| CuteGirlSweet a întrebat:

Heiii..am si eu o intrebare. Este posibil sa ramai insarcinata daca s-a scurs sperma pe langa prezervativ pe pasarica? ..eu am simtit ceva cald si i-am zis sa o scoata..si cand s-a uitat a curs putin pe langa sad astept raspuns. va multumesc!

13 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ta vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Este posibil... nu este nevoie de 1 kg sau 1 l de sperma... Daca tot practici acest sport, te sfatuiesc sa-ti gasesti un partener care sa fie capabil sa foloseasca un prezervativ.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu, atata timp cat sperma nu a intrat in vagin.

| Alcyon a răspuns:

Daca s-a prelins si in vagin, tot ce se poate. Am mai auzit cazuri de-astea. Cel mai bine ar fi sa folositi doua metode de protectie, ca prezervativul mai da fail.

| Danysan a răspuns:

Pasarica.pasarica i-ar te capturat Ionica -fir-ar el laughing. Glumesc. Daca nu ti-a intrat in Vagin stai linistita.Dar ca o metoda de Precautie i-a si Escapelle daca nu e prea tarziu!

| MisFit20 a răspuns:

Da,odata intrata sperma in vagina poti sa te astepti la asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Negoiu a răspuns:

Da,dar riscul este destul de mic, gandeste-te ca cei care vor sa aiba un copil fac sex neprotejat luni de zile pana cand ea sa ramana gravida!

| CuteGirlSweet explică (pentru Negoiu):

Iti multumesc de raspuns! au trecut cateva saptamani bune de atunci..am facut si testul de sarcina si nu sunt.dar aveam asa o teama!

| cdu92 a răspuns:

Slabe sanse...

| CuteGirlSweet explică (pentru cdu92):

Ai dreptate..sunt ff slabe sansele..multumesc pentru raspuns!

| D'or_Victor_1995 a răspuns:

Nu cred ca se intampla nimic... daca a fost numai putin big grin