| Deeaaadeyutza a întrebat:

Heii!:* deci problema sta in felul urmator: eu plac un baiat ma mare decat mine ...eu am 16 ani iar el acum a facut 20 nu cred ca e o problema asa mare stiu ca vara trecuta si lui ii placea de mine pentru ca ma saluta imi zambea si am auzit de la cel mai bun prieten al lui dar eu cum nu am facut nimic pentru ca sunt mai timida cand vine vorba de baiatul de care imi place ..nu am reusit sa vorbesc cu el. acum el este la facultate in alt judet dar vine in fiecare saptamana acasa. Sunt prietena si pe facebook cu el doar ca imi e teama sa.l intreb ce face poate ca lui nu ii mai place de mine si dupa nu vreau sa ma fac de ras.Am observat ca imi da like la poze dar nimic mai mult.Cum sa ma bag cu el in seama? Funda!:*:*

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Cum ai vrea sa-l cuceresti daca nu vorbesti cu el? Lumea nu vine sa te intrebe ce faci, uneoari trebuie sa faci tu primul pas.
Nu trebuie sa faci nimic iesit din comun, doar il saluti, il intrebi ce mai face si de acolo incepi sa dezvolti subiectul, cum este la facultate, ii mai spui si tu cum este pe la scoala s.a.m.d.
Daca nu-i mai place de tine, nu te faci de ras, asta sa fie clar! Poate ca-i mai place, poate ca nu, ideea este sa-l faci sa te placa pentru cine esti tu.
Dar daca tu nu comunici cu el, n-ai nicio sansa...

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Bună ce faci!

| Achtor a răspuns:

Daca chiar iubesti pe cineva merita sa lupti pentru el indiferent ce sanse ai, mereu speranta moare ultima.
Poate ai mai auzit asta dar dragostea chiar nu are varsta si daca el nu isi da seama de asta acum oricum va afla intr-un final (eu zic ca baietilor le plac fetele mai mici decat ei big grin laughing ii face sa se simta mai protectori tongue--> parerea mea). E mai bine sa vorbiti fata in fata sau la telefon pentru ca FACEBOOK de fapt nu apropie oamenii e doar ILUZIA (prieteniei, relatiei perfecte si a vietii). Spune-i ce simti si nu ezita sau nu lasa pe ''mai incolo'' pentru ca mai tarziu poate insemna si niciodata.
Succes love struck

| NnDWtf a răspuns (pentru Achtor):

Mai protectori my ass. Fetele mici sunt mai bune la corp, in special astea de 15-16 maxim 17 ani. De la 18 ani de obicei multe se strica.
Fetele mici sunt mai usor de prostit, fetele mici sunt mai frumoase.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NnDWtf):

Da, asta e. fetele mici sunt usor de prostit. sunt cam proate, in principiu.

| Șurubelniță a răspuns (pentru NnDWtf):

Unele sunt prea proaste incat sa le poti prosti...cu unele chiar iti pierzi vremea

| NnDWtf a răspuns (pentru Șurubelniță):

rolling on the floor))))) epic rolling on the floor)

| RebeckahAllecsandra a răspuns:

Sa stii ca aparentele uneori inseala. Daca te saluta, iti zambeste sau iti da like pe facebook asta nu inseamna neaparat ca te si place. Si in plus tu ai 16 el are 20, poate are alte ganduri cu tine. Intelegi tu... Asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat. :*