| misslady a întrebat:

am 15 ani iar iubitul meu are 20. Ma tot preseaza ca vrea sa facem dragoste. Nu stiu ce sa fac... Am incredere in el si stiu ca ma iubeste si si eu il iubesc. Faza e ca ma simt nasol ca nu am mai facut-o deci nu experienta iar el are. Ce sa fac?
P.S.: Ma simt pregatita dar mi-e teama sa nu-l dezamagesc...

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Doamne,ce e cu voi că toți vă alegeți iubiți mult mai mari?! Fiindcă are 20 de ani e evident să își dorească și un pic de acțiune în relație! Dar să îți începi viața sexuală la 15 ani mi se pare un pic cam repede, ai putea să aștepți până la 16 ani dar cum eu am văzut o întrebare despre o fată care și-a început viața sexuală la 13 ani nu mai contează! Dacă tu te simți pregătită, ai încredere în el înseamnă că trebuie doar să vă cumpărați protecție și gata! Treceți la treabă! Dacă el te iubește cu adevărat nu se va plânge cum o faci din cauza că știe că e prima dată la tine! Dar ai grijă! Dacă îl cunoști de puțin s-ar putea să vrea doar dragoste de la tine și nimic mai mult dar dacă îl cunoști de mai mult timp nu îți fă griji și lasă totul să decurgă de la sine! Sper ca te-am ajutat și o noapte perfectă îți doresc!winking Fundiță?

13 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Daca azi o faci, maine te lasa! chiar nu ai creier deloc? si daca-l ai, chiar nu-ti functioneaza?

suntserios
| suntserios a răspuns:

"Ma tot preseaza ca vrea sa facem dragoste."
"stiu ca ma iubeste"

cele doua afirmatii se bat cap in cap.

Ia gandeste te tu ce ar vrea un barbat de 20 ani de la o fetita? Dragoste la 20 ani sau hm distractie si sex la 20 ani

| Alcyon a răspuns:

Sfatul meu e sa mai astepti vreo 2-3 ani. Iubirea poate fi usor confundata cu pasiunea si e posibil sa ajungi pe un drum foarte alunecos. Sa stii ca a face dragoste cu un barbat, nu e totuna cu a te masturba. Daca atunci cand te masturbezi reusesti sa ajungi la orgasm in doua minute, nu la fel se intampla cand intretii relatii sexuale. Trebuie sa te cunosti foarte bine dpdv sexual, ca sa-ti placa si tie. In afara de asta, fetele care-si incep devreme viata sexuala, sunt mai expuse riscului de a face infectii vaginale si chiar temutul cancer de col uterin. Nu e deloc ce vezi prin filme, ca acolo nu-ti arata decat partea frumoasa a lucrurilor. Nu ti-o arata si pe cea urata: boli, prezervative ce se rup (da, prezervativul sa stii ca uneori aluneca sau se rupe), sarcini nedorite, avorturi etc. Lasand asta la o parte, esti sigura ca barbatul asta o sa mai fie cu tine, si dupa ce te culci cu el? Mai era o fata pe-aici, care tot asa, umbla cu un handralau la 23 de ani. S-a culcat cu el si pe urma individul a lasat-o. Si mi se pare ca erau de multa vreme impreuna.

| Hαppiηеss a răspuns:

E si normal ca la 20 de ani sa aiba anumite nevoi si de aceea ar fi fost bine daca si-ar fi gasit o iubita de varsta lui cu care sa aiba o viata sexuala activa...nu o fetita de 15 ani cum esti tu.
Nu cred ca lipsa de experienta ar trebui sa te preocupe, nici o virgina nu este experimentata, ci mai debraba faptul ca esti inca mica iar organismul tau nu este inca pregatit pentru un act sexual.
Parerea mea ar fi sa mai astepti cel putin 2 ani si sa nu te lasi manipulata de el daca intr-adevar te iubeste nu te preseaza si te asteapta cat timp va fi nevoie.

Răspuns utilizator avertizat
| trixiiie a răspuns:

În primul rând, să nu ai niciodată încredere în alte persoane; gândește-te că oricine te poate juca pe la spate.
În al doilea rând, dacă te simți pregătită tu ca persoană și nu e vorba de presiunile lui, atunci ok, e alegerea ta.
În al treilea rând, vezi că ești cam minoră.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Daca te simti pregatita si esti sigura de lucrul acesta, nu te ingrijora ca o sa il dezamagesti. Daca te iubeste nu ai cum sa il dezamagesti.

| alinaiuliana89 a răspuns:

O sa vina de la sine nu te gandii, trebuie sa simti, toata lumea nu stie la inceput sa nu te gandesti ca el stia, experienta te invata cand doresti sa incepi fa-o, fara frica de o posibila dezamagire. In viata trebuie sa iti asumi si riscuri. Succes

| AndrewAndy a răspuns:

Damn ce copii idioti. Tu stii ca "iubi al tau" e cu tine doar pentru ca e un ratat si nu se uita nici o fata de varsta lui la el, nu? Acuma vrea sa profite de tine cat mai poate pana gaseste pe alta. Fa ce vrei...nici nu-mi pasa

| DiidiiDuuda a răspuns:

Un baiat care te iubeste si vrea sa fi fericita te protejeaza si vrea sa fi doar a lui dar nu sa ii demonstrezi prin sex, eu am 15 ani si vorbesc cu un baiat de 19 de 1 an si 4 luni si nu mi-a cerut sa facem sex, si nu ca nu ar vrea logic ca imi pune mana pe fund si alte cele dar nu i-as permite sa imi ceara sa facem sex si pur si simplu el mi-a spus la inceputul relatiei ca nu o sa imi ceara, si nici nu da semne ca ar vrea, asa ca potoliti-va, dupa ce o faci cu el va despartiti!

| misslady explică:

Nu m-ar paras, ma iubeste!

| Alcyon a răspuns (pentru misslady):

Asa zic toate, pana la proba contrarie happy Te iubeste, pana te culci cu el.