| MadyMadutza a întrebat:

este o poveste mai scurta dar am sa vo spun pe scurt. Acum 3 saptamani mam combinat cu un baiat care il placeam. IN fine prietenul lui cel mai bun mi-a zis ca el( iubitul meu) nu ma place si ca s-a combinat cu mine doar pentru ca n-are cu cine. Afland asta am vorbit cu BFF meu si am decis sa il fac sa sufere. Am decis sa gasesc un baiat ( super dragut, si bun prieten cu el) si sa il sarut de fata cu el. SI dupaaccea sa ii zic ca ne despartim. Dar totusi nas vrea sa renunt la el. Si o prietena care il cunoste foarte bine ( pe actualul meu iubit) mi-a zis ca mai bine as avea incredere in el nu is Prietenul lui. VA rog dati-mi sfaturi, nu stiu daca sa ma despart de ell sau nu. DAu funda big grin ( fara sa face'ti misto de mine) love struck

Răspuns Câştigător
| Iuliiia a răspuns:

In primul rand.ce note ai la lb romana laughing?
In al doilea rand ..prietena ta are dreptate ..ar trebui sa ai incredere in el...
In al treilea rand ..este decizia ta daca vrei sa te desparti de el sau nu. daca tu tii la el si nu vrei sa il pierzi ramai cu el. Purtati o discutie despre asta. spune-i ca tu tii la el si ca speri ca prietenul lui sa fi glumit si ca daca el s-a bagat cu tine doar fiindca nu avea cu cine sa iti spuna pentru ca nimeni nu merita sa fie bataia de joc a altcuiva. daca el iti spune ca tine la tine si ca prietenul lui a mintit ..sau ca asa a inceput dar pe parcurs a inceput sa te placa ..atunci ramaneti impreuna :*

4 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Parerea mea te indragostesti de o persoana de ce sa o faci sa sufere apoi(mai bine nu te "combinai" cu el), de ce sa saruti un alt baiat in preajma lui(asta inseamna ca nu il iubesti) sa te desparti sa nu te desparti de ce ne intrebi pe noi(TPU) tu stii cel mai bine ce simti( nu il mai iubesti va despartiti) sa il faci sa sufere(de ce sa il faci sa sufere el asa face cu tine) tu pui pret prea mult pe ceea ce spune altcineva, gandeste-te persoanele alcelea care ti.au spus acele lucruri despre el(pot avea interese adica sa nu il placa sa poarte pica pe el, ciuda sau mai stiu eu alte lucruri) deci nu asculta "gura" lumi asa ca "ascultati" sufletul.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Vezi mai intai daca cele spuse de acel prieten al lui sunt adevarate.Cum se comporta cu tine? comportamentul lui fata de tine poate da multe indicii si te poate face sa te hotarasti daca sa te desparti de el sau nu. Poate doar acel prieten al iubitului tau vroia doar sa rada de tine, cine poate sti

| Feelings14 a răspuns:

Hmm.
1. Dacă nu te place şi stă cu tine doar aşa, lasă-l in pace şi uită-l. nu trebuie să pui la suflet.
2. nu trebuia să-l săruţi pe celălalt în faţa lui pentru că faci o impresie proastă, ştii la ce mă refer.
3. odată ce stă cu tine degeaba, tu de ce să mai stai cu el? spune-i ADIO: happy
fundă? :*

| MariaLOL a răspuns:

Daca tu ai observat in comportamentul lui ca nu vrea sa fie cu tine, ar fi mai bine sa va despartiti dar daca e OK si te iubeste Nu mai asculta toti constipatii.Nu te mai gandi la chesti d'astea, bucura.te de timpu' petrecut cu el si mult noroc happy