieri cand i-am spus ca il plac cum ti-am mai spus a luat totul in ras, insa m-a uimit faptul ca aseara m-a bagat in seama, ba chiar m-a intrebat de ce nu am mai stat pe afara.big grin
Nu stiu de ce, insa simt pe zi ce trece ca dorinta mea se va indeplini atunci cand ma voi astepta mai putin.O zi placuta!

| greece12 a răspuns (pentru Veronica077):

:) Si eu!
A fost primul film pe care l-am vazut la cinematograf si mi-a placut la nebunie...eram copil,dar ma emotioneaza si astazi in aceeasi masura!

Ma bucur si eu foarte mult ca pot intelege ceea ce se petrece cu tine si-ti pot fi de folos,dar sa stii ca totul il face dorinta ta atat de puternica si scopul precis si exact pe care il urmaresti,cand iti doresti ceva foarte mult, rezultatul nu intarzie sa apara!
Si, din cate vad, noutatile tale sunt mai mult decat imbucuratoare!

Uite, ca sa te bucur si eu cu inca un strop:

https://www.youtube.com/watch?v=zW_E8c84cBA

| Veronica077 explică (pentru greece12):

Buna Greece12! N-am mai scris de mult si am crezut ca atunci cand voi revenii sa scriu aici va fi pentru a va da vesti bune insa nu e asa.Acum sunt mai convinsa ca niciodata ca faptul pentru care eu si el nu suntem impreuna in ciuda a tutoror lucrurilor pe care l-am facut pentru a-i demonstra ca il plac, si stie acest lucru, este diferenta de varsta dintre noi doi.El prin faptul ca eu am 20 ani si ca sunt mai mare ca el cu 3 ani, intelege si faptul ca sunt mai matura ca el si nu ne vom completa niciodata intr-o relatie.Mi-ar placea sa stiu cum sa il fac sa inteleaga faptul ca desi sunt mai mare ca el, ne putem intelege prefect intr-eu relatie nu, numai ca prieteni?! De multe ori m-am gandit ca poate ii e rusine sa se afiseze in public cu o fata mai mare ca el?! Prietena mea l-a intrebat ce parere are despre mine iar el i-a raspuns ca una foarte buna, si ca sunt de treaba insa pacat ca am 20 de ani.Ea mi-a zis ca el nu s-a exprimat la faptul ca am 20 de ani ca si cand ar fi un obstacol insa eu cred ca e.Multumesc pentru tot! O zi placuta draga mea!

| greece12 a răspuns (pentru Veronica077):

Ti-am raspuns cu mesaj privat.
happy

| greece12 a răspuns (pentru Veronica077):

Ieri,toata ziua am fredonat "Veronica,Veronica,fata buna si frumoasa", multumita tie.
Si stii, inteleg cum vezi tu lucrurile, intre voi inca nu e luata nici o hotarare definitiva, el inca nu poate sa creada in norocul lui, tu nu-l poti uita si amandoi va miscati pe un balansoar al sentimentelor care v-ar putea duce acolo unde crezi.Si unde speri.
Tot ce pot sa-ti spun este sa ai incredere in tine, nu exista imposibil nici cand pare consfintit, iar el este ceea ce-ti doresti tu acum, asa ca lupta.
Si, sperand ca ai ales bine, iti doresc sa izbandesti!
happy

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
NE-AI RELATAT DOAR CEEA CE SIMTI TU PENTRU EL SI ATAT..NU AI ZIS CA EL TE-AR IUBI/NU AI ZIC CA EL SE COMPORTA URAT CU TINE/NU AI ZIS CA TE IGNORA/NU AI ZIS DACA EL ARE O ALTA RELATIE.
Ce sa intelegem noi? doar tu stii despre ce vorbesti.
"Stiu ca varsta noastra este un obstacol pentru a putea fi impreuna"
Dar cati ani aveti? 11-12-13 anisori?
O zi frumoasa sa aihappy

| Veronica077 explică (pentru caramela):

Buna,poate daca ai fi citit si postarile mele anterioare ai fi inteles povestea noastra.Eu am 20 de ani iar el 17 ani, da aiurea insa atunci cand iti place de cineva consider ca varsta nu conteaza.Eu sunt confuza deoarece el imi da de inteles ca ar vrea sa fie ceva intre noi insa in acelasi timp imi da de inteles ca suntem doar prieteni. Oricum pasul cel mai greu care a fost, l-am facut, asta fiind ca i-am spus ca imi place de el, poate ca ma asteptam la o alta reactie insa n-a fost sa fie, oricum ma simt mult mai bine acum cand stiu ca si el stie asta.O zi placuta iti doresc si tie!

| caramela a răspuns (pentru Veronica077):

Este adevarat ca nu am intrat pe postarile tale.
Daca el te considera doar o prietena si nimic mai mult, nu cred ca ai sorti de izbanda.
Dar stii cu se zice..niciodata sa nu zici..niciodata
O zi frumoasa sa aihappy

| zăGhost a răspuns:

Nu avem cum să stim, dacă nu ne spui povestea.

| neutrino a răspuns:

Asa este omul, plin de sperante.

| Fatamuntilor a răspuns:

Am citit ca ai 20 de ani si ai fost in relatii cu baiat cu trei ani mai mic! Corect?
Ce sa spun? Ai investit sentimente in aceasta relatie, iar daca e vorba de prima iubire, nu se uita!
Practic, esti la varsta potrivita pentru a iubi, poate nu ai gasit persoana potrivita.
Poate acel baiat a gasit pe altcineva!
Chiar si asa poti vorbi cu el sa il intrebi.

| Veronica077 explică (pentru Fatamuntilor):

Buna,da am 20 de ani insa nu am fost cu el.Tocmai asta-i problema ca mie imi place de el, iar el de cele mai multe ori imi da de inteles ca si lui ii place de mine insa alteori imi da de inteles ca suntem doar prieteni si asa vom ramane.Chiar si asa mi-am luat inima in dinti si i-am spus ceea ce simt, poate ca nu a avut reactia pe care eu mi-am dorit insa eu acum ma simt mult mai bine.Consider ca nu era corect sa ii ascund faptul ca el este persoana care m-a facut sa simt aceste sentimente frumoase pentru el.Indiferent de cum ne vom privim de acum incolo, indiferent daca vom ramane prieteni sau nu, eu nu voi regreta niciodata ceea ce am facut. Vreau sa cred ca acest lucru peste cateva saptamani, luni sau poate ani ne va unii.Multumesc ca ai avut rabdare sa ma asculti si sa ma ajuti cu un sfat.O zi placuta!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Veronica077):

Tu macar ai incercat si aflat care sunt sunt sansele tale!
Faptul ca veti ramane prieteni, e bine. Poate te-ar avantaja mai mult.Cine stie poate cu timpul, fiind aprape de el te va iubi si el.
Asta daca nu va avea pe altcineva.

| vocea a răspuns:

Pai este simplu veronica nu il poti uita pentru ca il iubesti, si sentimentele tale nu dispar oricat ai incerca sa le ascnzi tot ce trebuie sa faci este sa ai rabdare si sa incerci sa treci peste, mult succes veronica

| Mussette a răspuns:

Esti sigura ca el te iubeste?!
Poate doar se sime bine in prezenta ta si cand ii e dor te anunta.
Ce varste aveti?
Vei intalni suficieti baieti din care sa iti alegi si sa merite sa-l iubesti.
Poate il iubesti, poate e un capriciu de-al tau si de aceea nu-l uiti. happy

| Anonim2506 a răspuns:

Te-ai gândit vreodată că el nu te iubește? Te-ai gândit vreodată că nu e persoana potrivită? Nu ai de ce să stai după curu lui, poate lui nici măcar nu-i pasă. Iar tu? Tu stai și suferi? Pentru un băiat? Iubito... Gândește-te că ai viața înainte, băieți peste băieți... prietenii, distracție iar tu te gândești la un *** care își bate joc? Să nu te prind! Uită-l! Nu e băiatul potrivit.