| UuuLaaLaa a întrebat:

...In cazul in care ai ramas insarcinata, dupa cate zile iti poti face un test de sarcina? Si cand apar greturile, starile de voma, ametelile?whistling... fundalove struck.

Răspuns Câştigător
| Alinaga a răspuns:

Am cititi raspunsurile si vreau sa ti spun ca u este adevarat
testul va iesi pozitiv in cazul in care esti in sarcina la 21 de zile de la conceptia fatului si primele simptome apar cam la 12-15 zile dar nu greata si alte chestii ci o sa urinezi de mai multe ori iar greturile de la o luna cam asa o sa ai stari de voma dimineata dar asta nu este batut in cuie
PS du te la ginecologie testele sunt 99% dar mai sunt si erori si vezi ca poti fi insarcinata chiar daca iti vine ciclu este sarcina extrauterina prietena mea patit-o si si a dat seama de abia l; a 5 luni cand misca copilul si daca nu vrei sa mergi la ginecolog atunci fa 2-3 teste
PS testele sa le faci dimineata cu prima urina ca sunt mai sigue asa
succes

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnnaMaria a răspuns:

Testele de sarcina detecteaza un hormon special din urina sau sange care este prezent doar in caz de sarcina. Acest hormon, gonadotropina corionica umana (HCG), poate fi numit si hormon de sarcina.
Acest hormon de sarcina este sintetizat de organism atunci cand oul fertilizat se implanteaza in uter. Acest lucru se intampla de obicei la 6 zile dupa conceptie

| Aanyaa a răspuns:

De obicei simptomele apar cam dupa o saptaman dar nu la toaata lumea e la fel, iar testul de sarcina tot cam la o saptamana de la ultimu contact sexual

| deeea87 a răspuns:

Pai poti face un test cam in 1-2 saptamani de la actul sexual... acum depinde si de ce fel de test de sarcina folosesti dar in general scrie si pe el la cat timp il poti folosi. si nu este neaparat sa ai greturi sau stari de voma, nu toata lumea are.

| Crinutzaaa a răspuns:

Buna! whistling pai eu am avut greturi, ameteli, dureri de burta etc. cam la o luna dupa ce am ramas. dar se poate sa nu ai chestii din astea deloc. depindetongue.