| TwilightAliceCullen a întrebat:

Heiii imi place de un tip si l-am salutat pe facebook. El a vazut mesajul (era marcat ca citit), dar nu mi-a raspuns. Il stiu din scoala, dar nu ne cunoastem personal. Eu ce ar trebui sa inteleg din reactia lui? Ce era asa greu sa spuna un "buna"?

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

Uuu.Esti in seen zone.Cam nasol de tine.
Pana si eu am bunul simt sa raspund la mesaje si sa ma car apoi.
Ai putea sa-l lasi in pace. Daca a avut timp sa deschida mesajul avea timp si sa raspunda.Plus ca putea sa-l marcheze dupa ca necitit si sa iti raspunda mai tarziu daca era intr-adevar ocupat.Dar nu.Nasol.

| TwilightAliceCullen explică (pentru MaliciousDeath):

Iar in următoarele zile se mai și uita ciudat/holba la mine când treceam pe lângă el prin școală...

| MaliciousDeath a răspuns (pentru TwilightAliceCullen):

Deja te face sa te simti ca naiba si inca n-a deschis gura.
Lasa-l in pace, e prea imatur pe latura asta.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sau nu e deloc interesat,sau nu avea timpul, dispozitia sau curiozitatea sa incepa o discutie cu tine.
Daca l-ai prins intr-un moment nepotrivit, o sa-ti scrie singur, daca nu e interesat, a fost doar un refuz nepoliticos din partea lui.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce este așa de greu să-ți vezi de treaba ta dacă el nu ți-a răspuns?
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

El nu a fost incantat de interventia ta, dar asta nu scuza lipsa lui de tact.

| girlpoisson555 a răspuns:

Să îți spun ceva. Pe tine nu te enervează când îți scrie cineva pe facebook doar "bună" după care nu mai zice nimic? Ți se pare aiurea să îi răspunzi? Probabil așa o fi și la el, întreabă-l ce face. Nu scrie doar bună că atunci e puțin probabil să-ți răspundă, încearcă să construiești o conversație cât de cât interesantă care să îi capteze atenția. Fii tu însăți happy.

| AlleMrr69 a răspuns:

Pai baietii nu sunt asa ciudati ca fetele..deci poate insemna ca nu raspunde celor pe care nu ii cunoaste sau ca nu a vrut/putut sa iti raspunda.