| AnAndrey1994 a întrebat:

ajutati-ma va rog cu sfaturi! Sunt k prietena mea impreuna de 1 an si 4 luni ne iubim foarte mult! Ea are 15 ani eu am 18 ani! Chestia ii k inteleg k inca e "copila" si e inkapatanata si crede ca ea are mereu dreptate si k are voie sa faca ce vrea ea k face bine dar faza e k ea nu intelege k ii vreau binele si de aia o cert cateodata ca nu vreau sa pateasca ceva! Si din asta ma enervez ea find 15 ani si eu 18 logic ca am grija de ea k sunt mai matur dar ea nu intelege k ii vreau binele ea crede ca ii vreau raul si din asta ne certam mult in ultima vreme! De exemplu daca ea imi face un rau si eu eu ii fac inapoi de aia ca sa vada cum m-am simtit eu si sa invete din asta k nu e bine ce a facut k doara atuncia inveti cand simti prin propria piele ea crede ca ma razbun de aia eu fac inapoi! Si de aia ne tot certam k ii vreau binele k de multe ori am lasat-o sa se "arda" si nu a iesit bine ca mi-a cazut ff rau o durea si am mai lasat-o inca o data crezind k se invata minte dar uite k nu! Spuneti-mi ce sa fac sa okolesc cearta? Multi zic ca sa las dupa ea sa faca cum crede ea dar eu nu suport sa o vad cum se "arde" k mi se face f mila de easadAm incercat sa vb k ea dar ea tot spune ca iar vreau sa ne certam si eu normal as vrea doar sa discutam anumite lucruri ca sa nu ne mai tot certam pe aceeasi tema sadsad

Răspuns Câştigător
| CrissIoana a răspuns:

Bunaaa!
Obisnuieste-te pentru ca in viata trebuie sa lasi dupa femeie chiar daca are sau nu dreptate. Ocolesti si cearta happy.
Daca e incapatanata, crede-ma, chiar daca ii vrei binele o sa faca cum crede ea ca-i mai bine si n-o sa te asculte. Las-o ca o sa vada ea cu timpul cum e lumea si o sa-si dea seama ca ii vrei binele.
Si nu ii fa rau intentionat. happy
PS: Nu mai discuta cu ea despre chestii de-astea pentru ca o sa vina ea sa-ti ceara un sfat.
Good luck!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sigur tu ai 18 ani si ea 15?

| h3r a răspuns:

În primul rând nu îi întorni greșeala! Nu așa ai grijă de ea și o faci să se simtă rău. O să dea vina pe tine la final.
Ori încerci să eviți anumite certuri și îi explici ce te deranjează, ori pui capăt relației.

| Xenya a răspuns:

Pana nu va constientiza eu ca greseste nu ai ce sa faci!

| 7639781254 a răspuns:

Daca ii faci si tu raul pe care ti l-a facut ea, nu inseamna ca o protejezi. Nu esti tatal ei ca sa o inveti ce e bine si ce e rau. In calitate de iubit, tu poti doar sa-i dai o sugestie, un sfat, nu sa o controlezi. Eu n-as sta cu un astfel de baiat, sa stii. Daca te mai comporti asa, s-ar putea s-o pierzi.

| BlakeLively a răspuns:

Stiu ca este "la moda" sa scrii cu "k","w",z" etc. Dar, pana la urma tot noi suntem cei mai inculti din Europa. Ce mai conteaza daca ne distrugem limbajul de tot?!
In ceea ce priveste problema ta, nu ai dat destule detalii ca sa iti pot rapunde. Dar, parerea mea este ca va trebui sa ii arati ca ai nevoie de cineva matur langa tine, nu cineva incapatanat care se cearta si nu vrea sa fie ajutat.

| Twixi a răspuns:

Prima data, incearca sa mai mergi in clasa I un an ca sa inveti limba romana.Iti vreau doar binele, nu e un comentariu rautacios! In ceea ce priveste intrebarea ta, nu te prea pot ajuta cu nimic.

| alexandru112211 a răspuns:

Spune-i ce ne-ai zis si noua aici happy

| MariaLOL a răspuns:

Pur si simplu nu vrea sa te asculte dar las-o sa se ''arda'' in continuare si daca vrei sa ocolesti certurile sarut-o brusc