| nejyangel a întrebat:

Se apropie craciunul si eu inca nu stiu ce sa ii fac cadou iubitei mele. Are 15 ani si, cam are tot ce ii trebuie. Stiu ca ar vrea un lucru simplu. nu scump si nici mare. Idei?^^ Funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cadoul trebuie sa fie simbolic, sa fie ceva acolo, daca spui ca are tot ce isi doreste sigur nu vrea un cadou anume. mai frumos mi se pare sa faceti bradul impreuna, sa va plimbati seara, e atmosfera aia magica care te face sa te simti altfel... o bratara handmade, ce zici?

11 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Un lantisor, o bratara...Sarbatori fericite!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Un dildo

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sau iphone 6 plus daca ai bani

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Pur si simplu raspunsurile tale nu isi au rostul si ma enerveaza lacest lucru.

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

Acest*

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Mihailescuioana29):

Nu le citi

| Mihailescuioana29 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Eu zic sa nu te mai bagi in seama daca nu stii sa dai un sfat.

| neutrino a răspuns:

Cadourile sunt scumpe, dar ii poti oferi totusi un buchet de flori, cu florile ei preferate.

| Ibrahimovic a răspuns:

Un parfum. Daca nu stii ce parfum sa-i iei, intreaba o buna prietena de-a ei ce preferinte are. La acel parfum mai poti adauga un buchet de flori si o ciocolata. happy

| Lola05 a răspuns:

Îi poți personaliza o căniță cu un desen drăguț, de genul pisicuței Pusheen (caută pe net, ai să găsești muuulte ipostaze drăguțe ale ei)
...sau poți căuta o cutiuță din aceea metalică de genul acesteia http://www.nunta-botez.com/poze/marturii%20d/cutie%20vintage.jpg pe care să o umpli cu bombonele, prăjiturele, ciocolată etc. Îi poți strecura înăuntru și un bilețel sau o felicitare micuță în care să îi scrii 2-3 idei. Dacă nu găsești cutiuța potrivită, o poți pregăti tu dintr-o cutie de carton pe care vei lipi o hârtie colorată de cadouri și îi vei pune fundiță deasupra http://images7.okr.ro/......00_700.jpg - doar un exemplu.
Sau... dacă o știi pasionată de lectură îi poți cumpăra o carte. Aici e mai greu cu alesul, roagă o prietenă să o întrebe ce carte și-ar fi dorit să citească dar niciodată nu a reușit, sau ceva de genul ăsta, să nu se prindă că vrei să i-o faci cadou.
Sau. îi poți oferi un fular pufos, colorat și călduros.
Orice ai alege, sigur vei fi apreciat. Foarte frumos că te gândești să îi oferi prietenei ceva de Crăciun, o vei face să se simtă iubită și specială pentru tine.
Bravo :)

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Intr-adevar un buchet de trandafiri impresioneaza orice fata, dar daca nu vrei asta, sau nu vrei doar asta poti sa inramezi o poza cu voi doi, sau o bratara, inel, chiar si o esarfa. Multa bafta in alegerea cadoului!