| anonim_4396 a întrebat:

Hey... Am si eu o problema sad. Va rog nu va bateti joc, si asa sunt destul de suparata.
De 2 ani vorbesc cu un baiat pe internet, dar el sta la o distanta de aproximativ 500km de mine(sta in Caransebes) sad, si nu ne-am vazut pana acum niciodata... Am planuit sa vina la mine ( Bucuresti ), dar i-a fost teama sa nu spuna parintii mei ceva, eu nu prea sunt de acord. Eu am 16 ani iar el are 19, si cred ca o sa banuiti ca are prietena acolo, sunt sigura ca nu are, am incredere in el vorbim mereu prin mesaje si la telefon, seara nu iese afara sa stea cu mine sa vorbim pe skype, si in plus de asta mi-a spus si un vecin de-al lui ca pana acum nu a avut prietena. Chiar daca ne certam, mereu ne-am impacat...
Vreau sa il conving sa vina chiar daca ai mei nu ma lasa, sa vina, ca deja a trecut prea mult timpsad. Va rog nu stiu ce sa mai fac, nu am pretentii sa vina in fiecare luna, dar macar o data de venea pana acum eram cea mai fericita crying. Cum pot sa il conving? De cerut, nu i-am mai cerut din iarna asta sa vina, acum cateva zile mi-a spus ca ii e greu sa vina in capitala, ca nu cunoaste aproape pe nimeni aici. Ce pot face?sad
Multumesc pentru timpul acordat si pentru orice sfat spus cu sinceritate...

10 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Sa renunti la aceasta idee...e costisitoare si cred ca este doar un moft al tau!

| SufletPustiu a răspuns (pentru foxi):

Crezi ca am asteptat 2 ani si este un moft? Te-ai gandit mult inainte sa spui asta?

| foxi a răspuns (pentru SufletPustiu):

M-am gandit mult si am si experienta...dar daca nu-ti convine raspunsul nu fii impertinenta

| Nordic a răspuns:

Hai măi, vorbiți cu părinții voștri despre voi doi. El ar putea veni atunci. Eu sunt cu prietena mea tot de 2 ani și ea e din Finlanda. Nu ne-am vazut nici odata față în față, doar prin apeluri video zilnice. Plănuiesc să merg la ea cât de curand. Și eu am 20 de ani și ea 15. Deci lucrurile sunt și mai posibile la voi decât la mine. Hai că o să fie binewinking

| altrix a răspuns:

Nu renunta. daca aveti relatie de 2 ani. merita sa incercati. e la distanta. dar in 2 ani de zile si eu ma plictiseam. dar voi nu ati renuntat.
am o prietena de 16 ani si are prieten de 19. si se iubesc f mult. chiar daca in general nu sunt de acord cu "iubirea" si ce inseamna ea, asta nu inseamna ca nu pot sa recunosc cand 2 oameni se iubesc.
spune-i sa vina. daca nu are prieteni, o sa isi faca. nu te speria. daca ai tai sunt impotriva o sa accepte in timp.
eu am 17 ani si prietena mea 15. mama ei a fost de acord pana la urma. si acum cat timp eu o respect pe mama ei, mama ei ma respecta pe mine.
spune-i sa vina. nu fi speriata.

| SufletPustiu a răspuns (pentru altrix):

Multumesc pentru sfat happy

Răspuns utilizator avertizat
| Dexter27 a răspuns:

Nimic nu e prea departe cand va iubiti mult, eu cu prietena mea suntem la 2300 km departare. Pt mine 500 de km sunt floare la ureche. Pana la urma trebuie sa va intalniti ca daca nu o sa va para rau, 2 ani deja e prea mult. Poate va intalniti undeva la jumatea drumului dintre voi.

| SufletPustiu a răspuns (pentru Dexter27):

Crede-ma, eu m-as fi dus si din a doua luna de cand ne cunosteam, dar nu m-au lasat ai mei sad...

| Dexter27 a răspuns (pentru SufletPustiu):

Nu e pentru o fata sa strabata tara sa cunoasca un baiat. dar daca continuati asa relatia voastra o sa se raceasca. Ai face bine sa te impui sa-i dai ultimatum ori vine sa te vada ori renunti la el ca asa nu mai poti.