| YO_anonim_1994_mJLF a întrebat:

Am o problema, mie imi place de un baiat dar cand sunt in fata lui ma blochez, si nu stiu ce sa-i zic, vara trecuta acel baiat tot se uita la mine si imi zambea. Dar vara asta as dori sal intreb daca ii place de mine.Dar cum sa-i zic? Cum sal intreb?

Răspuns Câştigător
| Zizzou a răspuns:

Nu pune pe nimeni sa vorbeasca in locul tau pentru ca va iesi rau [crede-ma]. Fa-ti curaj si spune-i. Fiind baiat laughing stiu ca un baiat apreciaza mult cand ii spune "ea" si nu altcineva in locul ei. Daca nu poti asa ia-o incet si incearca se petreci mai mult timp cu el [daca poti]. Dar tot mai bine ar fi sa ii spui ce simti.

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai mergeti undeva, te uiti in ochii lui, iar cand iti faci curaj ii spui ca il placi!
Iti urez mult curaj si succes!

| Tavy100 a răspuns:

Imprieteneste-te cu el sau cu cel mai bun prieten al sau si te apropii incet, cand este cu prietenii sau tu cu prietenele tale invita-l sa joace ceva ( cel mai preferabil carti). Si incet te apropii. Sau fa-ti curaj si spune-i in fata.

| Myrru a răspuns:

Eu zic ca mai bine iti faci curaj si sa ii spui tot ce ai pe suflet si indiferent de ce va zice el, macar vei fi impacata cu gandul ca ai avut curaj sa ii zici. BAFTA! happy

| ZakkyRock2 a răspuns:

Pai incearca daca nu oti fata in fata printrun mesaj sau nici asa nu poti (greu mai e cand esti timid/a) ia-l in brate pupal pe obraz des fundita?