| AlbVisiniu a întrebat:

Sunt cu moralu la pamant! Mie imi place de o persoana, acea persoana nici macar nu cred ca stie ca exist…ne vedem prin scoala... daca vreti si aveti timp sa va spun cum a inceput, sa va fac un rezumat la povestea mea... a inceput prin septembrie cand am vazut-o pentru prima oara pe acea persoana…a fost ca si cum m-as fi indragostit de o poza…apoi am aflat ca o persoana de la mine din clasa o cunoaste oarecum(sunt vecini) pe persoana de care imi place… o sa ziceti roaga pe persoana de la tine din clasa sa te ajute…eh, nu e asa usor…e genu de persoana care daca ii zici un secret nu stie sa-l pastreze…te afla toata scoala, sa nu mai zic de profesori…si persoana de care imi place nu prea mai vorbeste cu persoana din clasa de la mine…faza e ca persoana de care imi place la sfarsitu anului scolar v-a pleca de la noi de la scoala.cryingsi probabil nu o sa o mai vad…sunt o fire timida si nu prea am tupeu sa intru in vorba cu acea persoana…asa ca va rog din suflet dati-mi niste sfaturi…crying

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Nu ai ce face, imagineaza-ti ca este o bomba cu ceas de aia prost facuta cu firul rosu si albastru si daca nu tai firul albastru o sa bubuie. Asa si cu fata asta doar ca aici este de un milion de ori mai greu tu fiind timid. Nu ai ce face decat sa-ti iei inima in dinti si sa te duci la ea si sa-i spui ca iti place de eahappy + ca tu ai in avantaj ceva super tare care eu as vedeao ca pe un avantaj! Ea pleaca la sfaristul anului si tie iti place de ea, PERFECT nu ai nimic de pierdut adica daca zice nu nu o sa fi ranit multa vreme deoarece o sa scapi de ea la sfarsitul anului daca accepta atunci iar e bine deci nu ai de pierdut nimic! Daca nu ai tupeu sa-i zici face2face spune-i pe mess/skype/facebook sau stiu eu ce foloseste ea.

| inger02 a răspuns:

Sfatul meu este sa iti invingi timiditatea sa te duci la ea sa vorbesti cu ea. Cel mai bine e sa vb tu nu prin intermediul prietenilor. daca vrei sa fie cu tine du-te si vb cu ea. preferi sa taci si so vezi cu altu de mana? LUpta perntru ea.succes

| Bianca1001Bia a răspuns:

Vorbeste cu ea pe messenger pe facebook sau fata in fata daca nu poti sa faci nimic din toate acestea...e de rau crede-ma ca te inteleg eu m-am indragostit de cineva mai mare cu 4 ani si eu am 16 dar tot nasol e eeeh bafta

| Rebecca009 a răspuns:

Cam misterioasa aceasta "persoana"