| Mytzyca a întrebat:

Am 13 ani si mi se intampla mereu sa ma indragostesc de baieti mai mari decat mine(4-5 ani) ce sa faccrying stiu ca nu o sa am niciodata sansa de a fi cu unul dintre ei dar ma doare cum scap de asta? exista ceva? dau funda:*:*

3 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti si apoi nu va fi asa o mare problema!

| bioxenial10 a răspuns:

Totul e psihic. Asta inseamna ca totul e in mintea ta. Faptul ca iti faci iluzii cu baieti mult mai mari decat tine poate fi o etapa temporara a adolescentei. Fiindca ai deja 13 ani, e normal sa ai visuri, poate chiar fantezii cu alti baieti. E normal... Totusi, incearca sa te rezervi la cei de varsta ta. Nu sunt buni? Atunci spune-ti: "Bai, n-am nevoie de baieti. Am 13 ani, am alte lucruri de facut.Voi avea eu timp cand voi fi mai mare." Vei avea si sanse mai mari. happy

| SnowWhite1 a răspuns:

GRESIT! Nu te ''indragostesti''. Dragostea e lucru mare si nu se ''gaseste'' la fiecare colt de strada. Insa te atrag fizic.
Ca remediu, eu te sfatuiesc sa iti impui sa nu mai visezi cu ochii deschisi la ei si sa incepi sa te uiti si dupa baieti mai de varsta ta, sunt sigura ca exista 2-3 mai draguti.