| Panda a întrebat:

am nevoie de un sfat, Sunt cu un baiat de un an jumate si nu prea pot sa zic ca mai tin la el.Singuru lucru care ne leaga este ca suntem obisnuiti unu cu celalalt, si mie mila de el sa nu sufere.Acuma de curand am inceput sa tin la un prieten de al lui care doreste sa stea cu mine si chiar ma inteleg bine cu el dar nu stiu ce sa fac... Sa incep o relatie cu prietenu lui? sau sa fim pe ascuns impreuna o perioada?

Răspuns Câştigător
| costel24ro a răspuns:

Pe ascuns nici nu intra in calcul! ce-l mai corect e sa te desparti frumos,ii spui adevarul,cum poti, fata in fata sau p sms, sau nu stiu.de suferit va suferi daca e sa sufere, v-a suferi si mai tarziu daca tu nu-l iubesti,la un moment tot trebuie sa te desparti de el,asa ca de ce sa pierde-ti libertatea si unu-l si altul, merita si el sa traiasca fericit cu altcineva, chiar daca acum v-a durea.cine stie ce ii poate capul si persoane-i astea p care o placi,poate doar te foloseste putin, la celalalt inapoi nu mai ai cale de intoarcere, doar sa te iubeasca prea mult.dar cum tu nu-l iubesti.deci fii sincera cu el, merita macar atat! cu bine si succes!

5 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

El mai tine la tine? Daca nici el nu mai tine la tine atunci nu va suferi dupa despartire. Incearca sa-i spui ca nu mai merg lucrurile intre voi si va intelege intr-un final cum sta treaba.

| Ronnix a răspuns:

Fetele ce renunta la actualul prieten, in favoarea unui prieten de-al lui se numesc *****. Unele cuvinte nu sunt acceptate pe site, dar sunt sigur ca ti-ai dat seama cum esti.

| BGI a răspuns:

Just my 2 cents: Daca te desparti cu el, nu incepe o relatie cu prietenul lui, deoarece o sa le strici prietenia. Crede-ma, ca eu din cauza asta am pierdut un prieten. ( nu i-am luat eu prietena, ci inverswinking )

| Panda explică:

Nu sunt ***** pentr-u ca nu e prietenu lui bun... il stie de max 3 saptamani si eu i-am facut cunostinta cu el.

| uunseral a răspuns:

Pai nu prea e frumos ce faci.el va suferi dupa asta... punete si tu in locul lui.sau gandeste-te la alta chestie, daca prietenul tau la pus intentionat si vrea sa te incerce, mai bine stai in banca ta ca o sa iti para rau pe urma