| Monyycaa a întrebat:

Hey,am si eu o problema, imi place de un baiat si nu stiu cum sa ii spun, mam imprietenit cu el dar nu stiu cum sa ii spun ca imi place de el acum intr-o seara i-am scris pe fb

,, eu :Buna.Ma-i putea ajuta cu ceva?

el

buna

cu ce?

eutongueai eu am facut un pariu cu o fata ca mei imi place de un baiat si trebuie sa ii zic dar nu am voie sa cer sfatul numanui si ea are toate parole mele numai asta nu ia-m dat-o si m-am gadit ca tu esti baiat si ma poti ajuta.Cum sa ii spun ca imi place de el?

el:jaja eu nu stiu iarta-ma

eu Asa de curiozitate cati ani ai?

el:17

eu :si ai iubita? Sper ca nu te superi ca intreb

el:nu am

eu:si nu iti place de nici o fata?

el:de multe

jaja

eu :Si mie imi place mult de baiatul ala dar nu prea am curajj sa ii zic ca imi place de el

el:nu-ti place mult daca nai curaj

eu :Abia vvb cu el

nici nu stiu ce parere are el despre mine

el:AHa

eu:

Poate crede ca-s urata ca-s proasta si tampita ca ii zic ca imi place de el

el:

nu stiu ce sa-ti zic

jaja

eu :

DE EXEMPLU: eu te-as spune ca imi place de tine, cum ai reactiona?

ai rade de mine, nu?

el:

nu doar mie imi place de una

nu stiu

cum as reactiona

eu:dar tie iti place de cineva?

el::

da

eu cum o cheama?

el:

andrea

eu:

si de ce nu ii zici?

eel::

nu trebuie ca stie

si eu stiu ca-i place de mine

eu:

aaa

eu:Am vb azi pe fb cu baiatul de care imi place si el a spus ca ii place de o fata

el:

trebuie sa plec

pa

eu:pa"

Asta e ce am vb cu el intr-o seara

As vrea sa ii spun mai irect ca imi place de el dar nu prea stiu cum.Va rog ajutati-ma, dau FUNDA

P.S :El nu sta in Romania, el vine doar in vacante in Romania si ru ma intalnesc cu el doar vara cand merg acolo la parintii mei, parintii mei cu el lui stau vizavi si sunt buni prieteni
Va rog daca puteti sa ma ajutati mai mult da-ti add la id:monica11mony@yahoo.com

8 răspunsuri:
| Charm a răspuns:

Hei. Deci tie iti place de el si lui de alta. Pai daca tie chiar iti place de el ia'ti inima'n dinti si spune-i. Daca trebuia sa'i spui in fata, ok, e normal sa-ti fie teama\rusine. Asta e dificil pentru o fata avand in vedere cat de timide suntem cand vine vorba de chestii de genu. Dar voi vorbiti pe FACEBOOK. E mult mai simplu. Lasa-i un mesaj cand nu e on. O sa te simti mai bine ca nu iti raspunde imediat. Si asa o sa se gandeasca si el putin la ceea ce i'ai spus. Daca tu consideri ca ceea ce am spus te ajuta si vrei sa mai vorbim despre asta poti sa dai add la andyx_the0@yahoo.com

| MiruD a răspuns:

Si tu crezi intr-o relatie la distanta? Sa va vedeti doar de 2 ori pe an? Eu zic ca nu are rost sa iti bati capul. E departe. Nu va rezista relatia voastra.

| Charm a răspuns (pentru MiruD):

LelaG prin simplul fapt ca ii spui sa nu'si bata capul pentru ca nu are rost nu o ajuta cu nimic. Adica, gandeste'te putin. Daca ni s'ar spune tuturor mereu ca "aia nu e bine, las'o asa" nu invatam sa ne descurcam singuri. E mai bine sa dam cu capul si sa invatam din propriile greseli ca alta data sa stim ce trebuie facut si cum trebuie facut. Sper ca n'ai luat'o de rau ce'am spus.

| MiruD a răspuns (pentru Charm):

Nu. Spre deosebire de altii, inteleg sensul unui comentariu.
Da. Iti dau dreptate. Dar de exemplu un copil vrea sa puna mana pe ceva fierbinte, tu il lasi? Numai pentru a se convinge singur?
Nu.
Daca este un om care a patit.o si stie, ii poate da un sfat prietenesc ca nu o sa mearga.
Si mai ales ca va fi o relatie la inceput, slaba. Una e o casatorie de zeci de ani si unul din ei pleaca in strainatate, si alta-i cand relatia se formeaza pe net.
Acum nu stiu. I-am dat un sfat. Daca nu vrea sa il urmeze, nu ma supar si nici nu ma afecteza cu nimic pe mine.
winking

| Charm a răspuns (pentru MiruD):

Ai dreptate. Acum depinde si de circumstante, despre ce e vorba. In cazul ei, presupun ca e prima iubire sau ceva de genul. Deci trebuie luata usor. Depinde si de firea baiatului, daca e genul ala care umbla dupa mai multe fete. Intelegi ce vreau sa zic. laughing

| MiruD a răspuns (pentru Charm):

Da. Inteleg. Omul e dator sa incerce!

| Charm a răspuns (pentru MiruD):

Exact.

| CuteAsFuck a răspuns:

Um... Dacă îi place de o fată. Păi. șansele tale scad...