| ramonatm17 a întrebat:

Situatia e din nou dificila. Acum cateva zile am cunoscut un baiat foarte ok care ma atrage extrem de mult. Pentru cateva momente am si uitat ca eu am prieten. Ce-i drept relatia mea e o relatie mai mult de forma, iar motivul pentru care eu stau cu prietenul meu este mila. Mi-e frica sa il ranesc, caci stiu ca ma iubeste, dar eu nu mai simt nimic de ceva vreme. Am incercat sa vorbesc cu el si sa ii explica ca nu mai e ca la inceput, dar el face mereu o drama din tot si ma forteaza sa ma impac cu el. Imi place de noul baiat si ma inteleg foarte ok cu el si nu i-am ascuns ca am o relatie. Am vazut ca isi doreste sa fie cu mine, dar il cam incomodeaza ca eu am prieten. Ce sa fac? Cum sa ma port si cum sa reactionez? imi doresc sa fiu cu el si sa renunt la vechea mea relatie, dar nu stiu cum sa imi abordez prietenu. Multumesc

4 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Nu crezi ca s foloseste d bunatatea ta doar ca el sa fie ok? nu s gandeste deloc la tine ca nu mai simti nimic pentru el.d vreme c el e asa ar trebui sa t gandesti u la tine!
sp baiatului care iti place ca ai hotarat sa vb cu prietenul tau si sa inchei relatzia ca sa fi cu el, vezi cum reactioneaza!
cat d prietenul tau, d vreme c lui nu-i pasa d sentimentele tale ar trebui ca nici tie sa nu-ti pese d ale lui!
succes!

| stipasha a răspuns:

Doar nu o sa traiesti toata veata cu persoana care nu o iubesti care nu ai atractie de ea... deci trebu sa-ti ei inima in dinti si sa-i spui totul cum este, ca s-a stins totul indiferent cit de dificil o sa fie pentru el sa afle si complicat tie ca sai explici dar asta-i situatia, succesewinking

| KaRa23S a răspuns:

Nuj ce sa zic. Poate nu merita persoana asta noua. Poate te va parasi la un moment dat exact cum ai facut si tu cu vechiul prieten. Sau poate daca ramai cu vechiul prieten acesta te va parasi si ai sa te simti aiurea ca tu ai ramas cu el desi nu l-ai placut. Deci, tineretea e scurta. Experimenteaza, nu'ti place, incheie.

| Iluzionistul69 a răspuns:

Dragostea e foarte complicata? traieste-ti viata cit mai frumos/intens important este sa fi tu fericita nu sta legata de altcineva daca nu esti fericita langa el, asculta-ti inima nu te lua dupa ce zic altii, tineretea trece foarte repede si s-ar putea sa regreti mai tarziu, anii tinereti nu se mai intorc niciodata inapoi...