| Monyycaa a întrebat:

Hey,am si eu o problema,imi place de un baiat si nu stiu cum sa ii spun, mam imprietenit cu el dar nu stiu cum sa ii spun ca imi place de el acum intr-o seara i-am scris pe fb

,, eu :Buna.Ma-i putea ajuta cu ceva?
el
buna
cu ce?
eutongueai eu am facut un pariu cu o fata ca mei imi place de un baiat si trebuie sa ii zic dar nu am voie sa cer sfatul numanui si ea are toate parole mele numai asta nu ia-m dat-o si m-am gadit ca tu esti baiat si ma poti ajuta.Cum sa ii spun ca imi place de el?
el:jaja eu nu stiu iarta-ma
eu Asa de curiozitate cati ani ai?
el:17
eu :si ai iubita? Sper ca nu te superi ca intreb
el:nu am
eu:si nu iti place de nici o fata?
el:de multe
jaja
eu :Si mie imi place mult de baiatul ala dar nu prea am curajj sa ii zic ca imi place de el

el:nu-ti place mult daca nai curaj

eu :Abia vvb cu el
nici nu stiu ce parere are el despre mine
el:AHa
eu:
Poate crede ca-s urata ca-s proasta si tampita ca ii zic ca imi place de el
el:
nu stiu ce sa-ti zic
jaja
eu :
DE EXEMPLU: eu te-as spune ca imi place de tine, cum ai reactiona?
ai rade de mine, nu?
el:
nu doar mie imi place de una
nu stiu
cum as reactiona
eu:dar tie iti place de cineva?
el::
da
eu cum o cheama?
el:
andrea
eu:
si de ce nu ii zici?
eel::
nu trebuie ca stie
si eu stiu ca-i place de mine
eu:
aaa
eu:Am vb azi pe fb cu baiatul de care imi place si el a spus ca ii place de o fata
el:
trebuie sa plec
pa
eu:pa"

Asta e ce am vb cu el intr-o seara
As vrea sa ii spun mai irect ca imi place de el dar nu prea stiu cum.Va rog ajutati-ma, dau FUNDA

P.S :El nu sta in Romania, el vine doar in vacante in Romania si parintii mei cu el lui stau vizavi si sunt buni prieteni

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Interesant dialog, foarte bine descries de tine! Pentru linistea ta, tu poti sa-i spui ca-l placi, cu toate ca asa ceva nu se face din partea unei fete. Dar nu este mai bine sa-ti gasesti un baiat de pe langa casa, si care sa stea acasa?

| Monyycaa explică (pentru neutrino):

Am fost si cu alti baieti dar nu a tinut pentru ca eu sunt tot timpul plecat, pentru ca eu fac handbal si imi ocupa tot timpul liber

| MiruD a răspuns:

Pai tineti legatura pe facebook, si cand vine acasa stai de vorba cu el fata in fata si ii spui. Atunci vei fi in fata lui, reactia cred ca va fi alta, decat in fata pc! Intelegi?
Oricum, daca ii zici acum, nu are nici un rost, ca daca el e plecat...
Si daca vezi ca te contrazice cu ceva, adica sa iti zica, ca lui ii place de altcineva...Ii spui bine. Si cam atat..Nu il poti forta!

| Monyycaa explică (pentru MiruD):

Trebuie sa astept pana in iunie cand merg eu acolo crying

| MiruD a răspuns (pentru Monyycaa):

Iubirea, cateodata inseamna sacrificiu. Daca il iubesti, astepti!