| anonim_4396 a întrebat:

Hello!

Deci....fiti atenti ce patesc azi: Pe scurt, sunt topita de-a dreptul dupa un baiat de ceva vreme (ani buni). De fiecare data cand ne intalnim si il vad nu imi pot lua capul de la el, chit ca la momentul respectiv am prieten sau nu. Buuun, azi ma suna sa iesim cu colegii la un suc! Toate bune si frumoase, pana imi spune ca dimineata va pleca cu autobuzul din localitate...il intreb la ce ora, culmea, e acelasi autobuz cu care plec si eu, apoi imi zice: mergem amandoi si ne tinem de mana pe autobuz. Mergem sa ne intalnim cu colegii, ne pupam toti, ajung la el, ma pupa, ma strange in brate si nu-mi da drumul (colegii se grabeau si ne strigau, el ii ziceam sa mi dea drumul, el nimic). Ajung acasa si zic gata, ii spun ca il plac, il intreb cum a fost iesirea cu colegii (iesirea fiind destul de seaca si nu prea am avut ce vorbi) si apoi ii spun: "Am sentimentul ca pot vorbi multe cu tine" la care el zice:"E si normal, sunt o persoana extraordinara".Nu i mai scriu nimic apoi. Am impresia ca am primit un refuz subtil si ca a flirtat cu mine doar pentru ca poate si-a dat seama ca il plac si se amuza. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai poate nu e asa. Poate te place si el. Nu condamna increderea asa repede. thinking

Eu as astepta sa vad ce se mai intampla si cum va intelegeti impreuna. Stii, daca o sa mearga o sa mearga si fara vorbe. Dragostea se naste prin gesturi. Si sincer eu nu prea i-as zice ca-l plac, sa nu si-o ia in cap daca are atata incredere in el poate sa creada ca i se cuvine tot si nici nu are rost sa lupte pentru tine pentru ca in perceptia lui tu o sa fi acolo mereu pentru el.

| ginadr a răspuns:

Poate doar s-a ridicat singur in slavi ca sa il aprobii tu cred ca te place cel mai bine ar fi sa incerci sa mai vorbesti cu elwinking succes