| numesiprenume0 a întrebat:

Imi place de o colega, stiu ca si ei ii place sau ii placea de mine, dar sunt timid si nici macar nu ii pot raspunde la avansurile subtile, dar sa ii fac si eu...(de la un timp de vreme nu prea mai sunt din partea ei nici macar avansuri subtile). Problema este ca m-am prins mai greu ca ma place si acum nu stiu ce sa mai fac. Este mereu inconjurata de alte persoane si nu pot vorbi cu ea intre 4 ochi pentru ai spune ceea ce simt. Ce pot face? Dau funda! Va rog, ajutati-ma! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Uite cum faci :
P1: o intreb o discret pe Facebook, cand e disponibila pentru o discutie tinand cont ca mereu e flancata de diverse persoane.
nu-i spui ce discutie. daca insista ii spui, "ca de la om la om "
exista o solutie pentru toti baietii mai timizi : sa abordeze o fata cu demnitate si ai sansa asta. si o fata desteapta va aprecia modul asta de abordare
P2: este daca accepta, sa o inviti undeva, dupa ore, si de-aici te descurci tu
P3 : de aici te descurci tu. bafta!

| diadiana2604 a răspuns:

Te duci la ea ii spui ca vrei sa vorbiti intre 4 ochi si atunci ii spui ce simti. ce usor pare in scris dar in realitate...
in fine te descurci ca nu ai de ales nu poti sa pui pe altcineva sa-i spuna in locul tau deci bafta