| Monyycaa a întrebat:

Hey,am si eu o problema, imi place de un baiat si nu stiu cum sa ii spun, mam imprietenit cu el dar nu stiu cum sa ii spun ca imi place de el acum intr-o seara i-am scris pe fb

,, eu :Buna.Ma-i putea ajuta cu ceva?

el

buna

cu ce?

eutongueai eu am facut un pariu cu o fata ca mei imi place de un baiat si trebuie sa ii zic dar nu am voie sa cer sfatul numanui si ea are toate parole mele numai asta nu ia-m dat-o si m-am gadit ca tu esti baiat si ma poti ajuta.Cum sa ii spun ca imi place de el?

el:jaja eu nu stiu iarta-ma

eu Asa de curiozitate cati ani ai?

el:17

eu :si ai iubita? Sper ca nu te superi ca intreb

el:nu am

eu:si nu iti place de nici o fata?

el:de multe

jaja

eu :Si mie imi place mult de baiatul ala dar nu prea am curajj sa ii zic ca imi place de el

el:nu-ti place mult daca nai curaj

eu :Abia vvb cu el

nici nu stiu ce parere are el despre mine

el:AHa

eu:

Poate crede ca-s urata ca-s proasta si tampita ca ii zic ca imi place de el

el:

nu stiu ce sa-ti zic

jaja

eu :

DE EXEMPLU: eu te-as spune ca imi place de tine, cum ai reactiona?

ai rade de mine, nu?

el:

nu doar mie imi place de una

nu stiu

cum as reactiona

eu:dar tie iti place de cineva?

el::

da

eu cum o cheama?

el:

andrea

eu:

si de ce nu ii zici?

eel::

nu trebuie ca stie

si eu stiu ca-i place de mine

eu:

aaa

eu:Am vb azi pe fb cu baiatul de care imi place si el a spus ca ii place de o fata

el:

trebuie sa plec

pa

eu:pa"

Asta e ce am vb cu el intr-o seara

As vrea sa ii spun mai irect ca imi place de el dar nu prea stiu cum.Va rog ajutati-ma, dau FUNDA

P.S :El nu sta in Romania, el vine doar in vacante in Romania si parintii mei cu el lui stau vizavi si sunt buni prieteni

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai spune-i ca-l placi, nu te costa nimic

| Monyycaa explică (pentru mona):

I-as spune dar nu stiu cum

| mona a răspuns (pentru Monyycaa):

Ii spui direct fara ocolisuri

| Summertime23 a răspuns:

Cum nu stii cum? E foarte simplu ii spui si gata, poate ca esti genul de fata timida care nu are curajul sa ii spua unui baiat ca il place si eu am fost asa si mi-am dat seama ca nu e bine si poti pierde multe daca esti prea timida. Eu iti spun sa ii spui si gata si daca el spune ca nu te place asta este nu trebuie sa te intristezi, trebuie sa te gandesti ca iubire cu forta nu se poate si trebuie sa treci peste asta si sa incerci sa il uiti. Iti urez succes indiferent de decizia pe care o sa o iei. happy

| Monyycaa explică (pentru Summertime23):

Dar ce sa ii scriu?

| Summertime23 a răspuns (pentru Monyycaa):

Pai ii scrii pur si simplu ca il placi si gata dupa vezi tu ce o sa zica el. happy Iti repet daca el o sa zica ca nu te place sa nu te intristezi, treci peste si mergi mai departe nu e o tragedie ca nu te place un baiat o sa urmeze alti care o sa te placa si care o sa te apreciezi si daca si el simte acelasi lucru pentru tine cu atat mai bine eu asa as vrea sa ti se intample sa simta acelasi lucru ca si tine. Bafta! :*