| DAПA a întrebat:

Hi TPU!
Am 17 ani.
Am un foarte bun prieten cu care acum ceva timp aveam o relatie frumoasa, era cel mai bun prieten.
Intr-o zi mi-a marturisit ca ma place, iar a doua zi era impreuna cu alta fata.
Acum abia daca mai vb.
Tin enorm de mult la el si il plac, dar este foarte indiferent acum.
Ce pot face?
Vreau niste sfaturi si fara glume!
Funda+Vot

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Simplu : Lasa-l sa plece din inima ta
E evident ca nu te merita.
Daca a plecat cu alta
Nu vezi? Ca nu ii pasa de tine!?
Sunt destui baieti de treaba pe Terra.

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ia-l la discutii! Nu e normal felul in care te trateaza!

Nu mai astepta.Raspunsurile sunt la el.

| ignore a răspuns:

Poate ca tul l-ai refuzat si incearca s ate faca geloasa.

| mona a răspuns:

Dupa asta poti sa ti dai seama ca a vrut numai sa profite de tine,lasa l nu i un baiat serios... poate azi e cu tine, maine cu alta, si tu ramai cu sufletu zdrobit

| lauracraciun a răspuns:

Sincer nu stiu ce as face in locul tauthinking cred ca, in cazul in care chiar o iubeste pe fata aceea nu ar trebui sa te bagi(sunt sigura ca daca ai fi in locul einu ti-ar placea ca o fata sa se bage)iar in cazul in care e doar asa de complezenta.arata-i ca-l placi.cand vb cu el sa aveti o discutie cand mai lunga si plina de glume.cand suntei singuri adu apropouri. oricum esentialul este ca:arata-i ca il placi uite-te la el insistent si in ochii tai sa se citeacasa dragostea pe care o simti pentru elhappybaftawinkingsa ne anunti daca a iesit cevahappy

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Cred ca stiu de ce a fost cu alta probabil u ai reactionat urat fiind uimita si el a crezut ca nu ii impartasesti sentimentele de aceea s-a refugiat intr-o relatie dar poti incerca sa ii explici ca tu tii la el la fel de mult si vreti sa fiti impreuna

| DAПA explică:

Am uitat sa mentionez ca i-am spus si eu ca il iubesc, iar a doua zi era cu acea fata.

| calutuuuu a răspuns:

Pai vorbeste cu el la telefon sa iesiti la un suc. Spune-i ca vrei sa ii spui ceva foarte important. Cand va intalniti asezati-va, discutati putin iar apoi spune-i ''Stii ca ti-am spus la telefon ca vreau sa vorbim ceva.´Ti minte cand mi-ai spus ca ma placi? A doua zi te-am vazut cu o alta fata, si ma gandeam ca poate a fost o gluma... Si eu te plac si cred ca putem sa avem o relatie reusita mpreuna!happy Ce zici? Incercam?'' sau ceva de genul acesta... Poate reactia lui este buna!winking Bafta in continuare!winking
P.S: daca nu vrea sa te asculte si se comporta urat cu tine atunci cauta pe altcineva ´pentru ca nu te merita! (si apropo, poate a iesit cu o fata de teama sa nu il respingi, sau a fost timid, sau a vrut sa para ca are prietena, poate nu este impreuna cu acea fata...)
Oricum, BAFTA!winkingwinking

| TheGirlWithPoison a răspuns:

De ce nu il intrebi asa : " De ce nu te comporti cu mine asa cum o faceai inainte sa-mi spui ca ma placi? " Ceva lipseste, daca te place nu cred eu ca iesea cu alta fata, pentru ca te ranea, iar eu cred ca el stia foarte bine acest lucru oh go on. Sfatul meu : incearca sa vorbesti cu el, incearca sa-i zici ca-ti lipseste vechea lui persoana. vorbeste sincer si deschis cu el. Daca tot indiferent va fi si dupa ce vrei vorbi cu el, atunci eu zic sa-l uiti sad.
Sper ca te-am ajutat asa cum am putut eu :d.

| Ladydee a răspuns:

Buna! :* E foarte ciudata situatia in care te afli,totusi tu nu ai nicio vina, cauta-l si spune-i sa te lamureasca iar daca nu o face si nici nu-ti cere iertare, atunci incearca sa-l uiti si bucura-te ca viata te-a scapat de un prieten fals.