| Hester a întrebat:

Buna! Este posibil sa raman insarcinata daca am atins "buzele" mele penisul unui baiat? Mentionez ca nu a ejaculat niciunde pe langa vagin dar s-a masturbat inainte cu o ora si nu a urinat deloc.
Va rog, cine ma poate ajuta.

7 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Troll

| Daz01 a răspuns:

Nu poți rămâne însărcinată de la atât. Pentru formarea unei sarcini sunt necesare îndeplinirea cumulativă a unor condiții fără de care sarcina nu ar fi posibilă, cum ar fi: ejacularea în vagin și perioada fertilă a ciclului menstrual, dar și o serie de alți factori ce țin de anatomia corpului. Gândește-te că sunt oameni care vor să facă copii și nu îi pot concepe chiar din prima. Succes.

| Mariaa005 a răspuns:

Daca nu a avut contact lichidul ala cu vaginul tau, nu, nu poti rămâne însărcinată.

| Hester explică (pentru Mariaa005):

Am citit ceva despre pre ejaculare. Este posibil sa raman insarcinata de la asa ceva?
Eu nu am avut niciodata un contact sexual pe bune, doar ma masturbam singura.

| Mariaa005 a răspuns (pentru Hester):

Lichidul preejaculator poate contine spermatozoizi activi, poti ramane însărcinată daca el s-a masturbat înainte si nu s-a spalat/a urinat iar lichidul a ajuns in vagin, de altfel masturbarea si joaca sunt destul de safe

| Hester explică:

Stiu ca este o intrebare stupida, dar chiar sunt intr- o mare dilema.