| DeliaaaMary a întrebat:

Am mare nevoie de sfaturile dvs. De ceva timp iubitul meu nu mai iese in oras cand ii spun eu, spune mereu ca e obosit si ca nu mai are chef de asa ceva(are 22 de ani). Dar daca ii spune un alt baiat sa iesim in oras, imediat spune da. La rugamintile mele nu spune niciodata da. Cand stam in casa mereu imi spune ca ma iubeste, ca sunt printesa lui, si multe altele. Vreau sa mai spun ca multi imi spun sa il las ca eu sunt mai frumoasa decat el si ca nu are rost. Il iubesc enorm, mereu cand ma refuza am o stare aiurea si incep sa plang. Daca ii reprosez ceva incepe sa tipe la mine ca iar nu il inteleg si ca iar incep sa fac figuri. Nu cred ca daca il rog sa iesim e o figura. Ce este cu el? Sa mai stau dupa el?straight face Il iubesc enorm, ma doare cand ma gandesc ca ne despartim de tot.

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Delia, spune-mi te rog pe vremea cand iesea in oras cu tine unde va duceati sau ce faceati? Daca baiatul te ducea si cheltuia bani cu tine de fiecare data poate i-a spus maicasa sa numai cheltuie banii aiurea cu tine si evita, sau daca va duceati mereu in acelasi loc te plictisesti, oricum nimic din asta nu explica de ce tipa la tine, cand tipa asteapta sa termine, il si intrebi "ai terminat?" si ii spui sa numai tipe la tine ca tu nu tipi la el si daca mai face asa o sa tipi si tu sa vada unde se ajunge. Sunt sigur ca esti fata desteapta si o sa iesi cu bine din astawinking, daca nici asa nu iese bine, renunta la el si cauta un baiat mai delicat. Best whises :*.

| DeliaaaMary explică (pentru Ycu):

Parintii lui ma plac sunt de acord cu mine, si cand ieseam nu cheltuia mare avere. Aveam bun simt...

| Ycu a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Am inteles, incearca sa discuti cu el in primul rand sa vezi ce are de gand, zii ca tie iti place sa ti se acorde atentie si sa iesi nu sa stai doar in casa, si am intrebare este maniac de calculator? Ca asa ar explica cateva lucruri, sau ti-am zis de un an si 3 luni daca ati facut aceleasi lucruri mereu se plictiseste incearca sa diversifici lucrurile, bine acum iarna si eu am problema asta cu locu in care sa te duci in oras cu persoana iubita, dar nu stiu, un cinema un teatru... este mereu bine venit. big grin Succes Delia. happy

16 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Poate ca el nu te mai iubeste, si nu vrea sa-ti zica acest lucru ca sa nu te raneasca sau poate ca are pe alt cineva. Orcum nu este decizia noastra este a ta! Fa ce consideri mai binemult noroc pupici!

| Andreyus13 a răspuns:

Delia, nu iti pot spune decat sa mai incerci o perioada, in acest caz nu iti pot da un sfat fiindca nu am cum daca va iesi urat pentru voi sa nu cumva sa crezi ca este din vina mea. Eu te sfatuiesc sa faci ce crezi tu ca este mai bine pentru voi, daca zici ca tii enorm la ea incearca sa salvezi relatia.
Cu mult respect Andrei Stanescu

| drogh a răspuns:

Dacă pentru el rugămintea unui amic este mai importantă decât rugămintea iubitei sale atunci e clar. Și de ce să-ți reproșeze? Ai tot dreptul din lume să-l cerți pentru că se comportă aiurea cu tine. Însă eu cred că nu dorește să se afișeze cu tine pe stradă deoarece alții i-ar putea spune că tu nu ești genul lui din punct de vedere al aspectului fizic și moral. Cel mai bine ar fi să porți o discuție serioasă cu el și să îi spui tot ce te nemulțumește și dacă încă mai este foarte revoltat ar trebui să pui capăt relației. Nu merită să stai cu cineva care îți face astfel de chestii... poți găsi oricând pe altcineva dacă te străduiești.

| DeliaaaMary explică (pentru drogh):

Crede-ma ca nu ii spune nimeni ca nu sunt genul lui. Toti ii spun sa aiba grija de mine, se lauda cu mine la ai lui...

| papusica987 a răspuns:

Buna.
fa ceea ce simti, insa daca el se poarta asa cu tine ar fi mai bine sa luati o pauza.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Eu cred că ăsta s-a plictisit de tine, "vrea ceva mai nou", și nici măcar nu are tupeu să pună punct relației.

| DeliaaaMary explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Mereu il intreb cand face faze din astea daca s-a plictist de mine, imi psune ca sunt prostuta, ca ma iubeste.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Pai daca te iubea te accepta asa "cu tot cu figuri"

| xJustJuss a răspuns:

Hey!
Incearca sa il paraseste pentru 1 luna sa vezi dupa te tine doar la restaurante.Cred ca e genul de om care se duce cu altii in oras pentru ca platec ei sau ceva de genul, fa cum am spsbig grin. FUnda?

| mariogeani a răspuns:

Se pare ca sunteti in acel moment cand sunteti de prea mult impreuna presupun cand v-ati intalnit prima oara va iubeati mult dar fiecare cuplu dupa o lunga perioada de timp incep sa se plictiseasca de aceasta relatie cel mai des este intalnit la baieti deci tot ce trebuie sa fac este sa il intelegi si sa discuti cu el despre treaba asta daca nu faci asta o sa continui asa pentru totdeauna... sper ca te-am ajutat

| DeliaaaMary explică (pentru mariogeani):

Nu suntem de mult impreuna, suntem de 1 an si 3 lunistraight face. Am discutat cu el spune mereu ca ma iubeste, ca isi doresti o familie cu mine. De asta nu il mai inteleg.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Atunci,ar fi bine sa aveti o MAAAAAAAAAAAAAAARE discutie.Intreaba-l direct ce vrea mai exact, daca mai doreste sa aveti o familie si uita-te fix in ochii lui, spune-i ca nu-l mai intelegi fiindca te refuza mereu.

| DeliaaaMary explică (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Crede-ma ca tot mereu il intreb asta, si spune ca ca vrea sa avem o familie. Si daca insist spune "iar incepi?"... Am incercat sa port o discutie cu el dar tot aia e pentru el. Ma iubeste si atat... De iesit din casa spune ca e obosit sau ca nu are chef de nimic. Mie si sila sa mai port o discutie cu el.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns (pentru DeliaaaMary):

Auch! Daca si-a facut loc sila, nu prea mai vad vreo portita de scapare.Ar fi bine sa luati o pauza!