| Elenaa13 a întrebat:

Hey,TPU. Va salut cu drag! Am nevoie de sfaturile si parerile voastre. O relatie de 2 ani,timpul liceului,asa gen de relatie,cu fluturasi,prima dragoste,de neuitat. S-a sfarsit. Certurile au inceput acum o luna,dupa care a urmat o despartire de o saptamana. Dupa aceasta despartire am incercat cu disperare sa ma agat de orice,pentru a mai putea salva ceva. Pentru mine,el reprezinta mult. Nu tot. Caci nu se merita. Asta am invatat intre timp. Stiu doar ca in momentul in care intra in clasa,imi zambeste, toata ziua mea se lumineaza. Il iubesc. Dar el. In fine. Dupa acea saptamana l-am convins ca merita sa mai dam o sansa. A mai durat 2 saptamani. In aceste saptamani era foarte vulcanic,se enerva din orice,ma jignea,ma ranea efectiv. Incepuse sa imi fie frica sa mai deschid gura,ca cine stie ce prostii spun,ca poate iar se supara,ca poate iar pleaca. La scoala(fiind in aceeasi clasa) ne-am certat dintr-o prostie si a inceput sa ma jigneasca,si practic,mi-a dat o palma. Nu a fost dureroasa,in fine,dar gestul. Gestul m-a ingrozit. Nu mi-a venit sa cred ca acest omul,caruia i-as fi daruit totul,caruia i-am aratat poate prea putin din MULTUL pe care il simt pentru el,s-a transformat in ceva de nerecunoscut. Au mai fost chestii de genul acesta,dar nu le-am luat ca atare,le-am considerat jocuri copilaresti. Intr-adevar,el este un om care,dupa ce se enerveaza,nimeni nu-i poate sta in cale,un om dificil. Am hotarat sa-i sterg numarul rapid si sa dispar din viata lui. Stiti ce ma doare cel mai tare? Faptul ca eram extrem de atasata de mama lui,de familia lui,iar acum,totul se va termina. Nu merit. Ma simt jignita,si sper sa regrete fiecare moment in care m-a facut sa plang. Mereu am fost cu initiativa impacarii,eu mi-am cerut iertare,chiar si pentru greselile lui,mintindu-ma ca "doar asta inseamna sa iubesti",dar in acest moment nu mai vreau nimic de la el. Vreau sa imi dati un sfat,o parere. Poate o sa ma simt cu un strop mai bine,decat ma simt acum. V-am povestit pe scurt, sper sa ma intelegeti cat-de-cat. Va astept raspunsurile si va multumesc pentru timpul acordat!

10 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ma bucur ca, spre deosebire de alte fete/femei, ai decis sa il scoti din viata ta dupa ce a indraznit sa dea in tine.
E evident ca nu merita atentia ta.
Incearca sa il uiti. Iesi cu prietenele, citeste, ocupa-ti timpul astfel incat sa nu apuci sa-i simti lipsa!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta aparane de lipitori si tantari pe noi pacatosi malaria scapane de tantarul anofel. ma copila esti in liceu tu trebuie sa te concentrezi pe SCOALA, sa te pregatesti de etapa delicioasa a vietii:studentia. NU AI CE CAUTA in relatii mai lungi de 1 an in timpul liceului, si nici dupa, pe tine te asteapta multe cearsafuri in studentie pe care trebuie sa le strabati. lasa-l pe baiat in pace si asa l-ai lasat cu sechele psihice si vezi-ti de scoala

| RAY a răspuns:

Daca era un baiat cuminte, era plicti asa vei continua sa il ierti, uni isiu merita soarta pe bune

| neutrino a răspuns:

Ce sfat astepti, sper ca nu doresti sa mai stai sa iei palme!

| AliGab a răspuns:

Bine ai facut ca l-ai lasat. Lasa-l in pace definitiv de acum incolo. Nu-ti mai cere scuze pentru ceea ce nu faci, iar daca vine sa va impacati, sub nicio forma sa nu-i cedezi. Un om care a indraznit sa dea o data in tine va da la nesfarsit atata timp cat tu ii permiti. Daca isi cere iertare, iarta-l, dar ai mare grija. A il ierta pentru palma nu inseamna ca trebuie sa mai fiti impreuna. Capul sus, timpul vindeca. Succes in toate cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună decizie. uită-l, nu te merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai făcut bine. Când o să vină în genunchi la tine să nu faci prostia să îl ierți.

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Well, cu toate ca destul de tarziu, ai luat o decizie inteleapta.

| ForWhat a răspuns:

La un moment dat orice om izbucneste dintr-un motiv sau altul. Esti la varsta la care relatiile vin si trec. Sunt persoane care si peste ani de zile se despart. Sfatul meu este sa traiesti clipa. O persoana violenta este o persoana care te poate rani oricand. Daca simti frica in preajma lui este mai bine sa-l lasi. Este foarte bine ca ai reusit sa treci relativ peste. Vei vedea ca timpul vindeca ranile si ca vei avea si alte relatii frumoase. Momentan invata din cele trecute.