| JustMe6996 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Sunt prietena cu fata care are contul,dar asta nu conteaza. In fine...e ceva destul de complicat, si lung happy E vorba de un baiat pe nume Sebi. Un baiat pe care il cam plac de 4 ani,dar niciodata nu am avut curaj sa ii spun in fata asta. El e mai "golanas",intr-un fel. Asa,el mi-a mai spus de cateva ori ca ma place,dar nu l-am crezut,credeam ca doar rade de mine,si nu s-a intamplat nimic. Am o prietena,Andreea, care a fost impreuna cu el dar acum sunt certati. Cred ca lui ii place de ea,dar nu sunt sigura. El e din alt sat,si am fost o data cu o amica,Elena,in acel sat si ne-am intalnit cu el si un prieten de-al lui,Fifi. Acel Fifi se cam dadea la mine,eu eram cam nebuna,adica ma comporta mai diferit,ca sa-i atrag atentia,si cred ca am reusit. Elenei ii place de el,si el stie,dar atunci,el tot o trimitea de langa noi,si ma lua in brate,ma tinea de mana(desi era impreuna cu Andreea),si cred ca a vrut sa am sarute,pentru ca se uita la buzele mele,in timp ce zambea,si apoi in ochii mei si se cam musca de buza tongue. Nu mai stiu nimic.Ce sa fac? Oare ma place? Sau macar am vreo sansa cu el? Daca chiar o placea pe Andreea,de ce a facut ce a facut? Cum sa ma comport cu el pentru a-i atrage atentia? Si credeti ca ar merita sa fiu impreuna cu el, avand in vedere ca si 2 prietene de-ale mele il plac? Va rog, ajutati-ma! :* Chiar am nevoie de asa ceva.Eu nu stiu ce sa fac. P.s:am 16 ani(sa nu ziceti ca sunt mica pentru iubiri, pentru ca am vazut si copile de 12 ani cu prieten, si cu care se saruta in public). Help! Fundita+vot :* :*

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu alerga tu dupa el,lasa-l pe el sa alerge dupa tine.
Te inteleg ca-ti place,dar el e si cam "golanas",e si combinat cu Andreea, chiar daca acum par despartiti.
Pentru ca, daca chiar te place, va reveni la tine si-ti va spune din nou ca te place.
Abia atunci ai putea incerca sa-l si crezi putin.Dar, putin!

| JustMe6996 explică (pentru greece12):

Stiu...dar nu inteleg de ce a facut acele lucruri,si nu a fost prima data. S-a mai intamplat de cateva ori. E destul de ciudat, poate doar a cautat alinare, nu? Dar la fel, nu inteleg. De ce a cautat alinare in bratele mele, daca stia ca Elena il place?! Nu era mai simplu sa incerce cu ea?

| blaxy a răspuns (pentru JustMe6996):

Iti raspund cu ceea ce ai spus si tu.e "golanas"...a facut-o ca sa afle Elena si sa o faca geloasa..sa isi atraga mai mare atentia asupra lui...

| greece12 a răspuns (pentru JustMe6996):

Daca te place pe tine si tu nu i-ai facut pe plac,de ce s-ar duce la Elena care e deja o cetate cucerita?
Pe tine se straduie sa te cucereasca si el,si amicul lui...
In plus,nu te chinui sa-i intelegi pe baieti si ei au gesturi contradictorii si reactiile lor sunt pe moment,exact ca si fetele.
Lasa-i sa se manifeste si retine un singur lucru,tu placi.
Cum se va manifesta fiecare in fata ta ramane la aprecierea lui,tu esti interesata doar de unul,asa ca pe ceilalti ii ignori si tii cont doar de cel care-ti place.
Dar sa nu-i oferi prea mare credibilitate, bine?
Esti tanara, frumoasa, ai succes, deci joaca-te!
happy

| blaxy a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa il lasi pe el sa mearga cu initiativa..nu ii mai acorda atentie. daca te place o sa te caute el primul..nu merita atata efort daca e "golanas". daca o sa te caute el si o sa iti acorde atentia care iti trebuie tie, atunci o sa te mai gandesti la o viitoare relatie..acum eu cred ca nu are rost sa iti cheltui timpul degeaba...

| neutrino a răspuns:

Te place, dar nu esti singura pe lista lui. Asadar, trebuie sa stai la coada si sa ai multa rabdare.

| Morrígu a răspuns:

Te duci la el si il apuci de guler ( daca nu are guler il apuc de tricou ) si-i spui iritata si putin nervoasa : Bai, eu te plac! Si apoi il intrebi pe un ton dragalas : tu ma placi? "batting eyelashes "
O sa spuna da.

| Smecher_George_1973 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i spui ce simti, si apoi vei afla daca te place cu adevarat.

| JustMe6996 explică (pentru Smecher_George_1973):

Si daca nu simte la fel, nu ma fac eu de rusine? Mai ales ca avem prieteni comuni, si poate vor afla si ei...