| PreciousSoul a întrebat:

Sa va spun si eu idioata mea poveste... Acum 2 ani, mai exact in ianuarie 2011 am cunoscut un baiat pe internet. De atunci am vorbit intruna, dar el era la mare distanta de mine, eu in Bucuresti si el in Caransebes. El are 19 ani si eu am 16 ani. Mda, "tragicomicul" incepe de aici : nu ne-am vazut niciodata. Mereu ma mintea ca vine si dupa gasea motive. De exemplu, acum 1 an, in ianuarie 2012 a strans niste bani sa vina la mine, dar ne-am certat si a cumparat niste boxe, m-a dat pe niste chestii nenorocite. Mai trebuia sa vina si in vara si in toamna lui 2011, si in iarna lui 2012 cum am mi spus. Pe dracu`... Loc ii gasisem unde sa stea, avem un prieten comun. In vara asta l-am intrebat adevaratul motiv si a spus ca nu e asa usor sa vina si ca ii e frica de ai mei... Prietena nu are, mai multi oameni mi-au confirmat. Ba mai mult, nu a avut pana acum vreo prietena. Era foarte gelos, si vorbeam mereu cu el. Nu suporta sa nu stau cu el in fiecare zi sa vorbim la telefon sau pe Skype, se supara foarte tare. Acuma nu mai e la fel, imi spune sa gasesc pe altcineva si imi spune mereu sa ies afara. Mai nou, il deranjeaza ca vorbim mereu. Ma intreb oare ce s-a intamplat, chiar si-a gasit pe altcineva, a fost influentat de catre prieteni, s-a plictisit? Am facut sacrificii enorme ca sa vorbesc cu el, m-am certat cu ai mei, si cu majoritatea prietenilor. Toti spuneau ca isi bate joc, iar eu faceam din tantar armasar. Ma intreb daca i-a facut placere sa ma faca sa plang. Vreau sa nu mai vorbim, dar nu pot. Daca nu vorbesc cu el o zi, ma simt deprimata si nu am chef de nimic. Vreau si eu sa il ranesc cu aceeasi indiferenta, dar nu ma lasa inima. Ma poate ajuta cineva, va rog, cum pot renunta la el? Ce sa fac? Mi-am pierdut mare parte din una dintre cele mai frumoase perioade ale vietii, aiurea, as fi vrut macar sa am o amintire cu el. Si nici macar nu ma mai apreciaza.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

2 ani din viata si a batut joc de tine, nu v-ati vazut niciodata pentru ca el nu si-a dorit cu adevarat sa te cunoasca, mai importante au fost afurisitele alea de boxe, ar trebui sa-l uiti si sa gasesti pe altcineva care stie sa te aprecieze

| BonneLess a răspuns:

Este bine ca ai realizat ca ai pierdut atata timp pentru el si persoane la care chiar tii cu adevarat. Lassa-l incolo ca nu e bine o relatie virtuala, e ca si cum ai juca metin si te-ai indragosti de un alt jucator. E absurd ce faci tu. Iesi afara cu prietenii si agata un tip care sa faca orice sa te vada, nu sa te dea pe niste boxede 2 lei.
Succes la agatat, fato! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e greu. dar o sa treci peste asta.

| Keith a răspuns:

Eu niciodata nu am crezut in relatiile la distanta, am avut o prietena care a avut o relatie la distanta timp de 4 ani tot asa vorbeau pe skype nu s-au vazut niciodata fata in fata si intr-un final s-au despartit,baiatul daca te iubea precum pretindea gasea orice oprtunitate sa va vedeti plus ca tu ii gasisei un loc unde sa stea,precis si-a gasit pe altcineva daca e asa de indiferent acum si te respinge,pe bune incearca sa faci tot posibilul sa il uiti pentru ca acest baiat nu merita lacrimile tale, nu merita sa il mai astepti l-ai asteptat destul, iti recomand sa iti gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat, nu iti mai irosi timpul cu el, acum faci cum vrei.Ai grija de tine.Bafta!

| AtomiX a răspuns:

O persoara care vrea sa realizezi si sa inveti din greseli ti'ar zice "Vezi, ai vorbit atat cu el si degeaba, ai pierdut atatia ani degeaba" dar eu nuiti zic asta, pentru ca te inteleg perfect..la mine a fost doar finalul invers. De renuntat nu are cum nimeni sa te faca sa renunti la el, tu trebuie sa vrei asta. Poti cauta pe altcineva din Bucuresti sau apropiere si asa il poti uita sau poti renunta la el mai usor big grin. Don't worry, o sa treci peste asta (^_^)

| PreciousSoul explică (pentru AtomiX):

Chestia e ca vreau-si-nu-vreau. O particica mai spera ca ne vom intalni, dar stiu ca trebuie sa incerc sa trec peste sad

| AtomiX a răspuns (pentru PreciousSoul):

Ai zis chiar tu ca nu te mai apreciaza. Adica nu ma intelege gresit, dar nu inteleg dc nu vrei sa cauti pe cineva care chiar sa te aprecieze si sa te faca fericita, asa cum meriti?! happy

| SageKid a răspuns:

Gaseste-ti pe altcineva, si o relatie din asta la distanta nu prea merge

| MeandYou123 a răspuns:

Se putea si mai rau, nu v-ati vazut personal, deci atractia o sa dispara incet, incet.Fa-ti o relatie cu cineva din Bucuresti.Asa il ai mereu langa tine...Nu stiu ce sa-ti mai spun...doar fi tare si mergi inainte.

| floricica1995 a răspuns:

Mergi in centrul vechi si o sa treaca