| Dianafucklife a întrebat:

Hai sa va spun povestea mea..pai totul a inceput acum doua veri eram la bunici intr-un sat si ma plimbam cu o prietena si atunci l-am vazut as putea spune ca a fost dragoste la prima vedere atunci am vorbit putin apoi a inceput scoala si am rupt legatura vara trecuta am fost impreuna totul era perfect, dar intr-o zi de dimineata era 5 cred am primit un sms de la el sa ne despartim partea ce mai ciudata e ca pur si simplu nu avea logica pentru ca cu o zi in urma tot era normal...pot sa zic ca a fost prima mea iubire adevarat adica chiar il iubesc recunosc nu am plans pentru ca n imi sta in fire bine in fine nu prea am vorbit mare lucru anul asta oricum noi suntem in orase diferite, dar mereu prietele imi povestesc ca atunci cand se duce la bunici intraba de mine si se intereseaza cum o mai duc si asa mai departe faza e ca urmeaza vara si stiu ca il voi revedea...si pur si simplu nu am nici cea mai vaga idee ce ar trebui sa fac adica doar cand ma gandesc la el incep sa tremur nu stiu daca mai tine la mine sau nu, dar stiu ca eu chiar tin la el straight face

6 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

Siigur, cam nu pare ca-l iubesti daca nu ai plins (e prima iubire la naiba,,,,, nu e nevoie sa plingi dar acesta e specific voua fetelor dupa ce va da papucii cineva care-l iubiti) esti sigura ca n-ai plins?, ok nu conteaza. E terminat cu voi gata nu mai este nimic intre voi, te-a lasat baby happy, le-a intrebat pe prietenele tale pur si simplu ca sa afle daca te simti bine dupa ce v-ati despartit (adica daca nu te-a rinit). Cum sa continuati romanul vostru de dragoste pe SKYPE? (alta metoda nu vad) Cind vei veni la bunici la sigur va avea prietena, dar nu-i nimic viata-i inainte ve-i mai vedea baieti nu e ultimul din viata ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca te place, insa faptul ca sunteti din orase diferite nu ii convine.
Serios, acum, o relatie la distanta nu poate supravietui prea multstraight face, din pacate.
Cand il vei revedea, comporta-te cu el ca si cum iti este un simplu amichappy.
Gandeste-te: fiind din orase diferite, el isi poate gasi pe altcineva, tu la fel...iar increderea incepe incet, incet sa disparahappy.
Sfatul meu este sa incerci sa iesi cu altcineva ca sa il uitihappy

Bafta! >big grin

| GLu a răspuns:

Poate ti-a dat acel sms deoarece a constientizat ca relatiile la distanta nu functioneaza prea bine, si nu a vrut sa te atasezi prea mult de el, lucru care s-a si intamplat.
intreband de tine, este clar ca inca te place...cel mai bine vorbeste cu el! Bafta!

| Dianafucklife explică (pentru GLu):

Mda am incercat sa vorbesc cu el si nu am reusit.....sunt genul de om care nu prea isi dezvaluie sentimentele fata de altii

| GLu a răspuns (pentru Dianafucklife):

Daca chiar tii la el, ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el sa stii daca tine la tine. eu sunt de parere ca da, dar sa mai stii un lucru relatiile la distanta nu dureaza! faci cum crezi tu de cuviinta! succes!

| doli a răspuns:

Motivul poate fi faptul ca sunteti din orase diferite si s-a gandit ca relatia nu va merge, dar poate fi si altceva.Relatiile la distanta rezista daca ti cu adevarat la persoana iubita iti spun din propria experienta, eu am o relatie la distanta de mai mult timp si merge foarte bine.