| AndreeaDeea4 a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o problema, esti legata de un baiat. Noi am fost impreuna vara trecuta, ne-am inteles foarte bine si a fost totul ok, dar din cauza prostiei mele l`am pierdut. Dupa aceea nu am mai vorbit mult timp, iar de vreo 2 luni am inceput sa vorbim din nou. Imi tot spune ca a tinut la mine cand am fost impreuna, si acum tine, si ca vrea sa ne impacam, dar nu stiu ce sa cred. Daca ma minte? Sau vrea sa vada daca mai tin la el? S`a schimbat de atunci, e mai "golan", dar stiu ca e un baiat bun. Nu stiu ce sa fac, as vrea sa ma impac cu el, dar nu prea pot sa am incredere. Vreau un sfat. Multumesc! :*

7 răspunsuri:
| Juliiee a răspuns:

Daca el a reinceput sa vorbeasca cu tine, inseamna ca are un motiv anume, inseamna ca in tot timpu asta cat ati fost despartiti el chiar a mai tinut la tine, eu spun sa-i dai o sansa, daca spui si ca l-ai pierdut din cauza ta. Nu conteaza daca e golan, sa stii ca pana si un golan stie sa iubeasca, si nu inseamna neaparat ca nu are sentimente, pana la urma fiecare dintre noi merita o sansa. In orice caz asculta-ti inima, dar judeca cu capul.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Persoanele care se schimba de la o zi la alta, sunt mai golani cu altii dar draguti cu tine sunt pur si simplu niste buni disimulatori, mai pe romaneste mincinosi sentimentali. Cred ca iti va fi mai bine fara astfel de specimene.

| Britishstyle a răspuns:

Pot spune ca dja cunosc situatia.Totusi eu as spune sa nu va impacati,daca el a devenit mai "golan", adica s-o spunem drept se ia de toti si ii face sa se simta prost, dar fata de tine e la fel nu stii daca e chiar adevarat sentimentul lui.Nu te lasa captata de tot ceea ce spune el.De multe ori pot fi doar povesti.Rezista-i si vei fi mult mai fericita! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de golan este un fost iubit, asa golan cum era el si-a calcat pe orgoliu si timp de 7 luni sau mai mult s-a tinut dupa mine sa ne impacam, si a venit in fiecare zi si seara sa vorbeasca cu mine ( chiar daca eu nu vroiam ). Deci nu prea are legatura " golania " cu sentimentele. Daca acestea exista. Eu zic sa iti asculti instinctul si sa faci ceea ce simti. Intreabate daca e bine sa va impacati, daca il mai iubesti si fa alegerea potrivita. Si daca te bagi, nu ai ce sa pierzi, parerea mea.

| Analytical a răspuns (pentru anonim_4396):

Instinctul? e clar ca ne transformam din ce in ce mai mult in animale, fara doar si poate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Analytical):

Unele persoane se bazeaza pe instinct uneori, si nu fac rau.
Uneori cand acel ceva din interior iti spune ca nu este in regula, este foarte probabil sa fie asa. Este o chestie pe care fetele se bazeaza si iau mai multe variante in calcul. In orice caz, instinctul nu trebuie sa fie neaparat asemanat cu ceva animalic.

| Analytical a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am vrut sa-ti aflu opinia, am citit si recitit aceleasi intrebari zilele astea incat am fost dezgustata cat de mult am decazut intr-o societate ca asta din cauza ca avem "instincte" facem totul fara cap, fara sa ne pese de ce lasam in urma si daca e bine si demn de urmat ceea ce noi numim traire! e adevarat, instinctul poate interveni atunci cand faci un lucru in mod repetat, poate sa iti placa poate nu, si a doua oara sa il faci ca asa te-ai invatat, inadins. asta e definitia. doar ca multi il confunda cu cel animalic, in care facem sex din instinct ci nu pentru sentimente. asta era discutabila. happy