| careestefazafrate a întrebat:

Hey TPU, eu sunt fată, dar sunt lesbiană, mă simt atrasă de femei, însă doar de cele mature, îmi plac femeile care au peste 37 de ani, cum aș putea să cuceresc o doamnă de maxim 40 de ani, ca să fie împreună cu mine? Eu am 23 de ani, cum pot să impresionez o femeie matura? Vreau răspunsuri serioase, mulțumesc!

35 răspunsuri:
| ania a răspuns:

A lipsit o relație apropiată cu mama din copilăria ta?

| ania a răspuns:

Si eu in aadolescenta simteam ca ar fi trebuit sa fiu baiat, dar am fost la consiliere crestinea si am aflat ca era din cauza ca mama a dorit foarte mult sa fi fost baiat si atunci inca din uter percepi ca esti desex gresit si apare o dorinta din inconstient sa te conformezi sexului dorit de mama.Pe uma fara sa isi dea seama ma trata ca si pe baietelul pe care si l-ar fi dorit, ma tundea totdeauna scurt,ma numea dupa diminutivul tataluimeu,malauda pentru calitati masculine,etc(pentru casi parintii ei au fost foarte dezamagiti, cand s-a nascut, ea, a patra fata din familie).M-au incurajt sa o ietrt pe mama si sa cred adevarul ca sexul cuiva e dat de organele sexuale cu care s-a nascut, sa-i multumeasc Tatalui meu ceresc ca EL se bucura ca sunt femei, ca EL celebreaza feminitatea mea chiar daca mama n-a dorit-o.Am plans mult si amexperimentat o vindecare profunda si definitiva.Ma gandesc cu groaza ca daca maincuraja cineva in acea directie as fi putut rata dragostea sotului meu, bucuria sufleteasca si fizica a relatiei aprobate de constiinta alaturi de el, poate nasterea copiilor.etc.Daca vreodata ai vrea sa intelegi de ce simti cesimti ai putea sa mergi la consiliere crestina la Ellel MINISTRIES Romania.Greseli banale si frecvente de educatie pot face oamenii sa fie mai atrasi de astfel de implicare sezuala, de aceea au existat in toate timpurile siepocile dar nu avem aprobarea constiintei decat in cadrul casatoriei hetero, altfel postludiile sunt totdeuna ratatedin cauza mustrailor de constiinta.

| careestefazafrate explică (pentru ania):

Eu nu cred în dumnezeul tău imaginar, deoarece sunt un Ateu convins. Asa ca ceea ce spui tu nu are nicio valoare pentru tine

| MarianWLF a răspuns:

Doar sa cauti locuri, grupuri online, unde gasesti persoane care sunt de asemenea lesbiene, asa random pe strada, greu sa gasesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca tu esti lesbi?
Eu nu cred asta, deloc!
In viata ta nu ai avut un prieten, sau un sarut, dar tu afirmi ca esti ceva, ce de fapt nu ai facut sau fost niciodata si nici macar nu ai idee despre ce este homosexualitatea.

| careestefazafrate explică (pentru Violleta2022):

Nu mă cunoști în realitate, și da sunt lesbi, nu am nevoie de o relație cu bărbați sa îmi dau seama că bărbații ma dezgusta, pur și simplu și când se așează un bărbat lângă mine mi se face rău și am o atitudine negativa fata de el

| Violleta2022 a răspuns (pentru careestefazafrate):

Nu in asta consta lesbianismul.

| dullcat a răspuns:

Iar tu? Ai mai avut conturi pe aici si puneai aceleasi intrebari stupide.

| careestefazafrate explică (pentru dullcat):

Nu sunt singura persoană din lumea asta, care este atrasă de femei mature.

| dullcat a răspuns (pentru careestefazafrate):

Aa, vrei sa distrugi si tu ordinea naturii.laughing

| StoicAnalysis a răspuns (pentru careestefazafrate):

Da, dar este impotriva "ordinii naturii" sa faci asta big grin

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru dullcat):

De ce spui că sunt intrebări stupide?

| dullcat a răspuns:

Persoana lesbi care uraste persoanele trans gender sa stii ca nu prea exista.Ti-ai schimbat parerea asa repede? Sau postezi si tu clickbait exact ca altii, numai pentru a genera discutii si/sau dispute.

în 20 Iunie | careestefazafrate a întrebat:

,, Hey TPU, am și eu o întrebare mai delicată, care nu-mi dă pace. Eu nu suport persoanele Transgender, mai pe scurt, nu sunt de acord cu schimbarea genului, deoarece o consider o prostie, ei vor să distrugă ordinea naturii, fiind împotriva felului în care aceasta i-a făcut. De ce acești oameni nu pot accepta ceea ce sunt? De ce vor să devină femei sau bărbați?''

| careestefazafrate explică (pentru dullcat):

Dacă sunt Lesbi, trebuie să susțin schimbarea de sex? Îmi pare rău, dar este una să fii Lesbiana și este alta să vreau să fiu bărbat, două chestii diferite.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru careestefazafrate):

Dacă eu aleg să-mi schimb sexul. Cu te deranjează alegerea mea?

| sammie a răspuns:

Te impresioneaza aia cu doua palme de ti se duce toata " atractia ".

| FindMyName a răspuns:

Lăsați prostiile astea, Dumnezeu o dat fata cu băiat, asa rămâne...ce naiba va satisface fata la fata sau băiat la băiat? V-ati prostit tare

| careestefazafrate explică (pentru FindMyName):

Sunt Ateu, nu cred în dumnezeul tău imaginar, de ce sa fiu cu băieți, când exista femei? corpul femeilor este mult mai atrăgător, iar femeile sunt minunate, le iubesc.

| careestefazafrate explică (pentru FindMyName):

Homosexualitatea este mai vechie decât Dumnezeu tău imaginar

| careestefazafrate explică:

Homosexualitatea își are originea din antichitate, nu este ceva nou se găsește în natura la tot pasul și da exista femei mature lesbiană

| sammie a răspuns (pentru careestefazafrate):

Poti sa zici ce vrei tu, eu nu suport persoanele care-si bat joc de Dumnezeu si de propriul sex. Dumnezeu ne-a lasat asa, asa ramanem. Si unii faceti asa ca zice lumea ca e " cool "!

| careestefazafrate explică (pentru sammie):

Nu îmi pasa de bărbați, eu iubesc femeile și sunt destinata sa fiu cu o femeie 1. Sunt ateu, nu îmi pasa de religie și de d-zeul tău imaginar, care este rasist, misogin, homofob, cr*minal, antisemit. Okay? 2 homosexualitatea este mai vechie decât creștinismul, este practicata de când exista omul pe pământ 3 este viata mea și fac ce vreau, îmi bag **** în religie, am o singura viata și vreau sa o trăiesc cum îmi place, eu nu am 100 de vieți, am doar una singura 4 Nu îmi plac bărbații, nu mă atrag, am o atitudine negativa fata de ei, nu vreau să fiu atinsa de bărbați, deoarece ii consider niște mizeri de oameni. Eu iubesc doar femeile, niciodată un bărbat nu poate sa ma facă sa ma simt, cum ma face o femeie sa ma simt. Femeia este femeie, iar eu le iubesc, nu vreau să fiu cu bărbați, deoarece ei ma dezgusta, nu-i suport și nu vreau să am nimic cu ei

| careestefazafrate explică:

Atâta timp cât femeia este majora, eu sunt majora. de ce sa merg la psihiatru?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru careestefazafrate):

Deoarece ai o gîndire anormală, sexul se face doar cu un barbat nu femei cu femei si barbati cu barbati, un barbat si o femeie asa a creat Dumnezeu barbatul, sa faca sex si copii cu o femeie, iar tu vrei sa faci invers, de ce? Sau terminat barbatii? De ce nu faci sex cu un barbat de ce vrei cu o femeie?

| careestefazafrate explică (pentru CristiDinBucuresti):

1. Sunt ateu, nu îmi pasa de religie și de d-zeul tău imaginar, care este rasist, misogin, homofob, cr*minal, antisemit. Okay? 2 homosexualitatea este mai vechie decât creștinismul, este practicata de când exista omul pe pământ 3 este viata mea și fac ce vreau, îmi bag **** în religie, am o singura viata și vreau sa o trăiesc cum îmi place, eu nu am 100 de vieți, am doar una singura 4 Nu îmi plac bărbații, nu mă atrag, am o atitudine negativa fata de ei, nu vreau să fiu atinsa de bărbați, deoarece ii consider niște mizeri de oameni. Eu iubesc doar femeile, niciodată un bărbat nu poate sa ma facă sa ma simt, cum ma face o femeie sa ma simt. Femeia este femeie, iar eu le iubesc, nu vreau să fiu cu bărbați, deoarece ei ma dezgusta, nu-i suport și nu vreau să am nimic cu ei

| careestefazafrate explică:

Iar dacă crezi ca bărbatul este superior fi împreună cu un bărbat, pentru a face un cuplu superior. Femeia nu a fost făcută pentru bărbat, femeia este făcută să trăiască și sa moara, scopul vieții este moartea, nu bărbații

| HarryM77 a răspuns (pentru careestefazafrate):

Scopul femei și a barbatului este sa se uneasca impreuna și sa procreze altfel specia noastra ar disparea, și dacă nu ar exists barbat și femeie nici tu nu te ai fi nascut, intelegi tu cum functioneaza universal, Hai ca nu e asa complicat, nu asta e scopul sa mori și s-a nu lasi nimic în urma

| careestefazafrate explică (pentru HarryM77):

Suntem deja 8 miliarde de oameni, iar dacă anumite persoane fac parte din LGBTQ+ asta nu va afecta cu nimic umanitatea, iar scopul vieții este moartea, nu uita toți murim, viață nu înseamă copii, viață înseamă și alte chestii, nu doar plozi, plozi și mai mulți plozi.

| HarryM77 a răspuns (pentru careestefazafrate):

Trăiește în lumea ta ca m-am saturat sa îmi bat capul cu tine, dar spune-mi sincer părinți tai ce părere au despre tine?

| careestefazafrate explică:

Nu cred în dumnezeul tău imaginar, fiindcă sunt un Ateu convins. Tu ești gay, dar pretinzi ca îți plac femeile.

| HarryM77 a răspuns:

Probabil ai suferit vreo trauma în copilărie de ai ajuns sa fi lesbi, ar fi bine dacă ai putea vorbi cu un psiholog sa te îndrume și sa te ajute sa mergi pe calea ce dreapta, ești tânără și e păcat de tine, în plus dacă sunteți lesbi tot jucăria aia din chiloți bărbaților o folosiți, cu alte cuvinte nu poți spune ca ești lesbi din moment ce folosești acel obiect, deci cu alte cuvinte îți plac bărbații, revino cu picioarele pe pamant, voi doar va impuneți asta singure, sunteți lesbi dar tot obiectul masculin îl folosiți e ironic, va mintiti singure, terminati cu prostiile astea

| careestefazafrate explică (pentru HarryM77):

Eu sunt lesbi și este ceva natural, a fi lesbi nu este ceva nou, homosexualitate este de când lumea și pământul. mie nu îmi place corpul masculin, îmi plac femeile Pentru că au sâni. Tu ai o problema mentala, deoarece consideri ca o femeie nu poate sa îți ofere ceea ce îți oferă un bărbat, eu ma simt mai bine lângă o femeie, deoarece femeia are sâni, nu are par pe ea ca o maimuță, are piele fina, trasaturi fascinante, vagin. De ce sa fiu cu un bărbat? când pe mine femeile ma fac fericita. la un bărbat nici măcar nu ai pe ce pune mana. la femei ai pe ce pune mana și în plus cu o femeie am mai multe în comun decât cu un bărbat. bărbații nu vorbesc despre make up și unghii, bărbații nu sunt feminin. Pe mine ma atrage feminin, pentru că sunt atrasa de tot ce este feminin. Nu îmi place ****, deoarece nu este nimic feminin acolo

| HarryM77 a răspuns (pentru careestefazafrate):

Haha da sigur,deci noi care suntem bărbații, femeii Straight avem probleme mentale, iar cine e lesbi și gay e normal, o aberație mai mare nu am auzit, deci Ciudatul devine Normal,iar Normalul devine Ciudat
pai și bărbații se epilează mai nou, și nu poți sa spui ca nu ai pe ce sa pui mana dacă dai peste un bărbat asa mai bine făcut cu pătrățele cu mușchi, nu ai cum sa zici ca nu ai pe ce sa pui mana, sa te care în bratele lui
Îți zic eu ca tu ai avut o experienta mai neplăcută asa în copilărie, o trauma și de aia ești cum ești împotriva naturii Barbat cu barbat, femeie cu femeie nu procreati nimic sunteți degeaba pe pământu asta, de când lumea și pământu a fost barbat și femeie atât, ca să se completeze unul pe altul
În plus oricum eu cred ca poți găsi lucruri pe care le poți avea în comun cu bărbatul respectiv de exemplu poate va place același gen de muzica etc, iar acea femeie cu care ai lucruri în comun makeup unghii îți poate fi doar prietena cum au toți omenit normali la cap, și în felul asta dacă te cerți nu o sa te despărți și de cea mai buna prietena a ta, nu o sa pierzi 2 focuri dintr-o lovitură, dar eu îți recomand să te duci la un psiholog pentru ca nu e normal sa fi lesbi, părinți tai ce părere au despre asta?

| careestefazafrate explică (pentru HarryM77):

Prea importanți vă credeți voi bărbații, înțelege odată pentru totdeauna, nu toate femeile sunt atrase de bărbați, iar pe mine nu ma atrage nimic la bărbați din punct de vedere sexual, deoarece ei nu fund, sâni, efectiv n-am pe ce pune mâna, iar pentru mine iubirea nu consta în organe genitale diferite, pentru mine consta în respect, loialitate, înțelegere, un bărbat nu îmi poate oferi ceea ce îmi da o femeie. O femeie mă poate înțelege mai bine, deoarece amândouă suntem femei, ea are menstruație și eu o am, eu vreau să stau lângă cineva care să mă înțeleagă, care sa ma iubească, iar despre femeile și bărbații care nu pot face copii, deoarece suferă de anumite boli, ei nu sunt oameni, adică trăiesc degeaba? Mi-am dar seama la 12 ani ca eu iubesc femeile, deoarece am descoperit că mă înțeleg mai bine cu ele, avem mai multe puncte comune, avem mentalitati similare, o femeie mă respecta mai mult, deoarece ea nu se așteaptă ca doar eu să spăl, sa fac mâncare. Iar la barbati ce ating, părul de pe picioare, barba? ce as putea sa ating, pe mine părul mă dezgusta, așa că de aia aleg femeile. ador femeile și sunt normală. Eu iubesc oamenii, pentru sufletul lor și pentru modul în care ma fac sa ma simt, nu pentru ceea ce au în pantaloni. Bărbații pe mine ma fac sa ma simt incomod, ii vad doar ca niște prieteni nimic mai mult

| HarryM77 a răspuns:

Eu nu am nevoie sunt perfect sănătos dar ție când îți spun 10 persoane aceeași chestie înseamnă că la tine e problema nu la mine, dacă îți zicea o singura persoana ziceai asta e nebun, dar în cazul în care îți zic 10 persoane același lucru, la tine e problema crede-mă, și veni ca eu nu team jignit desi poate ai fi meritat, de fapt tu esti In evul mediu, in secolul 21 nu ar trebui sa mai existe persoane cu asemenea probleme, ca se constata ca ar fi trebuit sa avansam ca specie in secolul 21 nu sa dam inapoi in evul mediu unde existau astfel de specimene