| TeeaBaang a întrebat:

Heii TPU! Printre randurile astea as dori sa ma descarc ...sufleteste.sad Totul a inceput atunci cand prietena mea s-a indragostit de un baiat. Mi l-a aratat... Iar eu m-am indragostit pe loc de el. Era mai mare ca mine cu vreo 2-3 ani. Dar era atat de frumos! De dragut! happy Lunile treceau si eu eram tot mai indragostita de el. Pana cand am facut eu primul pas : i-am cerut prietenia pe siteul de socializare "Facebook". Eram pliiiiiiiiiiiina de vise, sperante, iluzii. Eram atat de indragostita. Visam ca el imi va accepta prietenia si ne vom cunoaste, se va indragosti de mine, ne vom saruta si vom fi impreuna. Dar nu a fost asa.sad Nu mi-a acceptat prietenia, nici nu a vorbit cu mine. sad Eram si sunt, atat de trista! Simt ca lumea mea plina de sperante, vise, iluzii se destrama. Sufletul meu de fetita, este plin de zgarieturi, sfasiat in mii de bucati. sad Ma urasc ca il iubesc, ma urasc ca mi-am facut atatea iluzii, ma urasc ca l-am asteptat atat timp, in vreme ce el se uita dupa alta, ma urasc ca nu il pot uita. sad

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu mai fi naiva! Si nu te mai autosugestiona cum ca il iubesti! Daca vrei sa il uiti,nu trebuie sa te mai gandesti la el! Nici sa te mai uiti pe profilul lui de facebook,nimic. Sti vorba aia ochii nevazuti se uita! Incearca sa faci cu totul altceva,gaseste-ti o preocupatie, iesi pe afara cu prietenele, gaseste-ti pe altcineva.Pana la urma cui pe cui se scoate! Asa ca ar trebui sa iti gasesti un baiat care sa iti ceara el prietenia pe facebook,nu tu lui! Ma refer sa nu mai tragi tu de ei, lasa-i pe ei sa faca primul pas, sa fie inebuniti dupa tine! Nu mai fi naiva! Si ar trebui sa inveti din ceva din chestia asta, altadata sa nu iti mai faci atatea izulii si sperante dinainte! Timpul le rezolva pe toate! Fi putin mai increzatoare si incearca sa treci peste si sa ti-l scoti usor usor din suflet.Nu exista nu pot, ci numai nu vreau. Bafta multa :*:*:*:*

| TeeaBaang explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Multumesc :* Acum, am crescut. A mai trecut un an, si vreau sa iti spun prieteneste ca l-am uitat. happy

14 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ceea ce descrii tu foarte frumos sunt de fapt trasaturile dragostei pure, dar platonice! Cu timpul, sufletul tau de fetita (asa cum frumos spui) se va maturiza si va intelege ca dragostea e pentru doi, ca daruiesti si primesti!

| TeeaBaang explică (pentru fabiola):

Iti multumesc mult! dar eu nu am cui sa-i daruiesc! as putea iubi oricand numai sa existe cineva.crying

| fabiola a răspuns (pentru TeeaBaang):

Nu trebuie sa disperi, cel ce iubeste pur, frumos nu are cum sa nu gaseasca. Vorba bunicii mele : ce e al tau, e pus deoparte! Si iti doresc... asa sa fie!

| TeeaBaang explică (pentru fabiola):

big hug sufar mult! ma simt singura... sad nu-i doresc asta nici celui mai mare dusman al meu. stau singura, ascult melodii triste si vars lacrimi. nu ma pot opri, baiatul asta mi-a legat in jurul inimii spini durerosi. crying

| serendipity8300 a răspuns:

Ti-ai dorit ceea ce nu poti avea si ai pierdut mult timp visand la baiatul imposibil si totusi ai uitat ceva sentimentele prietenei tale daca u ai fi fost cu el. ai fost putin egoista

| TeeaBaang explică (pentru serendipity8300):

Nici ea nu s-ar gandi, pe pariu.winking Cel putin eu il iubesc, ea il considera doar asa...frumos si dragut!

| serendipity8300 a răspuns (pentru TeeaBaang):

Nu ar fi dragut sa ai o relatie adevarata in care si pers de langa tine sa te iubeasca? traim din vise, dar nu e sanatos sa traim din ele caci realitatea ne va distruge si ne va rani daca nu suntem realisti si nu-i dam importanta.

| TeeaBaang explică (pentru serendipity8300):

Stiu.dar mereu ma indragostesc de persoane interzise.crying

| Takocska a răspuns:

Nu conteaza cum cosidera ea delochappy. Ai ratat sperai intr-un lucru despre care nu stiai nimic. Prima data trebuia sa incerci si dupa aia sa speri asta o regula sa nu uitihappy. si eu era cand speram nu incercam si cand incercam ratam. deci cu capu in sus du-te in fata maideparte si uita de el o sa vina altuhappy da prima data sa incerci mereuhappy si dupa aia sa faci visehappy

| 0IoAnA0 a răspuns:

Nu trebuie sa urasti faptul ca il iubesti si ca te-a respins pentru ca tu ai gresit cu 2 lucruri: 1.ai tradat-o pe prietena ta si 2. nu poti sa intrebi asa pur si simplu un baiat daca vrea sa fie cu tine...trebuie mai intai sa ma cunoasteti. incearca sa treci peste asta pentru ca in viata vei mai fi dezamagita de multe ori dar viata merge mai departe. bafta!happy

| TeeaBaang explică (pentru 0IoAnA0):

Heii happy multumesc pentru incurajari, dar eu nu l-am cerut ca iubit.i-am cerut prietenia in sensul.cum sa-ti spun... asa cum se cere prietenia pe facebook. nu!? nu as fi indraznit sa ii cer asa, pur si smplu iubirea lui.si.mai penibil.pe un site de socializare. straight face sper ca te-am lamurit cu ceva. meci pentru raspuns. >big grin

| fabiola a răspuns (pentru TeeaBaang):

Acel baiat a intuit ceva mai mult decat prietenie si din respect pentru iubita lui, te-a refuzat!

| 123surprise a răspuns:

Ai primit ceea ce meritai daca prietena ta ti l-a aratat ar fi trebuit sa pastrezi distanta, nue frumos, nu esti o prietena adevarata si nu conteaza ca ea doar il considera dragut si asta inseamna ca tot avea sentimente pentru el, nu e frumos sa stii.