| Vlad_Ion_1960 a întrebat:

Sunt in clasa a 9 a nu am mai avut o iubita de un an dar acum m-am indragostit de o fata dar sincer sa fiu a inceput sa imi fie frica sa vorbesc cu ea si a inceput sa imi fie frica sa sarut o fata cum as putea sa imi fac curaj din nou?

2 răspunsuri:
| RevinD a răspuns:

1. Da-ti o palma.
2. Zii ceea ce simti tu pentru ea deoarece nu ai nimica de pierdut si daca nu faci asta o vei pierde si o sa te doara cand ai s-o vezi cu alt cineva
3. Sarutul va veni de la sine, nu e nimica greu in a saruta pe cineva. Cum sa-ti explic eu...e greu de explicat.
In concluzie totul va veni de la sinewinking

| Elena_Cristina_1985 a răspuns:

Uite, daca si fata te place, te rog frumos nu o pierde.
Poate ea chiar crede ca ar putea fi ceva intre voi iar tu strici tot..genurile astea de chestii intr-o relatie vin de la sine.
Nu iti e frica de o relatie..ci iti e frica de cum ai putea suferi tu daca s-ar termina urat.dar mai bine incerci pentru ca mai tarziu te-ai intreba "cum ar fi fost?" sau "daca ea ar fi fost altfel?"..Sunt intrebari de care nu poti scapa toata viata si mai bine..iti iei inima in dinti si o faci.
Sper ca te-am ajutat :*