| ILoveMyBed a întrebat:

credeti ca ar fi bine sa-i spun unui baiat ca il iubesc, adica da toate semnele ca ma place, ma strage in brate, mereu spune ca ii e bine in bratele mele, in noiembrie mi-a dat jacheta lui si el a ramas in tricou, si era si seara, sa mai zic ca am stat odata o ora pe o bordura, aproape toata ora s-a uitat la mine, eu cu el unul langa altul si prietena noastra in fata, si el imi tot sufla vant in fata, si cand m-am ridicat, pentru ca m-am ridicat brusc, am ametit si am cazut in bratele lui, odata, prietena mea i-a spus lui ca el ii place de mine, atunci a facut o fata si a zis ca are prietena, dar cand l-am intrebat pe prietenul lui daca e adevarat, a zis ca nu, nu stiu daca ar trebui sa-i zic, cum credeti ca ar reactiona? Am mare nevoie de ajutor.

7 răspunsuri:
| briana a răspuns:

Nu trebuie sa i spui ca il iubesti pentru ca el trebuie sa faca primul pas. Insa poti sa fi mai atenta cu el sa fi mai romantica sa il faci pe el sa iti spuna ca te iubeste. Daca o sa i spui ca il iubesti o sa zic ceva gen gata am cucerito e moarta dupa mine pot sa fac ce vreau cu mintea ei. Insa daca il faci pe el sa iti spuna asta dai dovada de o fata puternica destiapta. Astfel cand veti fi impreuna se va pastra o nota de mister si ne sihuranta pentru el va zice ce greu se lasa fata asta oare cum e ea cu adevarat chiar ma iubeste? Si niciodata mai ales la inceput nu tr sa pui totul pe tava tot timpul tr sa il surprinzi sa vi cu ceva nou sa nu se plictiseasca.

| AdelaElena20 a răspuns:

Esti norocoasa intr-un fel... frumoase momente ai trait, se vede ca ii place de tine, stii ce spun draga mea? nu ii spune nimic, cauta sa stai mai mult cu el sau pe langa el, si lasa-l pe el sa ia initiativa, e mai frumos pentru fete. Dar tu fa asa, cauta sa stai pe langa el, seara de noapte buna mai trimite-i un sms frumos, fa gesturi frumoase si ai sa vezi! :*

| BlackAngelOfFire a răspuns:

Sunt baiat dar sfatul meu este sa nu i zici never nu zice o fata unui baiat ca il place e invers big grin si next i spui tu daca iti zice ca te place sau iubeste i spui acelasi lucru dupa. big grin Sper ca te-am ajutat din cate ai povestit va iubiti unul pe celalt mult bafta puppy dog eyes

| Biancutzaaa13 a răspuns:

Este foarte frumos ce ti s-a intamplat, dar el ar trebui sa faca primul pas si nu tu.la momentul potrivit o s-ati spuna! :* Rabdare doar!

| aproapenu a răspuns:

Heiii happy
Din ce povesteşti pare interesat de tine. Dar nu fă tu primul pas, lasă-l pe el să zică că te place. E băiat. Dacă vrei să auzi asta de la el bate şi tu apropouri etc. Poate aşa îşi face curaj şi îţi zice :*
Good luck big grin<

| Loveisspecial a răspuns:

Mii se pare foarte frumos si romantic din partea unu baiat sa iti dea jacheta si el sa ramana in tricoubatting eyelashes. Inseamna ca ii pasa de tine si ca te place dar poate ca este timid si nu are curaj.

| Vika2425 a răspuns:

Tu crezi ca el te iubeste? Pai daca e asa ar trebui sa-l intrebi si dupa ce tu il vei intreba el va intelege ca il iubesti si dupa toate gesturile frumoase pe care le-a facut precis te iubeste! Si sa stii chiar daca prietena ta ti-a zis ca l-a intrebat si a spus ca are prietena pai deci ea a putut sa-ti spuna minciuni, caci ei poate i-a placut de el. intelegi?