| AnnaMary_2420 a întrebat:

Hepatita 'A' se poate transmite prin sarut?

6 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Hepatita A este o BOALA CONTAGIOASA!
Se transmite prin contact direct cu o persoana infestata si implicit si prin sarut!

| Anca a răspuns:

Mai copiii, nu mai dati sfaturi daca nu stiti despre ce este vorba!

CONTAGIÓS, -OÁSĂ, contagioși,-oase adj., s. m. și f. 1. Adj. (Despre boli) Care se transmite de la om la om; molipsitor. 2. S. m. și f., adj. (Persoană) care suferă de o boală molipsitoare. [Pr.: -gi-os] – Din fr. contagieux, lat. contagiosus.

Vreti sa ia hepatita?

| forever4you a răspuns:

Nu nu se transmite prin saruthappyDar cum fiecare are pareri diferite intreaba-ti mai bine parintiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Claudia_1005 a răspuns:

Doar hepatita "b" se transmite prin sarutwinking

Răspuns utilizator avertizat