| Buburuza123456 a întrebat:

Este normal dacă iubitul meu se uita la alte fete pe strada. Gen se uita... In sensul ala a formele lor?

39 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu prea e ok.
Poti sa te uiti cand iti vine una înainte ca e inevitabil dar daca te holbezi sau întorci capul după ea e o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar fi mai ok s-o faca pe la spatele tau cum o fac panaramele?
Pentru ca vrea sa-ti intre in cap ca esti intr-o competitie, sa-ti fie frica ca-l poti pierde. Sa lupti pentru al pastra, ca altfel te plictisesti.

| mgtow a răspuns:

Nu e

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Sunt doar priviri și nimic mai mult, fie se uită întâmplător, fie cu intenție dar nu ar trebui sa te enervezi pe el daca se uită la o fată, cat timp nu te înșeală nu lasă asta sa îți strice dispoziția.

| LoveSleep a răspuns (pentru whatevernvm):

Știam eu că ai standarde ridicate, dar unul care stă cu tine când faci o scenă de gelozie din "motive inexistente" trebuie să fie o adevărată comoară.
Dar oricum nu mă prind. Ai zis că nu ar face-o. Dar tot te-ai enerva, că faci scene și din motive inexistente. Jur că nu pricep.
Dacă se uită, îi fți una în gură, dacă nu se uită, iar. Ai zis pe undeva că îți place BDSM, tipul întreba dacă îți place să primești, nu să dai.

| whatevernvm a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu ii *** una dacă se uita, doar ma deranjează
Înțeleg faptul ca e ceva normal în general, dar eu sunt conștientă ca sunt exagerata în reacții în relațiile mele și știu ce probleme am.
Nu pot da sfaturi raportându ma la mine și gândirea mea pentru ca știu ca nu e cea mai ok, asa ca ma ghidez după ceva normal și sănătos, după niște lucruri logice generale. Nu te gândi ca sunt genul care își tine din scurt partenerul, dimpotrivă, doar ma bag în relații care știu sigur ca se potrivesc comportamentului meu
Și mi place sa primesc, nu sa dau, btw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa lupt pentru a-l păstra?
E un om, nu sfântul Graal.

| Vanesa87 a răspuns:

Da este total normal atata timp cat nu este un libidinos facand acest lucru, diferenta este ca si tu te uiti ca femeie de multe ori fara sa constientizezi, la fel si ei, o fac involuntar, le sare in ochii elemente cheie si le provoaca curiozitatea de a se uita.

| ngllllll a răspuns:

Pai ce sa faca, sa uite pe cer? crezi ca altii nu se uita la tine?