| xBiiaM a întrebat:

Hey TPU!
Sunt impreuna cu un baiat, si da, ne iubim mult adica cel putin eu il iubesc...Si as da orice pentru el.
Ideea e ca de la un timp vorbeste mai sec, dar nu prea evita sa imi spuna ca ma iubeste. Dar de fiecare data cand ii spun cuvinte frumoase si cand aduc vorba despre relatia noastra incepe sa rada, si eu ma simt putin nasol ca poate am spus un lucru penibil sau ceva de genu. Imi spunea mereu ca nu iese deloc cu fete, si acum mai mereu imi spune ca iese cu ele in fiecare zi. Si mai e o chestie, imi spune mereu "ma" si nu prea mai vrea sa ne vedem. Mai mereu ii spun daca vrea sa iesim si el spune ca nu are chef. Credeti ca s-a plictisit de aceasta relatie? Pana acum ne-am iubit mult, cum nimeni nu se poate iubi. Dar parca ceva il schimba, si eu sunt tot la gandul ca intr-o zi imi spune ca vrea sa ne despartim. Mi-e frica sa nu il pierd. Ce pot face? straight face. Argumentati va rog, primiti funda + vot :-

6 răspunsuri:
| alinutzzza a răspuns:

Buna! Intr-o relatie comunicarea e cea mai importanta. si posibil ca de la un timp sa fii intervenit monotonia, incearca sa schimbi ceva, arata-i ca meriti sa fii iubita si arata-i ca inca tu il mai iubesti, incearca sa te implici in problemele lui, sa-i cunosti prietenele. Poate are nevoie de o escapada. Fii intelegatoare! Nu-l sufoca! Bafta!

| HappyGrumpy a răspuns:

Da-i spatiu, poate chiar il plictisesti, si daca da, inseamna ca nu te merita, nu te mai zdrobii ce sa faci, nu trebuie sa faci nimic, ii spui ce simti, si-l lasi, el va decide daca vrea sa mai fie cu tine su nu, tu trebuie sa astepti, daca poti iesi si tu cu baieti, asa ii vei arata ca nu vei sta sa il astepti ca o proasta, vei vedea ce se mai intampla.

| 7 a răspuns:

Buna! nu stiu daca sfatul meu este cel mai bun,insa eu zic sa il intrebi de ce s-a schimbat,ce l-a schimbat,ce nu ii mai place in relatia voastra sau daca are legatura cu tine! daca primesti un raspuns sec,iti arata ca nu prea il intereseaza de aceasta relatie,fii si tu indiferenta cu el! de exemplu,atunci cand iti spune ca te iubeste,razi si tu cum si el rade cand tu incepi sa vorbesti despre voi.
daca cineva iti spune mereu ca te iubeste nu inseamna ca asa e, trebuie sa si iti dovedeasca. daca te-ar iubi, te-ar face fericita si in mementul asta, cred ca nu prea esti.
poate e ''cineva'' care l-a schimbat! asa ca ar trebui sa te gandesti daca chiar iti merita iubirea! tie iti e frica sa nu il pierzi... poate lui, nu!
e doar o parere!

| lavida a răspuns:

Nu stiu ce sa spun dar cred ca ar fi mai bine sa vb cu el...
comunicarea este cheia oricarei relatii...succes

| GH_Luigy_1996 a răspuns:

Auzi te intreb si eu de curiozitate, cat ai fost cu el?

| xBiiaM explică (pentru GH_Luigy_1996):

Maine facem 6 luni. happy