| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. Ori am eu o problemă ori sunt realistă. Eu consider ca e injositor pentru o fata sa i.o su*a partenerului. Am fost destul de mult criticată de unele persoane din cauza acestei păreri. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| BlackBi a răspuns:

Este chiar injositor, prostesc, umilitor pentru o fata sa stea si sa i.o su*a partenerului.

Mai ales, daca afla cineva care nu isi tine bine gura sa ajungi de rasul lumii, mai ales ca esti fata si ai si tu onoarea si demnitatea ta.
Daca nu virginitate macar demnitate.

Dar nu cred ca este chiar normal sa stai in 4 labe si sa ti.o iei la masea. zic si eu nu este normal.
Mai ales ca celor din jur li se va face scarba de tine.

Las sa fii criticata, mai bine criticata decat aratata cu degetul de catre lume pe strada. ^^
Sper ca ti.am fost de ajutor

| Deanimus a răspuns (pentru BlackBi):

Asta e raspuns de fetita de clasa a 6-a. Te sfatuiesc sa nu faci sex deloc in viata asta cu partenerul pentru ca o sa afle si ceilalti, si n-o sa mai poti iesi in lume. Grow up!

| suntserios a răspuns (pentru BlackBi):

Ori nu ai facut niciodata sex si nu ai idee ce inseamna o sex intro relatie stabila sau refulezi de atata frustrare.

Intr un cuplu care se respecta si iubeste se ofera si se primeste placere sub orice forma. Iar sexul oral este una dintre cele mai senzuale si mai intime modalitati de a oferi placere. Este rezervata celor deschisi la minte si care sunt devotati relatiei.

Stii tu, sexul oral nu se intampla cum vezi tu prin filmele porno. Probabil te ai uitat la prea mult si ai o perceptie total gresita despre ceea ce inseamna sex.

| BlackBi a răspuns (pentru suntserios):

Du.te ma, faci sex, da nu eu su*i.
Nu am facut sex. si sunt mandra de asta, ca totusi am varsta pe care o am. dar cred ca stiu mai bine. si nici sa eu su*i. nu cred ca este normal ca partenera sa frece ok, uite eu una nu sunt de acord. nu este normal. Poate nu oi fi facut eu sex. dar cred ca stiu destul de bine. asa ca nu ma invata tu pe mine.

| Oana92 a răspuns (pentru BlackBi):

Eu iti sugerez ca inainte sa te apuci de sex sa te apuci de o carte de gramatica. Si sa nu ii dai drumul pana nu inveti sa te exprimi intr-o forma relativ coerenta!

| suntserios a răspuns (pentru BlackBi):

Atat timp cat nu-s tii ce inseamna o relatie sexuala intre doi adulti responsabili si care se respecta nu cred ca ai niciun drept sa dai sfaturi

| BlackBi a răspuns (pentru suntserios):

Du.te ba ca adulti nu si.o ling. daca esti baiat, te inteleg iti convine, daca esti fata de cate ori ti.ai luat.o la masea?

dau sfaturi pentru ca pot, pentru ca vreau, si am dreptul la fel ca tine, si ce toto ceilanti care au comentat. si tu ce o sfatuiesti? ca e normal sa ia **** sau ce?

| BlackBi a răspuns (pentru Oana92):

Las ca esti tu destul coerenta pentru amandoua!

19 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-ti iubesti partenerul. Can il vei iubi, vei considera minunat orice mod de a primi si oferi placere in relatia cu el. Ai putina rabdare, cand dragostea va aparea in viata ta, vei rade cu pofta de cat de sigura erai pe ideile astea luate din carti. Li se intample tuturor adolescentelor mai rasfatate, dar cele care au noroc, intalnesc un barbat adevarat care sa le iubeasca si pe care sa il iubeasca si invata sa se daruiasca neconditionat. In iubire nu exista injosire. daca simti ca ar fi injositor sa faci ceva pentru un barbat, acela este semn cert ca nu-l iubesti.

| imposiblegirl a răspuns:

Bai. eu cred ca, daca esti casatorita cu o persoana, sau sunteti intr-o relatie destul de stabila, nu o luna doua, posibil 2-3 ani si stii ca poti avea incredere in acea persoana, in sensul ca stii ca se ingrijeste si ii stii obiceiurile si mai stii ca intretine relatii decat cu tine...probabil s-ar intampla la un moment dat. daca ambii sunteti de acord..eu sincer n-as face asta, nu in momentul de fata! Shame on me!laughing

| mihai69 a răspuns:

E opinia ta, dar nu e musai să fie împărtășită de toată lumea.
În ziua de azi doar cei mai 'napoiați în concepții mai au prejudecata asta.
Oricum, într-un cuplu, orice activitate sexuală LIBER CONSIMȚITĂ ar trebui să rămână DOAR în acel cuplu. Și evident, nu ai face un cuplu cu o persoană pe care n-o iubești și n-o respecți, nu-i așa? Dar probabil aici mă cam înșel în privința unora de pe aici.

| Oana92 a răspuns:

Ca ai o problema... Nu pentru ca nu accepti sexul oral, asta tine de placerile fiecaruia, ci pentru ca il condamni. Nimic nu e injositor daca oamenii nu il fac sa fie asa. Intr-o relatie, fie ea una stabila sau una de o noapte, nimic nu e injositor atata timp cat ambii parteneri sunt de acord. Mentalitatea asta e invechita si e specifica oamenilor cu o gandire limitata de o falsa moralitatewinking

| HueyFreeman a răspuns:

Ce zici de niste BDSM?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da serios!laughing uite frate, sunt fata si nu's cu fite din astea!laughing poate fi injositor ca, curva...dar daca ai un iubit, o relatie serioasa, stabila...nu vad de ce nu l-am satisface mai mult decat sex propriu-zis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consider ca fiecare trebuie sa faca ce simte. Nu te poate obliga nimeni sa faci ceva daca tu nu vrei. Consideri injositor? Bun, n-o face si gata. Nu inteleg de ce atatea dezbateri pe tema aceasta. Cine vrea o face, cine nu nu, nimic mai simplu.
P.S. De ce ai cenzurat verbul "a suge"?
Daca in loc de "Ana are mere" invatai "Ana suge acadele", nu ti se mai parea nimic dubioshappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai degraba, ai o problema.

| Blamely a răspuns:

Asta depinde de persoană, fiecare are propria părere despre asta. Nu îți face griji pentru ce spune lumea.

| HaLoGeNNN a răspuns:

E super, de ce sa fie injositor?

| Deanimus a răspuns:

Stupide raspunsuri. Stupida mentalitate.

| nutellasicobreala a răspuns:

Eu cred ca foarte scarbos sa ii faci asta partenerului de cobreala!
Parerea ta nu e deloc iesita din comun si eu gandesc la fel!
Tot cobreala autentica este mai buna!