| DAFUQ1 a întrebat:

Eu sunt genu de baiat...rebel, spontan si energic.In gasca si la liceu ( clasa a 10-a ) am multe pretendente, insa eu vreau o iubita simpatica, cuminte, timida, carismatica si fidela.Acum aproape 2 luni s-a mutat o fata in bloc pe acelasi etaj cu mine.Simt o atractie pentru ea si as vrea nespus de mult sa intru in vorba cu ea insa de fiecare data cand vreau sa o fac ma evita si nu stiu de ce. Cum ar trebui sa o abordez?

Răspuns Câştigător
| Gabica a răspuns:

Zici ca esti eulaughingDoar ca e mai simplu pentru o fata sa para impiedicata si sa intre "din greseala" in el.
La tine, cel mai simplu ar fi ca pentru catva timp(1-2 zile) sa o saluti zambind,dar nu ca un psihopat/obsedat,ci zambetul ala dragut pe care il faceti voi baietii,asa mai misterios(pentru ca daca tu esti cel din poza,zambetul ala iti sta genial,dar si daca nu esti tu,zambetul ala arata minunat pe oricine).Iar dupa asta,atunci cand o mai vezi,sa te apropii de ea asa,putin timid,nu cu tupeu, sa pari cat mai neindemanatic si o intrebi daca ar vrea sa iesiti la un suc/in parc/undeva dragut.Te evita? Stay chill, ca sa poti evita pe cineva, trebuie mai intai sa il observi, deci inseamna ca asteapta sa faci tu primul pas...

8 răspunsuri:
| alexclaudiu2003 a răspuns:

Mai intai te duci la sala de forta, minim 3 luni, mananci bine ca zici ca esti electrod, fara suparare, o fata vrea sa fie aparata, te imbraci elegant, macar cu camasa si ii daruiesti pentru incepu in trandafir rosu inchis si o saruti pe obraz, parinteste sa nu pari disperat si sa vorbesti frumos de fata cu ea, fara cuvinte obscene, iti poti da arama pe fata mai tarziu, dupa cateva luni

| Gabica a răspuns (pentru alexclaudiu2003):

Iti spun sigur, ca ceea ce are el, ma refer fizic, este exact ceea ce isi doreste o fata la varsta aia. Poate de la 20 ani in sus iti doresti o cutie de muschi imbracat in camasa si trandafiri rosii.Dar pana la vrasta aia, ca fata, vrei ceva spontan, neobisnuit...

| Sasha203 a răspuns:

Waw..mai exista astfel de baieti care sa vrea ceva mai serios...n-as fi crezut. felicitari! pai e foarte simplu, ea te evita pentru ca e timida si nu te cunoaste. incearca sa o cunosti si ofera-i sansa sa te cunoasca si ea! Si asa toate voi fi bine!

| TheRiff a răspuns:

Imprietenestete cu ea.dai de inteles ca o placi si mai departe mai vedeti voi. mult succes.

| MissAnonymous a răspuns:

Fi natural, original. Nu-i inspira superioritate, va crede ca esti genul de tip care vrea doar o aventura si nu va fi de acord ( daca e cum ai descris-o ). Nu o aborda cand esti cu gasca, si nu vorbi cu ea gen " Buna papusa! ", in ras. Invit-o frumos prin parc, spre exemplu, sau sa va plimbati spunandu-i ca ai vrea sa va cunoasteti, pare siropos, dar e cea mai sigura varianta. Succes!happy

| MissAnonymous a răspuns:

Serios? Pe mine ma dezgusta astfel de tipi. Asta inseamna ca nu ai pic de respect si educatie. Nu sunt genul de fata romantica s.a., dar cel putin bun simt astept de la cineva. La cum te-ai descris, pari un taran narcisist, scuze daca te simti jignit, dar... oh go on

| XCooLGirlX a răspuns:

Intreaba ce face.
De unde vine?
Cati ani are?
-si duca cateva conversati intreab-o '' De ce e asa frumoasa? Date la eawinking
Sigur iti va pica in bratewinking
Si daca esti tu in poza sigur, esti super oke. laughing

| DAFUQ1 explică (pentru XCooLGirlX):

Da eu sunt in poza si multumesc pentru sfat.happy