| AndraSt a întrebat:

Vreau sa va spun ca..imi place un baiat...el e cu 2 ani mai mare decat mine(are 14 ani) in clasa a 9-a si merg la scoala cu trenul zilnic si ne intalnim.La inceput mi s-a parut doar un baiat simpatic dar acum am inceput sa ma indragostesc de el.Precizez ca si el se poarta frumos cu mine,ne pupam pe obraz cand ne intalnim,in special la despartire.Vreau sa spun ca m-am mai certat cu cate cineva, imi lua partea. Odata stateam in tren fix langa el si un baiat facea cu mainile inimioare catre noi si d-astea iar lui nu i-a placut :/. Intrebarea mea este:Cum as putea sa vad daca ma place, sau sa ii dovedesc eu ca il plac? Nu stiu ce sa fac.Problema este ca o fata de la mine din sat (el nu locuieste in sat cu mine) a cam pus ochii pe el.Dar cu ea nu se intalneste pentru ca e intr-a 8-a fata aia si sora sa merge cu noi cu trenul.Din cate am inteles il place.Ce sa fac? Merci ca aiti citit!

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Ce mai tura-vura, spune-i adevăru-n faţă, şi gata! Nu ai nimic de pierdut!
Sau pune pe cineva apropiat lui să-l întrebe ce părere are de tine!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand va pupati pe obraz ofera-i o gurira.

Răspuns utilizator avertizat
| Fetitsalui a răspuns:

Poi atunci cand te v-a pupa ce obraz sarutal...cand stati de vorba aman2 intreaba-l daca te place....sau spune-i tu ca il placi!
Sper ca ti-am fost de ajutorr!:*