| Hanzu_Radu_1996 a întrebat:

de ceva timp imi place de o fata draguta. Problema este ca eu sunt mai timid si imi exprim greu sentimentele si asta ma afecteaza deoarece nici macar nu pot sa stiu daca m-ar placea.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Observ-o. Daca te place, se poarta un pic altfel cu tine decat cu ceilalti. Poate fi mai deschisa, sau mai rusinoasa.
Invit-o undeva (suc, film etc.). Ofera-i o floare. Fa-i complimente. Daca lucrurile merg bine, mai intreaba aici ce sa faci.

| Hanzu_Radu_1996 explică (pentru SkyPilot):

Ar fi bine sa ii las un biletel in banca?

| SkyPilot a răspuns (pentru Hanzu_Radu_1996):

Nu. Daca ai ceva de spus, ii spui in fata. Nu prin biletele, nu pe net.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Afla daca te place: in acest sens, intreaba-ti colegii.

| DroGhys a răspuns:

Pai... acum depinde in ce imprejurari va intalniti. De cate ori sunteti intr-un cerc de prieteni incearca sa o aprobi si sa ii faci mereu pe plac.
De preferat ar fi sa iti lasi timiditatea si sa te imprietenesti cu ea. Apoi sa incerci sa te dai la ea mai subtil, mici glumite ....etc
Si ultima varianta ar fi sa ii spui verde in fata si asta da de multe ori roade!
Fii cat mai sincer si comportate cat mai frumos cu ea! Multa baftawinking

| Hanzu_Radu_1996 explică (pentru DroGhys):

Multumesc pentru sfat. Suntem colegi la scoala.happy

| DroGhys a răspuns (pentru Hanzu_Radu_1996):

Si mai bine, poti gasi,, motive'' sa te bagi in seamawinking