| Love_Flori_1995 a întrebat:

Hey. Am si eu o mica mare problema. Nu pot sa ma termin orice as face. Prietenul meu e foarte fixat pe chestia ca vrea ca si eu sa ma termin. Si eu de fiecare data il mint si ii zic ca da, m-am terminat doar ca sa se simta el bine. Dar deja e foarte stresant, si ma deranjeaza pe mine ca-l mint. Am incercat toate pozitiile posibile, si tot ce se poate in materie de sex dar nu reusesc nicicum. Inainte cu fostul ma terminam des. oare nu sunt obisnuita cu el? Ce sa fac? La un ginecolog nu stiu ce as rezolva daca as merge.

20 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

1) Esti inca prea mica. 2) se pare ca dotarea ta naturala spre capacitatea de a avea orgasm ca junioara e mai modesta la anii tai. 3) incearca sa il convingi sa prelingeasca preludiul, iar tu sa ii spui cand sa intre, dupa ce esti bine lubrifiata/excitata, si apoi il ghidezi, in functie de ce si cum simti. 4) apoi, trebuie sa fi foarte relaxata. 5) daca ati fi facut mult timp Petting inainte, era mai usor. 6) Incearca sa intelegi, spre binele tuturor, ca orgasmul nu este "obligatoriu" nici macar la tipele mature, cu experienta, de fiecare data!, dar la tine! Desi nu ai mentionat, sexul oral facut tie de catre el, incet, pasional, si eventual ghidat - iar! - de catre tine, te poate ajuta foarte mult sa simti o placere din ce in ce mai mare, si in timp, sa si ajungi la orgasm, desi, chiar daca nu ajungi, te poti simti foarte bine si asa! Mare atentie la igiena manuala, orala si genitala! Daca faceti sex fara prezervativ, stresul indus la nivel subsonstient te poate sabota. Protejati-va mereu! Daca cu fostul reuseai, poate ca nu tii la actualul destul de mult, si corpul tau se impotriveste. poate tu il valorizai mai mult pe celalalt, poate cine stie ce altceva, gandeste-te, compara-i in minte cum se comporta fiecare si poate o sa-ti dai seama unde e problema! daca fostul nu e mai dotat decat actualul, atunci trebuie sa te gandesti foarte bine la ce si cum te opreste sa reusesti!

| neutrino a răspuns:

Schimba partenerul si vei avea o mare si placuta surpriza!

| SkyPilot a răspuns:

Gandeste-te ce e diferit fata de fostul. Poate e vorba de dimensiune, de pricepere, poate ca intre timp ai dezvoltat o problema jos. Obisnuinta este si ea foarte importanta la fete. Nu odata mi s-a intamplat sa mi se dea instructiuni amanuntite cum vrea sa fie mangaiata sau cum vrea sa ma misc. Poate ca asta este motivul si in cazul tau. Numai tu poti sa stii!
Decat sa il pacalesti, mai bine ii spui ca ai o problema, cel putin asa stie si el ca ai nevoie de ajutor si veti avea mai mult succes lucrand impreuna la rezolvarea ei.
Ati putea incerca si un oral, vezi ce se intampla - dar nu incerca sa il pacalesti, ca pentru ine stie ce trebuie sa se intample, orgasmul este evident cand esti acolo jos.

| cristimihailov a răspuns:

O intrebare la care poate e bine sa iti raspunzi singura:

Esti deschisa fata de el? Ca sentimente? Il iubesti? Sau inca te gandesti la trecut?

| ywar a răspuns:

In cazul asta e o problema. S-ar putea sa nu va potriviti in pat si asta in general cam duce la despartire pentru ca naste conflicte si frustrari. Ce poti sa faci?
1. Nu-l mai duce de nas ca ai terminat.
2. Vorbeste cu el si gasiti acele pozitii care va avantajeaza. Poate el e mai dotat sau mai putin si vrea sa nu te raneasca. Apoi e ok ca el vrea sa termini si tu si face ceva pentru asta. Daca vorbiti despre asta si va puneti de acord nu vad de ce nu ar fi bine. Nu exista o reteta...

| ywar a răspuns:

Si inca ceva... nu pretinde foarte mult pentru ca sunteti cam tineri si nu aveti experienta atat de mare. Se invata in doi si asa e mai frumos. Bafta!

| Alcyon a răspuns:

Poate ca ti-ai creat un blocaj si de-asta nu mai reusesti sa ai orgasm in timp ce-o faci. Sa stii ca placerea in pat tine foarte mult de psihic. E posibil sa te stresezi tu prea mult, ca nu mai reusesti sa ajungi pe culmea placerii si din cauza asta. Iar iubitul tau, pune la randu-i presiune pe tine, lucru deloc intelept. Exista de asemenea, si posibilitatea sa te fi dezvatat de a avea orgasme in timpul sexului vaginal (dupa o perioada mai lunga de abstinenta), iar acum sa-ti fie greu sa mai pornesti iar motorul. Se mai intampla, nu-i ceva iesit din comun. Corpul se invata cu ce-i dai. Totul e sa nu faci o drama din asta. Incearca sa te simti bine in pat, fara sa te gandesti de la inceput la orgasme. Lasa lucrurile sa vina de la sine, fara stres si fara idei preconcepute.

| Darkmagic a răspuns:

Ai afirmat intr-un reply: "suntem foarte compatibili"...

NU, nu sunteti.
Imi pare rau sa-ti dau aceasta veste, dar compatibila sexual ai fost cu "fostul", degeaba incercati toate artificiile despre care vorbeai in enunt, realitatea este ca doi oameni sunt potriviti...SAU NU, iar in timp, o sa te saturi de atatea nerealizari si ai sa-l inseli, oricum, pe viata nu ai cum sa ramai cu el.

Cred ca nu esti foarte fericita pentru lipsa orgasmului, dar si mai grav e faptul ca nici partenerul nu este multumit, mai ales daca a aflat ca "fostul" te termina de cate ori avea el chef, fara prea mare efort...
Te sfatuiesc sa va despartiti amiabil acum, decat cu mare stres peste un an.
Un an, pierdut pentru amandoi...

In cazul compatibilitatii, sexul NU se mai invata, cu "fostul" nu ai avut orgasm dupa un an de "exercitii", VA POTRIVEATI, si atat, asa incat prelungirea "relatiei" actuale, sperand "ca o sa iti invete actualul trupul"...e pierdere de timp si nervi.
Succes.

| Foxyyyy a răspuns:

Poate esti firgida.

| NameHarris a răspuns:

El este de vinawinking

| Torres92 a răspuns:

Daca esti fata las o balta laughing
Noi baietii ne terminam si inainte s o introducemlaughing
Voi fetele sunteti altfel
Ai nevoie de mai mult preludiu, si de un penis pe masura (De pornostar, 25cm)
Crezi ca de ce toate femeile viseaza la un penis urias?
Ca sa poate si ele sa se termine!

Iti pot arata un videoclip demonstrativ cu amatori
In care un penis mare face diferenta(Fata se termina de 3 ori la rand)

| ywar a răspuns (pentru Torres92):

Te-ai trezit in dimineata cand s-a impartit desteptaciunea?

| ZuzuMissy a răspuns:

Nu ii nimica gresit sau anormal ce se intampla cu prietenul tau...iii doar o chestie de compatibilitate, nu sunteti compatibili in pat, poate ca el t eu baga si faceti tot felul de pozitii dar nu cu fiecare barbat te simti la fel. conteaza mult de el cum te excita, cum face totul, mai pe inteles daca stie sa faca treaba cu scula lui sau doar da din cur pana se termina, poate fostul stia cum sa se joace cu tine si cum sa tio bage ca sa ai orgasm, nu te intrista, cu urmatorul sau un amant te vei simti bine incearca cu un prieten sau lat baiat sa faci sex si vezi daca ii acelasi rezultat nu poti avea orgasm.....cati ani ai?

| Alex_Bodringa_1984 a răspuns:

Daca te linge nu termini? spune-i ca te simti bine cu el si daca nu-ti dai drumu. sexul nu e o cursa catre finish e un timp impreuna petrecut in mod placut romantic relaxant. incearca diferite ritmuri nu depinde doar de pozitie. faceti pauze intre partide chiar daca nu terminati. sexul nu e ca mancatul. spune-i exact ce-ti place si nu-l mai minti. daca il minti o sa creada vesnic ca face bine ce face

| sEnOkHs a răspuns:

Excita.te bine si o sa potiwinking

| indecis2014 a răspuns:

Off...imi pare rau ca nu poti sad

| Love_Flori_1995 explică:

Zuzu, suntem foarte compatibili laughing adica stie ce sa faca, ma atrage, incearca tot ce poate sa ma simt eu bine, si chiar ma excita maxim, dar nu pot nicicum laughing))). De un amant sau prieten sau ce ai mai zis pe acolo, nici nu vreau sa ma gandesc. Nu sunt genul. Si de despartit, ar fi aiurea sa te desparti de un om.pe care il iubesti doar pentru ca nu iti provoaca orgasm laughing))))) si de povestit cu el chiar nu vreau sa ma gandesc. S-ar supara enooorm!

| darriya a răspuns (pentru Love_Flori_1995):

Aiurea pentru tine..multi care se despart de perteneri ca nu se potrivesc la pat, deci nu stii ce vorbesti

| Ciobotaru_Diana_1994 a răspuns:

Eu percep iubirea in primul rand ca pe o cumunicare continua. DA, vorbesc mult. Poate multi s-ar feri de o femeie asa, dar discut orice, chiar ORICE cu iubitul meu, ne intelegem de minune si suntem impreuna de 4 ani! este primul si singurul meu partener si la inceput nici eu nu stiam cum sta treaba cu dragostea asta. dar el a avut rabdare cu mine si m-a invatat sa ma simt cea mai iubita femeie din lume... da, am discutat si problemele din pat pentru ca sexul este extrem de important intr-o relatie, lipsa acestuia fiind si multe din cauzele infidelitatii, tot ce trebuie sa faci, draguta, este sa discuti cu prietenul tau. Sa ii spui foarte frumps cum stii tu ca pur si simplu ai nevoie de putin mai multa atentie in pat...nu sa ii spui ca nu "te poti termina" incercati sa faceti sex, nu dragoste.cu siguranta vei reusi.Este o greseala foarte mare sa il compari cu fostul, cu siguranta nici tie nu ti-ar placea sa iti spuna ca fosta lui il ducea in al 9-lea cer, bafta!