| Bvl_Bogdan_1997 a întrebat:

Hey lume, ce credetie despre relatia dintre un baiat crestin si o fata musulmana. Iubita mea este musulmana, eu crestin. Ea ma iubeste foarte mult, si sentimentele mele pentru ea sunt reciproce. As dori sa aud si parearea altor oameni despre o relatie de genul. Pe mine sincer nu ma deranjeaza. Si pana la uram nu e vorba de religie, e vorba de dragoste, iubire si intelegere intre oameni.
Multumesc pentru raspuns, zii/seara minunata tuturor. happy

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cunosc multe cupluri mixte, in care cei doi parteneri au religii diferite. Atata timp cat amandoi sunteti intelepti, ii permiteti celuilalt sa-si exercite religia, nu incercati sa va convertiti reciproc si respectati religia celuilalt, relatia va merge fara probleme.

| darrio2007 a răspuns:

Este absolut normal atata timp cat nicunul dintre voi nu tineti cont de religie.Sunt si musulmani crestini nu doar radicali. Problema este ca parintii vostri sa nu tina cont de religie.Referitor la relatia voastra.Mai ales pe viitor. Iubiti-va mult!

| doctorandus a răspuns:

Daca are parinti radicali, se vor razbuna pe tine ca o necinstesti (o femeie musulmana este considerata injosita prin casatoria cu un crestin).

| Oana92 a răspuns:

Dincolo de iubire si intelegere sta familia... Ei stiu de relatia voastra? O accepta? Pentru ca diferentele culturale sunt uriase!

| Lawliet14 a răspuns:

Nu renunta niciodata la crestinism! Islamul e o religie falsa. Nu stiu ce ai putea face in favoarea iubirii, nu in detrimentul ei si fara sa o ranesti pe ea. E de studiat problema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E irelevant ce credem noi, problema ta va fi ce va crede tribul ei cand va afla despre chestia asta. Ai macar camile?