| anonim_4396 a întrebat:

sad Am o problema cam jenanta, si speram ca ma puteti ajuta sad. Deci totul incepe cam asa:

Intr-o zi, statea un coleg si se juca pe telefon, si apoi a venit altcineva si se uita cum joaca, daca intelegeti ce vreau sa spun. Si stateau asa unul langa altul, si m-am prefacut ca le-am facut o poza. Am facut asta de mai multe ori (Doar m-am prefacut) Dar pana la urma am facut-o in real sad Si chestia asta s-a intins. Mult sad. Am ajuns sa fac poze la doua fete cand se imbratiseaza (Doar de fericire, dar eu am facut sa para in alt context) Si si-a intins si mai mult, si pana la urma am ajuns sa fac poze la toate chestiile (Ex: Cand se schimba baietii in vestiar, cand incerca o fata (Se juca doar) Sa ii ridice trcioul unui baiat, si toate astea. Nimeni nu stia despre asta in afara de mine. Astazi, am m-ai facut niste poze, pana cand m-a vazut o fata cand faceam poza la alta fata care se intindea pe o banca, si... Apoi, eu mi-am oprit repede telefonul, si cand am vrut sa le arat ca e oprit, mi l-au luat din mana, si s-au dus in baia fetelor (Toate 4 sau 5, nu mai stiu cate erau) Si mi-au pornit telefonul, si s-au uitat la toate pozele facute. (Eu atunci am realizat ce am facut si nu am vrut sa intru in baia fetelor, sa incalc mai mult intimitatea lor. Apoi au spus ca ma zic la diriga, si toate cele. Apoi am reusit sa imi recuperez telefonul, m-am ascuns in baia baietilor, si am inceput sa sterg din poze (Nu erau extrem de multe, maxim 20-25) M-au prins unii din prietenii mei cei mai buni, si mai aveau putin si ma bagau cu capu' in veceu (Aveam o poza cu unu cand ii arata forta lu altu) Si le-am spus ca le sterg, am sters majoritatea de fata cu ei, dar mi-au dat timp trei minute sa le sterg, am reusit, dar mi-a mai ramas una in care mi-a zis unul sa ii fac o poza la patratelele lui de pe burta, pe care o facusem cu mult inainte de asta, si au vazut-o pe aia si s-au suparat si mai tare. Apoi le-am sters chiar pe toate, de fata cu ei, deci nicio amintire nu mai am in telefonul ala. Noroc ca mai am cateva salvate pe laptop. Dar totusi, s-au suparat rau de tot pe mine pentru chestia asta, ne-am luat si putin la bataie (Mi-am spart buza). Faza e ca m-au amenintat ca daca nu le sterg in trei minute ma zic la diriga (Chestia asta e naspa, pentru ca poate sa imi scada nota la purtare, si... Eu nu am patit asta in viata mea, mai mereu am fost un "Elev model"). Am reusit un pic sa ii impac, dar tot ma simt rau sad Nu imi vine sa cred ca am facut asta sad Am vrut doar sa ma rad de ei, si sa ii santajez putin, recunosc ca am gresit, dar nu ma asteptam sa ajung chiar asa departe cu gluma asta sad. Acum toata lumea e suparata pe mine si nu prea am mai putut sa dau ochii cu nimeni si am plecat de la scoala, imi era asa de rau. Eu nu am facut astfel de chestii NICIODATA in viata mea sad. (Toate astea au avut timp pentru ca nu a venit profa de tic de la 11 la 12). Stiu ca am gresit FOARTE mult, si as vrea sa pot cumva sa imi cer scuze, sa impac treburile sad Ce ma sfatuiti sa fac? Am cateva metode pana acum, as vrea parerea voastra:

1. Ii sun sau le dau sms-uri la toti la fiecare in parte, si le zic ca imi pare foarte rau.

2. Le zic in urmatoarea zi la baieti ca imi pare nespus de rau si ca nu se va mai repeta, pentru ca eu nu sunt asa (Doar ne cunoastem de mult, nu zic ca sunt chiar perfect, dar nu am facut chestii din astea in viata mea, ei stiu ca nu as face asta cu adevarat) Apoi incerc sa le impac si pe fete (Chiar daca ele nu prea sunt asa intelegatoare) Si o sa le spun ca o sa ii zic eu la diriginta toata chestia asta, pentru ca nu trebuie sa afle de la altcineva, ci de la mine, si atunci incerc sa implor iertare de la diriga

3. Sa vorbesc cu prieteni/mama/rude, sau altcineva, ca sa rezolv problema. (Si daca fac asta, cum as putea sa le zic ca am facut acest lucru? Nu e normal pentru mine).

sad Sper ca ma puteti sfatui cam ce ar trebui sa fac sad.

Va rog foarte mult, ajutati-ma, asa cum v-am ajutat si eu cateodata, cum am putut sad Nu mai pot, m-am crizat. Deabi de am reusit sa scriu asta, imi vine sa plang, sunt incremenit de frica). Nu as vrea raspunsuri de genul "Nu fa mare tam tam din asta", pentru ca e mai dificil, si trebuie sa imi cer cumva scuze, deci as vrea sa o fac chiar daca ma doare sad. Apropo, m-am gandit si la varianta de statul in fata clasei si sa imi cer iertare pentru tot, dar asta nu e o solutie pentru mine, pentru ca daca voi face asta, am sa lesin (La propriu). Sunt putin mai sensibil... sad

Va implor sa ma ajutati sad Multumesc anticipat. sad

Răspuns Câştigător
| SimonaQs a răspuns:

E bine ca recunosti ca ai gresit. Eu te-as sfatui sa aplici a 2 a varianta cea in care tu trebuie sa te duci la diriginta si sa ii marturisesti totul.

Vreau sa stiu cati ani ai si ce clasa esti.

dirigintei poti sa-i spui asa : "Doamna diriginta am si eu o problema. Am vrut sa glumesc pe seama unor colegi facand niste poze mai amuzante. Acestia au aflat si nu prea ma simt bine atat eu cat si ei. Am vrut sa va spun asta pentru ca nu voiam sa aflati de la alt cineva. Imi pare foarte rau si as vrea sa ma revansez. "

Sau poti sa incerci si prima varianta daca esti mai timid de fel. Oricum nu trebuia sa fi si tu chiar asa evident cand faceai pozele happy. Sa intamplat asta este. Cereti scuze si sigur te vor ierta.

Funda? big grin

| anonim_4396 explică (pentru SimonaQs):

Buna happy Iti multumesc extrem de mult pentru ca m-ai ajutat si pentru ca ai citit tot, am sa fac si prima si a doua varianta happy Iti multumesc foarte mult. Daca pana mai tarziu (Peste vreo 2 ore) Nu primesc un raspuns mai bun, iti dau funda :* Merciiii!

| anonim_4396 explică (pentru SimonaQs):

Dar daca totusi ma intreaba ce fel de poze? :-s Ce ii zic?

| SimonaQs a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand stateau pe banca, cand se jucau pe mobil, cand se ciondaneau... Oricum daca te intreaba ce fel de poze aici poti sa bagi mici munciunele ca nu o sa-i intrebe in particular pe aia ce poze ai facut tu laughing)

Cati ani ai? Ce clasa esti? big grin

| anonim_4396 explică (pentru SimonaQs):

Ok laughing Merci laughing Daca vrei sa iti zic clasa si cati ani am, baga id-u asta: goran_tudor_99X@yahoo.com tongue Nu e id-u meu adevarat, este pentru ca in situatii din astea, cand scriu id-u meu aici, sa nu ma adauge la prieteni toti nebunii tongue. Merci din nou pentru ajutor big grin

8 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Poti sa vorbesti cu ei a doua zi si sa le explici situatia, le spui ca a fost o gluma si atat. A fost foarte urat din partea lor ca ti-au sters toate pozele si bineinteles si din partea fetelor a fost urat ca ti-au luat telefonul darma abtin sa comentez mai multe pe subiectul asta. Nu te spune nimeni la diriginta si daca te-ar spune, crede-ma ca nu ti-ar face nimic. Cel mult, te-ar certa si atat. Nici vorba sa iti scada nota la purtare. Sunt absolut sigura.

Răspuns utilizator avertizat
| Raphahell23 a răspuns:

Concluzie: Puneti dracului parola la telefon

| edyyyyyyyyyyyyyy a răspuns:

Uite ai recunoscut e bine dar va trebuii sa iti cer scuze cu varianta 2 nu iti cer funda doar sper ca te ajut poate ca ai rezolvat laughing. Dar totusi asa trebuie sa faci! Bafta!