| YU a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. O prietena dea' mea din copilarie imi tot povesteste despre un coleg din clasa de la ia care o tot sacaie. Tipu vrea sa fie cu ea findca o place si se pare ca o iubeste mult dar ea nu-l iubeste dar totusi, tine la el.Si mi-a mai spus ca a acceptat sa fie cu el de cateva ori dar,nu dura mult ca se certau si se desparteau sad
Si acum,o luna cred, erau iar impreuna si parea destul de frumos, ea imi spunea ca se tot sarutau si etc etc si vai...dar s-a despartit de el findca si-a dat seama ca nu-l iubeste dar el tot insista.Si mi-a spus ca de fiecare data cand iese cu amici ei vine si el si nici macar nu o ia in seama si vb cu alte fete si mi-a spus ca o doare ceea ce face el si,daca ea se duce cu un alt baiat sau nah, el sara o suna(in fiecare seara o suna) si se cearta ca cica ea umbla cu alti baieti si ca pe el il doar.
Asi vres sa vb eu cu el dar nu pot, nu am cum...
Si nu prea ma pricep sa ii dau sfaturi.Ma puteti ajuta putin?
Dau funda. mersi happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu o respecta si nu o place/iubeste cu adevarat, sa il lase. Are balta destul peste. Nu poate ajunge bataia lui de joc. Convinge-o ca merita pe cineva mult mai bun. In plus, i-ai putea face cunostinta cu altcineva daca nu va vrea sa ramana single. Bafta happy!

| YU explică (pentru anonim_4396):

Merci,e un sfat bun...macar tu te pricepi sa dai sfaturi, eu nu prea, am sa vb cu ea si o sa ii spun happy

2 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Pai i-ai zis sa ii zica si ea ca si pe ea o doare cand sta cu alte fete chiar daca nu e nimnic intre ei? Eu zic sa nu mai fie cu el deloc pentru ca o relatie care dispare si apare mereu nu e una adevarata! Spune-i sa il ignore si sa il roage sa o lase in pace ca mai mult o face sa sufere cu insistentele lui (chiar daca nu e asa). Si orice i-ar dpune baiat acela sa nu accepte sa fie cu el. Adica de ce sa fie cu daca nu il iubeste? E ca si cum ai manca un fel de mancare care nu iti place deloc.
Astept fundita daca am fost de ajutor. happy
Te pup! :*